Sada je: 25 tra 2024, 01:10.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Eto, ako tko zna da ima nešto dobro, a jeftino te gdje ima, neka podijeli s nama, ako mu nije ispod časti :-D . Naime, stiže mi dotični, a primarna namjena, bar za sada, biti će mu navigacija, te bi stoga bilo lijepo imati i nekakav nosač, jel'. Naravno, ne moram niti reći da sam već imao prilike isprobati par kom. na navigacijama slične veličine i ništa to nevalja! Garmin ima dobre nosače (čitaj, ne pucaju u zglobu i imaju dobar vakuum) no neznam koliko bi se to dalo prilagoditi ovome? Uglavnom ,hvala svima koji odgovore nešto pametno, konstruktivno, pročitaju bar... pface
Jehonan
Jehonan
Nemam pojma gdje bi se kod nas mogao kupiti kvalitetan nosač.. no da sam na tvom mjestu ja bih išao na DIY rješenje koje će biti prilagođeno baš tvom autu i položaju koji najbolje odgovara tebi s obzirom na prednju armaturu..

Recimo nešto ovakvo s time da ne moraš ni bušiti plastiku već nosač privremeno zalijepiti onim dvostruko ljepljivim trakama koje možeš bez tragova kasnije skinuti (uz malo muke, ali ide)



PS. O kojem se točno modelu/godištu auta radi ili kak izgleda prednja armatura?
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11348
Site Admin
Postovi: 11348
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 662 puta
Primio/la zahvalu: 1018 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Da, da, zgodna ideja. Tek sada vidim koliko toga ima na youtube-u :-D tj. koliko ljude "muči" isti problem. Inače, auto je Mitsubishi Space Star, 2005 god. Nakupilo se godinica, nakupilo :zvizdi :pogled_dolje .
Jehonan
Jehonan
Imaš tih DIY rješenja more.. za sve i svašta :)

Nemam više da ti poslikam, ali ja sam si slično riješio nosač za telefon od plastične kanalice za kablove, jednim slijepim mjestom za prekidač na prednjoj armaturi i dvostrano ljepljivom trakom.. plastika kanalice je pogodna jer ne oštećuje uređaj, jeftina je i imaš ih raznih boja i dimenzija (širina) tako da nađeš lako nešto u što ti uređaj ide na knap pa stoji čvrsto.. i staviš gdje ti najviše odgovara da ne skrećeš previše pogled s ceste..

To je ta prednja armatura?

slika
slika

.. ne znam, malo je previše obla, ali da se nešto smisliti.. iako mi sad pada na pamet da se možda za nosač daju iskoristiti ovi klizni poklopci koji zatvaraju radio uređaj i/ili pretince ili i same vodilice tih poklopaca (poklopac dolje i na vodilicu koja je sad prazna, neki DIY sistem za pričvršćivanje nosača tableta)

Malo sirova izvedba na Seat Ibizi, ali služi :)
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11348
Site Admin
Postovi: 11348
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 662 puta
Primio/la zahvalu: 1018 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Yep! To je to, to je ta armatura. Ja sam inače, s gornje strane ovog HUD-a, ugradio dvostruku USB utičnicu i spojio je na punjač koji sam ugradio unutar atmature i spojio na instalaciju, tako da eto, ima jedna utičnica za napajanje GPS-a, i jedna za recimo punjenje mobitela. U biti, nema kablova, što i je cilj " igre". Ovdje je samo još dodatna komplikacija to što taj vražji tablet treba skinuti i sakriti kada ideš iz auta jer će naravno netko bez imalo skrupula razbiti "šajbu" da dođe do njega, tako da u biti mora biti nekakav držač iz kojega je relativno lako i brzo ukloniti tablet i opet ga vratiti. Uh! Raspisao se ja...
Jehonan
Jehonan
Da, baš me ovaj metalni profil iz prvog videa uboo u oko. Ja bih ga makar polakirao u crno/sivo i obložio s unutarnje strane krpom ili spužvicom. Zato su plastične kanalice idealne. A obostrano ljepljiva traka mi je zakon. Koristim ju doma i na poslu, gdje god stignem. ;)
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6157
Moderator
Postovi: 6157
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 226 puta
Primio/la zahvalu: 338 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
Koliko mjesta ima ovdje gdje sam zaokružio crvenom bojom kad se vrata poklopca zatvore?

slika
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11348
Site Admin
Postovi: 11348
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 662 puta
Primio/la zahvalu: 1018 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Nekih 12 mm, sa svake strane. Iako, nebih ja išao na tu njegovu ideju, dakle iz ovog videa, budući sam gore postavio tu utičnicu za napajanje, tako da sam se praktički "osudio" na postavljanje navigacije, tu gore, povrh tog LCD-a, jer opet, ako je idem sještati tu dolje, da "pokrije" taj ugrađeni audio sistem, onda mi opet kablovi idu "odozgor", s LCD-a , prema "dolje". Bump!!! pface
Jehonan
Jehonan
mislio sam koliko ima mjesta između okvira radia i vrata/poklopca po visin, ne širini.. vjerojatno 1-2 mm ili ni toliko.. ali nema veze sad ak si odlučio ići gore..

nego, kaj ti ne treba taj dispej u sredini.. ili bi tablet išao iznad njega?
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11348
Site Admin
Postovi: 11348
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 662 puta
Primio/la zahvalu: 1018 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Ah, ne razumjesmo se :zamisljen . Pa da, treba mi taj display, to je od putnog računala i općenito info od auta. Da, i stara navigacija mi je bila tu iznad. Prije dvije god., sam uzeo, mislim da je to bilo na dx-u, neki "vokmen tarasluš" 7 inčnu navigaciju. Bazirana je na MTK3xxx čipsetu, ono, klasika neka (WinCE 6.0, bluetooth, FM transmiter, iGo8). Radilo to, iskreno, i bolje od prijašnjeg Garmina kojega sam dao ocu (isto je bio neki wide screen model Wnešto). Za to vrijeme dok mi je to bilo tu gore, iznad info LCD-a, mislim da sam promijenio 3 vakuum nosača pface . I naravno, ode baterija, a baterija, kada je kupuješ, skoro kao pola novoga uređaja. I onda sam se odlučio i nabavio ovaj tabletić, koji će opet biti multifunkcionalnija stvarca, a ne samo za navigaciju. Ma vidjeh negdje, sada ne mogu iskopati, one vakuum nosače sa kraćom rukom i drugačijom izvedbom te ruke, mislim da bi to bilo dobro, čak nije to niti bilo nešto skupo, mislim nekih 5$, robusnije izrade, sada opet, dok to ne vidiš uživo i isprobaš, nemožeš niti reći dali je to OK ili nije. A opet, kada pogledam koliko traže u nekim "trgovinicama" za neki pristojniji držač, to je sramota. Kao pola tableta! Mislim da nisam pretjerao.
Jehonan
Jehonan

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.