Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...
Odgovori

Re: Android ROM-ovi

09 ruj 2015, 21:13

Čini mi se Nexus i Samsung te čini mi se Motorola. Ostali su su kako tako. Kolikovidim i moj je još Unstable. Uglavnom sve radi osim kamere, koja je slabo riješena. Nešto slabija kvaliteta slike. :hmm

Re: Android ROM-ovi

10 ruj 2015, 00:59

nakon godinu dana CM sam zaključio da se ne isplati. Čisti minimalizam i stablinost originalnog androida i to je to.

Re: Android ROM-ovi

10 ruj 2015, 07:57

shrike je napisao/la:nakon godinu dana CM sam zaključio da se ne isplati. Čisti minimalizam i stablinost originalnog androida i to je to.

...nema do bloatwarea koji dolazi sa "originalnim" androidom :bleh

Re: Android ROM-ovi

10 ruj 2015, 10:57

shrike je napisao/la:nakon godinu dana CM sam zaključio da se ne isplati. Čisti minimalizam i stablinost originalnog androida i to je to.


Dosta ovisi koji mobitel i tko je maintainer za CM, ja sam ga koristio na dva mobitela i bio je ok, sve je radilo normalno, problem sa CMom je ako je tek izašao za neki mobitel onda je pun bugova, nakon nekog vremena postane ok. Obično mu treba vremena da srede sve i onda radi. Ima i puno ROMova baziranih na CMu koji brže poprave bugove ali treba definitivno dobro pročitati komentare korisnika prije instalacije bilo kojeg ROMa. Meni je najveća mana CMa bila što je ružan isto kao defaultni Android, skoro je ružan kao Samsungov Touchwiz :hihi Xperia UI :ljubav

Re: Android ROM-ovi

10 ruj 2015, 11:59

Meni i idgovara jednostavan , asketski izgled, samo da sve funcionira. Na lizalici samo iskaču popupovi i reklame a na CM se to lakše riješi. Barem :hmm tako sam pročitao.

Re: Android ROM-ovi

10 ruj 2015, 22:45

trzalica je napisao/la:
shrike je napisao/la:nakon godinu dana CM sam zaključio da se ne isplati. Čisti minimalizam i stablinost originalnog androida i to je to.

...nema do bloatwarea koji dolazi sa "originalnim" androidom :bleh


Baš tako. Koristim CM otkad imam i ovaj trenutni smartphone, i nisam imala nikakvih problema s njim. A minimlizam postigneš upravo tako da instaliraš CM ROM s minimal gapps paketom, bez Hangoutsa, Youtubea, Google+ i ostalih nepotrebnih gluposti koje ti Google silom pokušava nagurati u grlo :kava :hihi

Re: Android ROM-ovi

11 ruj 2015, 09:38

Abzeenth je napisao/la:
trzalica je napisao/la:
shrike je napisao/la:nakon godinu dana CM sam zaključio da se ne isplati. Čisti minimalizam i stablinost originalnog androida i to je to.

...nema do bloatwarea koji dolazi sa "originalnim" androidom :bleh


Baš tako. Koristim CM otkad imam i ovaj trenutni smartphone, i nisam imala nikakvih problema s njim. A minimlizam postigneš upravo tako da instaliraš CM ROM s minimal gapps paketom, bez Hangoutsa, Youtubea, Google+ i ostalih nepotrebnih gluposti koje ti Google silom pokušava nagurati u grlo :kava :hihi

Tako je!
A i u zadnje vrijeme dosta ljudi sa novijim ili novim mobovima ima problema sa Google Play Services-om (barem sam tako pročitao po netu dok sam pokušavao pronaći riješenje za svoj problem sa tom aplikacijom). Tako da najbolje ne koristiti niti Google Play Store aplikaciju haha :D

Re: Android ROM-ovi

11 ruj 2015, 15:10

:-D Jel to vi mene, kao, nagovarate? :-D Z3C mi je otključan na sve mrežei te , kako da vidim, dal imam root ovlasti ili ga moram rootat?

Re: Android ROM-ovi

11 ruj 2015, 15:35

oldman je napisao/la::-D Jel to vi mene, kao, nagovarate? :-D Z3C mi je otključan na sve mrežei te , kako da vidim, dal imam root ovlasti ili ga moram rootat?


Stock firmware sigurno nije rootan, provjeri preko neke root checker aplikacije na Google Playu.

Re: Android ROM-ovi

11 ruj 2015, 15:52

...možda je jednostavnije da pokuša instalirati neku aplikaciju koja traži root pristup poput Titanium backupa i ako se ne instalira ili počne izbacivati upozorenja da treba root ovlasti znači da nije rootan i to je to. Ti root checkeri znaju biti i zajebi (u smislu malwarea)...
Odgovori