Sada je: 25 tra 2024, 22:15.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Sad kad si spomenuo, malo je ženskast, pogotovo onaj u zlatnoj boji. Tamnosivi najmanje.
Iako, baš onako granično, valjda ciljaju na soj metrosexualaca :hihi .
A jel običavaš koristiti neku futrolu ili case?
Većina ljudi ionako lijepe i preskupe telefone strpa u ružnjikave i jeftine futrole...
Baš sam ti pomogao... pface
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
holden je napisao/la:Znači, redmi 3, telefon za muškarca? Da ili ne?

Da, ako ti treba takav mob i imaš koristi od njega. Obuci se u odijelo iste boje i manje će upadati u oči. :hihi
Fugu je napisao/la:Većina ljudi ionako lijepe i preskupe telefone strpa u ružnjikave i jeftine futrole

Nzm koja je to futrola lijepa a da posluži svrhi. S druge strane, gumirana pozadina je odlična dok se ne počne ljuštiti.
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Ma baš to, ako je ružan telefon ionako, onda bih ga možda i presvukao, ovako kad je dizajniran kako treba, čini mi se greota presvlačiti. Dobro, upicanim se ja za posao, ali nisam metro by a long shot haha :D

edit: dopao mi se i Wileyfox Swift, pre svega zbog odličnih reviewa i Cyanogen OS-a. Međutim, pročitao sam i negde, da je to ustvari neki stock kinezer kojeg su samo rebrandirali, pa me zanima, da li neko zna koliko ima u tome istine, i koliko je to, 'štobreko englez', drawback?

Hvala ekipa ;)

edit2: https://www.wileyfox.com/swift/
"Onaj koji je video kako vaskrsava mrtvac, s tim se privid neće poigrati" Danilo Kiš
Avatar
Postovi: 888
Postovi: 888
Pridružen/a: 21 lis 2012, 01:13
Lokacija: Ljubljana
Podijelio/la zahvalu: 108 puta
Primio/la zahvalu: 45 puta
Spol: M
OS: Debian 9 - Gnome
holden je napisao/la:Nego, taman htedoh da kupim taj redmi 3, pa pošaljem bratu slike, kaže da je telefon ono, više za dame, zbog onih šara na poleđini. Onda priupitam snajku i devojku, kažu isto. Znači, redmi 3, telefon za muškarca? Da ili ne? :D


Meni telefon izgleda OK, ali ja nisam mjerilo za estetiku jer mi je i MBP lijep :-D

S druge strane i zaboli me za estetiku jer sam svoj M4 napokon pospremio u ovo i s obzirom na cijenu, naručio sam odmah dva :-D ;

slika

... crno-crno za svaki dan i crno-narančasto za jesen i maglovito vrijeme te malo ekstremnije noćno /terenske uvijete i telefon mi sad izgleda još bolje nego bez casea... i da, nema više hebenih packi :-D

... ali kako rekoh, meni su lijepe i Thule torbe za laptope pa definitivno nisam mjerilo za estetiku :-D

Evo, imaš sličan ruber case i za redmi3 pa u njemu definitivno nitko neće reći da je telefon "ženskast" :hihi
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11350
Site Admin
Postovi: 11350
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 662 puta
Primio/la zahvalu: 1018 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
holden je napisao/la:Nego, taman htedoh da kupim taj redmi 3, pa pošaljem bratu slike, kaže da je telefon ono, više za dame, zbog onih šara na poleđini. Onda priupitam snajku i devojku, kažu isto. Znači, redmi 3, telefon za muškarca? Da ili ne? :D

slika


Meni ne izgleda baš "muški" ali ukusi su različiti :-D Ima vjerovatno i maske neke da se to prikrije. Meni ni iPhoneovi ne izgledaju muški u kojoj god da su boji, ali opet to je stvar ukusa. Sreća da danas postoje maske svakakvih uzoraka pa je lako prikriti izgled i dizajnirati mobitel po svojem ukusu.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
@holden
ako se strpis jos koji tjedan u prodaju treba izaci Redmi 3 Pro verzija sa Snapdragon procom i fingertip scanerom. Ostale specke su iste :)
Avatar
Postovi: 721
Postovi: 721
Pridružen/a: 16 pro 2013, 22:51
Podijelio/la zahvalu: 31 puta
Primio/la zahvalu: 28 puta
Spol: M
OS: Opet Arch
@holden

Kupi ti mobitel koji želiš, a to "muško/žensko" riješiš ovdje. ;)
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2209
Postovi: 2209
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 96 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
Nedavno sam, kupujući preko neta, imao prilike isprobati par kineskih dual-sim mobitela.

