Sada je: 18 tra 2024, 01:44.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Da li je nekome poznato, postoje li programi koji bi se pokretali na linuxu i imali učinkovitu funkciju za nadogradnju mobilnih telefona i smartphona ?

Govorim o alternativama za npr sonyev Pc Companion ili nokijin Pc Suite. Nije tezište znači na razmjeni datoteka, nego na softveru koji mora biti u mogućnosti detektirati os (verziju npr androida) , ugasiti mob i tada ga kao takvog detektirati, obrisati staru verziju (clean flash) te downloadati i instalirati novu verziju.
Max Bunker
Max Bunker
nope jer bi ta applikacija morala imati prava na root svih tih aparata , a to je opet u vecini slucajeva zasticeno i kao takvo je u sukobu sa filozofijom Linuxa. Pri ovom mislim na legalne applikacije.
People disagree with me. I just ignore them.
Avatar
Postovi: 364
Postovi: 364
Pridružen/a: 30 kol 2014, 18:34
Podijelio/la zahvalu: 17 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: suse, Arch
Sony, Samsung, i ostali, već godinama se oglušuju na zahtjeve korisnika da naprave linux verzije svojih aplikacija. Aj nije mi čudno da nema za windows phone,,...al nema ni za android koji je ipak vrlo blizak linuxu...
Max Bunker
Max Bunker
Ja ne poznajem nikog ko na ovaj nacin radi regularni update od rom-a. Kada je "online" radis ga OTA sa wi-fi . Ako zelis sinhronizirati podatke to radi bez problema (na suse znam sigurno) iz linuxa. A ako zelis custom rom, onda se ponovo vracamo na moj prvi odgovor
People disagree with me. I just ignore them.
Avatar
Postovi: 364
Postovi: 364
Pridružen/a: 30 kol 2014, 18:34
Podijelio/la zahvalu: 17 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: suse, Arch
Premalo je Linux korisnika pa im se ne isplati.
Ako ces se malo potruditi, adb ti moze rijesiti gotovo sve te stvari iz naredbenog retka.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
@orkh
Ponekad ima situacija da je nužan pristup kompjuterom. Npr, prije kojim mjesec dana mi je na xperiu m2 došla ota obavjest o novoj nadogradnji i klikom na tu obavjest je bila pokazana poruka da se ta nadogradnja može odraditi samo spajanjem na pccompanion. Pc companion je isto nezamjenjiv kad se zbrejka android pa treba clean i reinstall.

@suko
Ako imaš volje pa da mi malo detaljnije o tome kako bi tvojim prijedlogom se neka xperia ili nokia formatirala i i onda kako u nju novi software povući.

Problem je što tih legalnih romova baš i nema samo tako za download, već ga aplikacija vuče tijekom nadogradnje...
Max Bunker
Max Bunker
Ne razumijem se dovoljno u to jer ne volim bas cackati po mobitelima. Informacije mozes pronaci na xda developers forumu. Malo ces morati pretrazivati jer je tesko pronaci informacije za Linux, ali se da.
Sluzbene ROM-ove mozes isto tako tamo pronaci.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Eh hvala suko, nisam bio siguran da li smijem početi priču o xda. Uistinu, tamo se sve može naći
People disagree with me. I just ignore them.
Avatar
Postovi: 364
Postovi: 364
Pridružen/a: 30 kol 2014, 18:34
Podijelio/la zahvalu: 17 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: suse, Arch
Naravno da smijes.
Imamo mi i teme o rootanju i stavljanju custom ROM-ova na forumu. Slobodno i tamo postaj. Vjerujem da i tu svrati poneko tko se razumije u te stvari.
Uglavnom, i na Linuxu se moze svasta napraviti s mobitelima. Mozda ne tako jednostavno ko na Windowsima, ali da se.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
A frka me na mobove pod garancijom stavljat castom romove, pa ak zaglavi na servisu moglo bi biti frke. A na xda teško da bum pronašao HT-ov ili vip-ov rom, koji su bili u mobu prilikom kupnje kod operatera..
Max Bunker
Max Bunker

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.