Sada je: 28 ožu 2024, 09:09.
Ukratko se predstavite.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
Dobrodošli na forum portala linuxzasve.com. Ovo je mjesto gdje se ukratko možete predstaviti - slobodno otvorite novu temu i ukratko nam recite nešto o sebi. Također, poželjno je odmah ispuniti profil sa informacijama (Profil/Postavke, gore lijevo).
vision je napisao/la:Daj ispis u Code tag:
Kod: Označi sve
df

Preciznije, odnosno razumljivije je:
Kod: Označi sve
df -h

;)

vision je napisao/la:Ako imaš mogućnosti uzmi drugi hdd ili odvoji više prostora za Linux ~ najmanje 30GB ako ga misliš koristiti - to je moje mišljenje.

Ako ga misli čisto isprobavati, dovoljno mu je i 10 GB. Greška koju je napravio i zbog čega mu je OS spor je činjenica da je root particiju linuxa stavio na kraj diska - najsporiji dio, a 2.5" diskovi inače kaskaju za HDD-om desktop verzije. ;)

vision je napisao/la:... imaš malo memorije i slab procesor...

Reci mi da se zaj*baješ. :zbunj Otkad je 2 GB malo za ikakav DE?! :sokiran Na 2 GB vrtim KDE i radi sasvim pristojno. :pogled_dolje

vision je napisao/la:stavi neko lagano okruženje tipa Xfce, Lxde, LXQt.

Da si malo pozornije čitao uvodni post, vidio bi da ima LM + Xfce. ;)
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Cooleech je napisao/la:Reci mi da se zaj*baješ. Otkad je 2 GB malo za ikakav DE?! Na 2 GB vrtim KDE i radi sasvim pristojno.

Za DE nije, zavisi što radiš.
Cooleech je napisao/la:Da si malo pozornije čitao uvodni post, vidio bi da ima LM + Xfce.

Vidim. :-D
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Evo bas smanjujem particiju od windowsa pa onda ću tolko odvojiti..obrisal sam postojece od linuxa
vicium artis
vicium artis
vicium artis je napisao/la:Evo bas smanjujem particiju od windowsa pa onda ću tolko odvojiti..obrisal sam postojece od linuxa

Nisi trebao dirat windows particiju (sistemsku). Trebao si samo smanjit sda3 (ako je calisto dao tvoj ispis veličine particija) i spojit s ostatkom di ti je bio Linux Mint. ;)
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Eto za ubuduće bude to škola.Sad imam 20gb za ext4 i skoro 5 za swap..sda5 je odabrana za boot,nadam se da bude dobro.
vicium artis
vicium artis
Ja bih na tvom mjestu pospremio sve podatke (bitne) na neki vanjski medij i odradio frišku instalaciju Windowsa i Linux Minta.

Prvo instalacija windowsa kojom prilikom im daš 200 od ukupnih 320 GB. Prilikom instalacije će se napraviti dvije primarne particije, jedna od 100 MB i druga (C: particija) od 1** GB (nešto će otići na formatiranje).

Nakon toga su ti je ostalo još cca 120 slobodnog prostora i mogućnost za izradu još dvije primarne particije (ovo s extended particijama je pušiona) i na to instaliraj Linux Mint.

Upute što i kako mi je sad besmisleno pisati (a i malo sam u gužvi) jer takvih tema po forumu ima na desetke.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
vicium artis je napisao/la:... i skoro 5 za swap

Ma 2 gb je sasvim dovoljno. Neslužbeno, veličina swapa se za slabije PC-e računa veličina RAM-a x 1,5 (2x1,5=3). Nebitno.
Ok, carry on...

:shou!
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Ma sad ne može naći GRUB
To pokušavam spasiti
Već sam zaboravil koje su to slatke brige ;)
vicium artis
vicium artis
Dakle win7 više nemam,imam samo D particiju sa podacima u NTFS formatu.Na C particiji je instaliran linux mint Rosa,prvotno na 30 gb i na 3500 swapa,kasnije unalocated dodjeljen od 30gb.Zanima me da li da ponovno istu distribuciju instaliram jer mi brzina nije nešto ili da probam sa cinamon..?
vicium artis
vicium artis

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.