Sada je: 19 tra 2024, 21:58.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

iv@n je napisao/la:Kako nema PDV-a? Zar PDV plaćamo Italiji u ovom slučaju i to je uključeno u cijenu? Jesi li siguran da ide tako?

...

PDV je uvršten u cijenu i odnosi se na državu članicu iz koje roba dolazi. Roba dolazi poštom ili drugim transporton ravno na kuću. Moguće je i da poreza niti nema u cijeni ako prodavač nije porezni obvznik u svojoj državi.

Ako je kupac porezni obveznik u sustavu PDV-a izatražio je poreznibroj,onda dobije Por.Br. koji je = 'HR' +OIB. Kao takav kad kupuje robu iz neke članice EU naznaču prodavači svoj Por. Broj, i dobije robu bez poreza. Onda je kupac dužan obračunati hrvatski PDV i prijaviti ga u mjesečnoj poreznoj prijavi ali ga u istoj prijavi i odbija kao povrat, tako da je PDV ukupno nula kuna.
E sad, ako kupac iz HR tijeom godine nema takvih transakcija više od 260.000 kuna onda ništa . Ako pak pređe tu cifru, za slijedeću godinu postaje obveznik Intrastat izvještavanja (Statistički izvještaji o kretanju robe unutar EU) Izvještaj je praktično identičan po sadržaju kao i carinska deklaracija , samo ide jednom mjesečno za sve transakcije tj robe iz prethodnog mjseca. Isto tako i za otpreme robe u EU (izvoz) .

Ali većinu ovdje vjerojatno zanima samo prva rečenica gore.
Postovi: 15
Postovi: 15
Pridružen/a: 04 ruj 2013, 22:11
Lokacija: Korkyra
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: OpenSUSE 12.x KDE
Heisenberg je napisao/la:
Dani je napisao/la:Bok! Pao je prestigio PAP 4300 :D Mudrofon, jeeeej! Koliko treba prvi put puniti bateriju, dok ne bude puna ili 12 -15 sati?

Isprazni je do kraja (ako je sta ostalo) te ju napuni do 100% (protip).


Litijske baterije ne treba kondicionirati jer nemaju memorijski efekt, čak je definitivno NEPREPORUČLJIVO prazniti ih do kraja jer se skraćuje životni vijek ćelija kad su na niskom naponu. Bolje svako malo nadopunjavati nego pustiti da se isprazni ispod 20ak % (mislim da katoda stradava ako se dobro sjećam, u svakom slučaju raste unutarnji otpor)

EDIT: a sad vidim da je 4ndy već napisao praktički istu stvar :-D
Postovi: 19
Postovi: 19
Pridružen/a: 25 kol 2013, 16:34
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: CentOS
Kad smo već kod budget Android telefona, do nedavno sam imao iOcean X7 Turbo (oko 220$ na geekbuying.com ak se dobro sjećam cijene) i telefon je MRAK za te novce, iako bih radije ipak nešto s boljom grafičkom i gigom RAM-a više (igram Real Racing, dobro radi ali FPS bi mogli biti veći za pokoji frejm)
Postovi: 19
Postovi: 19
Pridružen/a: 25 kol 2013, 16:34
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: CentOS
Ako želite mobitel s velikim zaslonom i snažnim hardverom, za malo novca, kod nas, evo jedna preporuka:

Prestigio MultiPhone 5300 Duo Dual SIM

slika

5.3" (854x480) FWGA zaslon osjetljiv na dodir
8MP kamera, Qualcomm MSM8225Q 1.2GHz, Quad Core CPU
RAM 1 GB, 4 GB pohrana
Android 4.1 (Jelly Bean)

Cijena: 1.599,00 kn

http://www.edigital.hr/Pametni_telefoni ... 45402.html

http://www.gsmarena.com/prestigio_multi ... o-5719.php

http://www.prestigio.com/catalogue/Mult ... e_5300_DUO
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
Site Admin
Postovi: 7631
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
Spol: M
OS: openSUSE TW
$440 za ovakvu zvijer: http://www.xiaomiworld.com/original-xia ... 3-0mp.html
stvarno jest niska cijena.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
PunkBastard je napisao/la:$440 za ovakvu zvijer: http://www.xiaomiworld.com/original-xia ... 3-0mp.html
stvarno jest niska cijena.

Veoma interesantno. Ima li neki kritički review?
me@droid
Postovi: 55
Postovi: 55
Pridružen/a: 17 srp 2013, 12:20
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 5 puta
Evo nešto tako:
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
Super.
me@droid
Postovi: 55
Postovi: 55
Pridružen/a: 17 srp 2013, 12:20
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 5 puta
Ako kupujete budget mobitel, napisao sam članak (doupnjavat će se i izmjenjivat s vremenom) gdje su podjeljeni oni do 1000 kuna, do 1500 kn, pa čak i nešto više od toga. Bacite pogled, tiče se kupovine u hrvatskoj, prepaid i otključani.

:thmb-up
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
Site Admin
Postovi: 7631
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
Spol: M
OS: openSUSE TW
Uistinu odličan članak: nadam se da ga budeš održavao još godinama. :)

Za one koji raspolažu ograničenim budžetom, ključna stvar kod kupnje mobitela (pametnog telefona) jeste, kao što si i sam napisao, poći od toga što je nekome doista važno na mobitelu.
Dok radi, ne diraj!
(If it ain't broken, don't fix it)
Postovi: 222
Postovi: 222
Pridružen/a: 01 stu 2009, 18:40
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 24 puta
Spol: M

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.