Sada je: 28 ožu 2024, 09:35.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ja si za takve stvari imam jedne Windowse u virtualci. Pa kad zatreba spojim mobitel na njih i obavim sve što treba.
Mislim da ti je to najbolje rješenje.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Um, ljudi, rootanje i stavljanje ROM-ova nije ilegalno, afaik.

Zašto bi bilo? To su vaši uređaji za koje ste dali nekoliko tisuća kuna, smijete raditi s njima što želite. :/
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
Nije ilegalno ali može se izgubiti garancija, a to mi se desilo. U HT (t-mobile) sam kupio kćerki jedan jeftinjak android, i kako je bilo malo mjesta, ja ga rotao i maknuo većinu predinstaliranih aplikacija. Nakon nekog vremena stavio ja i xy rom, i mob krepal za par dana, zaglavio u recovery modu.

Odnio sam ga u HT, oni ga poslali na servis, i za par dana me zovu iz servisa te kažu da visee nemam garanciju vec da samo mogu platiti popravak. Objasnjenje i od servisa i od HT je bilo da sam kupio kombinaciju uređaja i programa, te da sam stavio softver za kojeg uređaj nije namjenjen i za kojeg ga proizvodjač nije testirao.. Točno na isto objašnjenje sam izgubio i garanciju na samsungov laptop koji je bio sa win 8 a ja formatirao disk i stavio gore linux.

Zato i jesam u potrazi za aplikacijama koje mogu povući orginalne romove, dok su mobovi pod garancijom.
Max Bunker
Max Bunker
Da. Ta garancija je problem. Nista, onda si zadrzi dual boot, ili stavi Windowse u virtualku.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Vjeruj, daleko sretniji bih bio da nađem kakvu-takvu aplikaciju koja to nativno obavlja pod ubuntom.

Dual boot i virtualka su zaobilaženje problema.
Čudim se jakim distrama iza kojih stoji i lova ( ubuntu, suse ) da nisu mogli naklepati aplikaciju od 40 mb koja bi to obavljala. Pa smartphone i tableti su preplavili tržište i zasigurno nisam jedini koji ih je tražio tako nešto.

Unazad par godina sam probao navedene programe koristiti pod wine , ali nije to baš radilo ispravno , najčešće se nije prepoznao telefon prikopčan na usb ....
Max Bunker
Max Bunker
Kud bi Canonical dosao da sad ide raditi aplikaciju za mobilne telefone? Pa ima doslovno milijun tih telefona s Androidom! Ko bi to sve pohvatao?!
To je posao proizvodjaca telefona.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
A znam....
Nije baš potrebno milijun aplikacija jer bi se sa par aplikacije pokrila većina smartphonova
( samsung kies, sony pc companion, nokia pc suite, još htc i možda alcatel ).

No svjestan sam da bi to u prvom redu trebali proizvođači telefona napraviti , no zasad nemaju interes za tako nešto.

Kada budem pri vremenu i volji , probati ću da li bi koji od tih programa radio pod linuxom a bez virtualke, znači
wine i nove verzije programa koji služe za emulaciju windows okružja pod linuxom.
Max Bunker
Max Bunker
Znam da je malo kasno ali,službeni romovi se mogu skinuti sa službenih stranica proizvođača.
Skinete si od tamo službeni rom,pomoću Heimdalla(Linux verzija Odin-a afaik) onda instalirate Clockwork recovery mod ako ga već nemate.
Ako ga imate onda samo stavite službeni rom na mobitel i napravite instalaciju kao da je custom rom.Nakon što se instalira rebootate i većina službenih romova deinstalira onda neslužbene recovery i instalira službeni,pa vam je onda odmah mobitel i unrootan.
>get pc with linux preinstalled
>notice windows sucks
>stay on linux
>???
>PROFIT
Avatar
Postovi: 430
Postovi: 430
Pridružen/a: 06 stu 2012, 13:55
Lokacija: Njemačka
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
OS: Debian + i3wm

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.