Sada je: 18 tra 2024, 03:19.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozdrav ljudovi,

znači nedavno sam kupio Samsung Galaxy Xcover 3

na telefonu je bio predinstaliran Android 4.4, ljepo mi je radio, instalirao sam si aplikacije, među njima i HERE Maps

onda sam našao update na Lollipop 5.1.1 (doduše našao sam Češki ROM jer službeno Slovenski još nije izašao) i nakon instaliranja nove verzije Androidasve aplikacije i postavke su mi ostale nepromjenjene osim tog HERE Maps, on je jednostavno nestao, a kada ga probam ponovno instalirati dobijem Error Code: 505

Zna li netko o čemu je riječ i kako sad da instaliran tu aplikaciju (jer koliko sam guglao, još oddavno je ispravljen bug zbog kojeg HERE Maps nije radio na Lollipop-u)
Software is like sex... it's better when it's free :D (Linus Torvalds quote)
:snoozer:
Avatar
Postovi: 773
Postovi: 773
Pridružen/a: 12 vel 2009, 12:12
Lokacija: Lošinj - Ljubljana...
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: ovisi o danu u tjednu...
Nisam ekspert (ali mogu pogledati :hihi ).
Malo guglanja kaže sljedeće:

Code 505 is a permissions code. This typically means that the APK file already exists in your /data/app folder. You'll need to locate the APK files in question in the /data/app folder and remove them. You will need root to perform this action.
You came across this problem because you didn't do a wipe of your userdata partition when you jumped from Kitkat to Lollipop.


Eto, pa možeš prvo to probati ako već nisi. Problem je relativno čest, sudeći po rezultatima pretrage, i javlja se u sličnim okolnostima s raznim aplikacijama, ne samo s tom tvojom.
Možeš pogledati i ova rješenja:

http://techknowzone.com/how-to-solve-or-fix-error-505/

Sretno :thmb-up
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Eto rijeseno, imao sam neki here map instaliran (ne aplikaciju nego neki proces) i kada sam to pobrisao onda sam uspio ponovo instalirati aplikaciju.
Nego, u medjuvremenu sam primjetio da mi ne radi light senzor. Sta mislis, je li moguce da je isti problem u i ovdje? Kako bi mogao rijesiti? Mozda backup svega pa brisanje svega pa svjezi i install lolipopa?
Software is like sex... it's better when it's free :D (Linus Torvalds quote)
:snoozer:
Avatar
Postovi: 773
Postovi: 773
Pridružen/a: 12 vel 2009, 12:12
Lokacija: Lošinj - Ljubljana...
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: ovisi o danu u tjednu...
ako ti ne radi light senzor od pocetka moguce da je i do custom roma
Avatar
Postovi: 721
Postovi: 721
Pridružen/a: 16 pro 2013, 22:51
Podijelio/la zahvalu: 31 puta
Primio/la zahvalu: 28 puta
Spol: M
OS: Opet Arch
samo što ROM koji sam instalirao nije custom nego stock samsungov...
razlika je samo u tome što sam skinuo ROM koji je releas-an za češku, jer zbog nekog razloga samsung izdaje update po državama...

u svakom slučaju, imam i original ROM pa mogu probat vratit na njega pa vidjet hoče i sve radit kako treba, nego, kako se napravi taj wipe-out of data?

ja sam instairao ovaj novi rom preko odin software-a a nije mi tu bilo neke takve opcije (bar ne po uputama za instalaciju koje su bile napisane na stranici gdje sam našao ROM)
Software is like sex... it's better when it's free :D (Linus Torvalds quote)
:snoozer:
Avatar
Postovi: 773
Postovi: 773
Pridružen/a: 12 vel 2009, 12:12
Lokacija: Lošinj - Ljubljana...
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: ovisi o danu u tjednu...

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.