Sada je: 16 tra 2024, 05:56.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Vidim da su bugovi sa hrvatskom tipkovnicom sada in progress što znači da bi trebala biti popravljena u slijedećem OTA updateu koji izlazi za 2-3 tjedna otprilike :hihi
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Da, ali kako ćeš bez bluetootha prebacit 50MB slika s molbitel na mobitel? Ako ideš preko mejla najčesšće imaš limit. Dropbox ili ne želiš koristiti ili nemate aplikaciju. Preko mreže nema šanse. NFC često šteka, niti ne znam ima li ga na Ubuntu Touchu. A bluetooth je stara tehnologija i svi ga znaju koristiti jer uvijek imaš share->bluetooth. Nije mi jasno da im to nije bio prioritet.

Inače, počeo me zajebavat zvuk zvona i poruka. Nakon što ručno stišam zvuk pa vratim ponekad ostane stišan. Restart pomaže. :(
Postovi: 92
Postovi: 92
Pridružen/a: 17 lis 2015, 01:40
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Fedora Gnome
Smola je napisao/la:Da, ali kako ćeš bez bluetootha prebacit 50MB slika s molbitel na mobitel? Ako ideš preko mejla najčesšće imaš limit. Dropbox ili ne želiš koristiti ili nemate aplikaciju. Preko mreže nema šanse. NFC često šteka, niti ne znam ima li ga na Ubuntu Touchu. A bluetooth je stara tehnologija i svi ga znaju koristiti jer uvijek imaš share->bluetooth. Nije mi jasno da im to nije bio prioritet.

Inače, počeo me zajebavat zvuk zvona i poruka. Nakon što ručno stišam zvuk pa vratim ponekad ostane stišan. Restart pomaže. :(


Ja ako baš moram nekom poslati neke slike šaljem preko Telegrama, on podržava slanje slika i fileova, to mi je najjednostavnija opcija. Ako nekom šaljem slike onda ga 99.9% imam na Telegramu, ako nemam mailam. Bluetooth sharing nije bio prioritet pretpostavljam radi fokusa na bluetooth tipkovnice, miševe i slično što je potrebno za convergence. Provjeriti ću je li uskoro u planu podrška za bluetooth razmjenu podataka između dva mobitela. Za zvuk ne znam, ja nemam tih problema, pod ručno misliš na one tipke sa stranke ili preko slidera? Je ti se to uvijek događa? Ako da možda bi trebao poslati bug report :)
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Update-bluetooth sharing podrška postoji u mobitelu, ali GUI još nije napravljen :-D Očekuje se u jednom od skorijih updateova kako mi je rečeno, iako ne u OTA-11.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Sve više mi se sviđa mobitel, no, imao sam još jedan problematični slučaj. U pola razgovora je telefon počeo pištati (ne preglasno) i nisam mogao prekinuti poziv. Nisam mogao ni ubiti aplikaciju pa sam isključio telefon. :(
Osim toga, kao i većina (pre)pametnih telefona, ne zna upaliti alarm dok je telefon isključen. Ili možda ja imam preglupe ideje. :)
Postovi: 92
Postovi: 92
Pridružen/a: 17 lis 2015, 01:40
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Fedora Gnome
Smola je napisao/la:Sve više mi se sviđa mobitel, no, imao sam još jedan problematični slučaj. U pola razgovora je telefon počeo pištati (ne preglasno) i nisam mogao prekinuti poziv. Nisam mogao ni ubiti aplikaciju pa sam isključio telefon. :(
Osim toga, kao i većina (pre)pametnih telefona, ne zna upaliti alarm dok je telefon isključen. Ili možda ja imam preglupe ideje. :)


Alarm nisam testirao dok je telefon isključen, meni se desilo par puta do sada da je Phone bio zablesiran, ali dosta rijetko. Oni bugovi sa hrvatskim layoutom su fixed pa bi trebali doći u OTA-11.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Dosad mi se zablesirala samo poneka aplikacija, nikad cijeli mobitel. Neke aplikacije bi se čak vratile iz mrtvih nakon nekog vremena. To je izvrsno u odnosu na jeftine Androide koje sam dosad imao.
Postovi: 92
Postovi: 92
Pridružen/a: 17 lis 2015, 01:40
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Fedora Gnome
Smola je napisao/la:Dosad mi se zablesirala samo poneka aplikacija, nikad cijeli mobitel. Neke aplikacije bi se čak vratile iz mrtvih nakon nekog vremena. To je izvrsno u odnosu na jeftine Androide koje sam dosad imao.


To su vjerojatno aplikacije koje su suspendane jer mobitel potroši sav RAM, onda poslije "ožive" :-D Meni je najbolja stvar na mobitelu što ima dobar multitasking gdje vrtim više aplikacija istovremeno bez da moram izlaziti iz njih kao što se obično mora na Androidu i iOSu. Ja čekam mogućnost instaliranja X aplikacija preko Storea, to je moguće i sada ali su potrebna mnoga ručna podešavanja, neke X aplikacije izgledaju sasvim pristojno na mobitelu. Mislim da za to treba predinstalirani XMir, Libertine containeri i aplikacije pakirane kao snapovi zbog dependencyja.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS


Gimp na BQ Aquaris M10 tabletu.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
http://news.softpedia.com/news/ubuntu-t ... 3753.shtml

OTA-11 should arrive later this month with Wi-Fi Display
The list of changes continues with an updated indicator-datetime component, which received fixes for the alarm functionality, a new X.Org Server version with a patch for an XMir keymap issue, various small changes to the indicator-sound and ubuntu-themes components with updates for the action and indicator icons, as well as calendar mono, and, of course a new Unity 8 interface with dynamic grid units and multiple improvements.

Lastly, OTA-11 will finally introduce Aethercast, the protocol for Miracast and Wi-Fi Display so you can converge from your couch, which everyone has been waiting for for so long. Right now there's no official information on when the Ubuntu Touch OTA-11 update will arrive for supported Ubuntu Phones and Ubuntu Tablets, but considering the fact that the Final Freeze knocks on the door, it should be ready for deployment later this month.


OTA-11 uskoro u final freezeu, donosi između ostalog Wi-Fi display casting, baš me zanima ovisno o hardveru mobitela koliko će ići preko toga rezolucija i fps.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.