Prvi koji sam kupio bio je Bluboo Maya (ne MAX model) koji me došao 69.99$ + carina i poštarina = oko 700 kn. Mobitel je na Androidu 6.0, ima quad-core Mediatek @1,3 GHz, 2 GB RAM-a i 16 GB interne. Nije neki izbor boja (bijeli i sivo-bijeli) pa neću o izgledu. Mob radi super u svemu osim u snimanju defaultnom videokamerom. Da ne duljim, OpenCamera je riješila sve osim pretamnih snimki/slika ako nema dnevnog svjetla. Prodan.

Drugi je bio također Bluboo, ovaj put model X9 (octa-core, 3 GB RAM, 16 ROM, Android 5.1, 13+5 Mpix) kojeg sam prodao prije nego mi je iti stigao u ruke :hihi - samo zato jer sam čuo da se dosta grije. I je, kolega kojem sam ga prodao kaže da se dosta grije i da mu baterija nije najjača strana. Taj me došao oko 118$ + carina i poštarina - nešto sitno ispod 1000 kn.

Treći koji sam kupio, dok je X9 bio na putu prema HR, je Elephone P8000. Hardverski je identičan Bluboou X9 ali dolazi s gotovo duplo boljom baterijom i s Androidom 6.0. Nema problema s pregrijavanjem, za razliku od X9. Ovaj telefon ima Samsungovu stražnju kameru koja radi odlično ALI.. prilikom spremanja slike telefon pojača boje na slici. Postoji postavka za razinu nijansi boje (low, mid i high) ali se svakim pokretanjem kamere vraća na defaultnu vrijednost (mid). Iritantno. Video snima odlično (FHD), boje normalne razine. Ovaj me došao 129$ + carina i poštarina = 1150 kn. Prodaje se. ;)

Četvrti koji sam naručio i ostajem pri njemu je - Nubia Z7 Max. Nubia je ZTE-ov brand za mobitele. Hardverski je gotovo identičan mom Samsungu S5, s tim što Nubia ima duplo više interne memorije (32 GB) i dual-sim je. Nema radio kao ni S5. Mobitel me došao oko 112$ (787 kn), a da mi nisu naplatili carinu ni poštarinu! Dobio sam vrhunski mobitel, s odličnim NubiaUI-em i Sonyevom stražnjom kamerom za niti 800 kn! :-D
Gledao sam malo po netu i vidio da se isti mob prodaje u širokoj paleti cijena; od cca 120$ do 250$! Isplati se malo upatkati cijene ovog mobitela koji, čak i da vam naplate carinu, neće biti više od 1000 kn! Moja topla preporuka! :-)

P.S. Svi ovi mobiteli su kupljeni na akciji, zato neke cijene neće odgovarati trenutnim. ;)
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6761
Moderator
Postovi: 6761
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 353 puta
Primio/la zahvalu: 416 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
dobar izbor Cool. Ja evo odkad sam presao na OnePlus One mogu reci samo najbolje. Mobitel kolko got da je star doslovno leti, baterija traje dovoljno dugo, ekran i kamere fantasticne.
Curi uzeo Xiaomi Redmi 3S, fantastican mobitel za sitne pare. Danas kupnja kineza je doslovno postala normalno i ne pada mi nikada na pamet kupit neki "ne kinez" mobitel...
Avatar
Postovi: 721
Postovi: 721
Pridružen/a: 16 pro 2013, 22:51
Podijelio/la zahvalu: 31 puta
Primio/la zahvalu: 28 puta
Spol: M
OS: Opet Arch
ne znam da li ste vidjeli novi Xiaomi Mi Mix mobitel ali ja mislim da je ovo mobitel godine. Definitivno jedan od najljepsih i stvarno jedan od najinovativnijih. Svaka cast Xiaomi, skidam kapu!

slika

Btw obavezno pogledajte video, stvarno je mob fantastican.


Avatar
Postovi: 721
Postovi: 721
Pridružen/a: 16 pro 2013, 22:51
Podijelio/la zahvalu: 31 puta
Primio/la zahvalu: 28 puta
Spol: M
OS: Opet Arch

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.