Sada je: 19 tra 2024, 07:48.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ovo što si naveo je uglavnom vrlo slično stvarima što sam pronašao - jednostavno, ali učinkovito. Razlika je uglavnom u nijansama. Starci su mi nezahtjevni korisnici, tako da slabiji hardver ne bi trebao bit problem. Uostalom, i moj ZTE Blade III radi sasvim ok sa 512 mb RAM-a.
Dodatan problem je što je većina telefona zaključana na pojedine mreže, kao ovi što si naveo, a meni treba za Vip SIM. Tako i dolaze sa hrpom bloata.
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
A onda uzmi nešto iz VIP-ove ponude na bonove i gotovo

PS. Mislim da ti telekomunikacijski operateri više ne zaključavaju mobitele na određenu mrežu, odnosno da su dužni na zahtjev korisnika mobitel besplatno otključati

PPS. A zakaj im ne uzmeš neki 7" ili 8" tablet kaj ima mogućnost telefoniranja?? Istina da će izgledati kao da pričaju na "crijep", ali koga briga kad je primarno ići na net i fejs rofl
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11347
Site Admin
Postovi: 11347
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1015 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
izbjegavaj EXD, svi normalni ljudi na bugovom forumu ce ti to reci :D

ja bih ti preporucio da ides na LG L70/L90 sa njuskala za te pare. Ja sam to pikirao ali onda mi je uletila jedna bolja ponuda i od tada imam Jiayu F2 koji je odlican. Taj LG ce ti letit jednostavno i imat ce uvijek najnoviji nadroid (mislim da su nedavno dobili Lolipop updejt).
Avatar
Postovi: 721
Postovi: 721
Pridružen/a: 16 pro 2013, 22:51
Podijelio/la zahvalu: 31 puta
Primio/la zahvalu: 28 puta
Spol: M
OS: Opet Arch
@calisto

Ako te ideološki nesmeta, preporucujem ti lumiu 535 . Kupio sam ga kćerki , 749 kn je bio u simpa ponudi pa vjerujem da i u vipu nije skuplji. Telefon je plasticni jeftinjak ali odlično radi , od os-a preko skypea i ostalih aplikacija. Ekran velik i super za te pare kao i obje kamere... Ne šteka niti najmanje čak i nakon kaj ga je kćer nasodrala gomilom mesengera i igrica... 3g strahovito brz a wifi vrlo stabilan i osjetljiv...

Uglavnom , za tu cjenu je par klasa iznad cjenovno sličnih samsunga ili huaweya...

. Ak uzmes preko operatera onda si miran glede garancije..predas ga u bilo kojem centru i preuzmes opet u bilo kojem di velis da ga posalju...

Jedino sad ak ga nemres svariti zbog proizvodaca

:-)
Max Bunker
Max Bunker
Zahvaljujem svima na dosadašnjim savjetima. Budući da je sa starijim osobama dogovor i komunikacija uvijek povuci-potegni, ponovno sam se bacio u potragu.
Novi favoriti su mi postali (dual SIM i dvostruka kamera obavezni):

1.) 3G tablet Alcor Access Q781M (7" zaslon, Android 4.2, četverojezgreni procesor, dual SIM, 1 GB RAM-a). Ne znam ima li mogućnost telefoniranja - ako ima, bio bi idealno rješenje

2.) mobitel NAVON Mizu M450 (4,5", Android 4.4, četverojezgreni procesor, 1 GB RAM-a)

3.) mobitel NAVON Mizu D501 (5", Android 4.4, 512 MB RAM-a, četverojezgreni procesor).


Još jednom molim za mišljenje. Hvala!
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
A gdje samo čupaš te marke mobitela :hihi

.. a zašto ne uzmeš nešto iz Vip-ove ponude mobitela za bonaše (kad je već uvjet da se koristi Vip) i sve pet.. SIM karticu prodaj nekome ako ti ne treba.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11347
Site Admin
Postovi: 11347
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1015 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:A gdje samo čupaš te marke mobitela :hihi

.. a zašto ne uzmeš nešto iz Vip-ove ponude mobitela za bonaše (kad je već uvjet da se koristi Vip) i sve pet.. SIM karticu prodaj nekome ako ti ne treba.


Ma to mi je ionako za mater, njoj je samo važno da je crni ili plavi pface
Dok radi, sve ok.
Problem je što ima Vip broj, ali Vip ima katastrofalnu pokrivenost signalom (ko da živim u bunkeru, a ne u kući s otovrenim pogledom). T-com je tu neusporedivo bolji, pa zato i tražim dual SIM mobitel - jedna kartica za telefoniranje, druga za internet. Dodatan problem je što treba bit i malo veći ekran da stara nešto i vidi na njega. Kad već hoće Skype, ne bi bila loša ni prednja kamera. A neće uvest internet u kuću jer je jednostavnije ispijat moje živce. pface slika :laku-noc
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Samo kratak update:
Na kraju sam se odlučio za:
2.) mobitel NAVON Mizu M450 (4,5", Android 4.4, četverojezgreni procesor, 1 GB RAM-a)

... i igram se s njim već nekoliko dana. Prednosti su veličina, dual SIM, solidne kamere, solidna LED bljeskalica, jak (mada ne pretjerano kvalitetan) vanjski zvučnik, jak procesor i dovoljno RAM-a za fluidan rad. Telefon dolazi bez ikakvog bloata, što je velika prednost. Nedostaci su poneke dodatne opcije Androida koje su skrivene u podizbornicima, što izgleda elegantnije, ali nije funkcionalno. Najveći nedostatak je zaslon koji slabije prepoznaje pokrete, tj. traži navikavanje. Neloš mobitel za nevelike novce.
Ukratko, vrlo sam zadovoljan. Mama - kao nezahtjevna korisnica - ne bi trebala imati nikakvih problema.

Poslao sam upit trgovcu i za tablet:
1.) 3G tablet Alcor Access Q781M (7" zaslon, Android 4.2, četverojezgreni procesor, dual SIM, 1 GB RAM-a)

U odgovoru mi je navedeno kako ne podržava mogućnost telefoniranja iako je na stranici proizvođača to izričito navedeno.

Namjerno sam tražio Android phone jer imam iskustva s takvima. Doduše, cura ima Lumiu 640 i kaže da je jako zadovoljna, tako da me živo zanima kako izgleda i funkcionira Windows phone.
Hvala svima na savjetima!
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Dobro da nisi mami kupovao auto.. onda bi sa 100.000 nakon malo premišljanja kupio onaj za 150.000 kn :-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11347
Site Admin
Postovi: 11347
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1015 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Ne znam dali je bio ovaj mobitel sad kada je na akciji spada u jeftine nisam nikad čuo za ovu marku mobitela ali mi se sviđa mogućnosti u opisu. Pošto mi mobitel često pada ovaj je idealan.
http://www.geekbuying.com/item/OUKITEL- ... 51962.html
vladoivankovic.from.hr
blog.vladoivankovic.from.hr
Avatar
Postovi: 135
Postovi: 135
Pridružen/a: 19 ruj 2013, 17:19
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: EOS

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.