Sada je: 19 tra 2024, 20:24.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Bok. Zanima me gubi li se rootanjem garancija? Mobitel je prestigio pap4300. Rootao sam mobitel, nisam stavljao custom Rom, instalirao sam xposed framework i malo se igrao s time te nakon reboota-paf! Bootloop pface . POkušao sam bootati u recovery i napraviti factory reset, ali ništa, opet bootloop. Naravno, nemam backup podataka. Zanima me hoće li to proći pod garancijom, jer neki kažu da se gubi, neki da ne. Mob je kupljen u WestGate-u.
"Bolje je šutjeti i bit smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju!"
Avatar
Postovi: 240
Postovi: 240
Pridružen/a: 02 kol 2012, 09:56
Lokacija: Pakrac
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Neki Os!
Meni je prije par godina uvazena garancija iako je mob bio rootan i otkljucan bootloader. Operater je tele2.
Neznam kakva je sada situacija.

Ovdje piše ovako:
"Ono što je problem u cijeloj toj priči je što ako netko roota mobitel, naši servisi više ne priznaju garanciju za njega. Tako mi je i taj serviser danas rekao da se rootanjem mobitela krše jamstveni uvjeti i gubi garancija."

Najvjerojatnije ti nece priznat garanciju, ali vrijedi probat (barem nazovi pa pitaj).
“Small shifts in your thinking, and small changes in your energy, can lead to massive alterations of your end result.”
Avatar
Postovi: 2232
Postovi: 2232
Pridružen/a: 29 lis 2012, 07:57
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 21 puta
OS: SLCKWR 14.1
Hvala na informacijama. Mob je kupljen u nekakvom techno shopu u slobodnoj prodaji, otključan na sve mreže. Koliko se sjećam, svi mobiteli se šalju u neki servis, nebitno koja je marka, tako su mi rekli, ali nisam 100% siguran, moram pročitati. Uglavnom, nazvat ću i pitati.
"Bolje je šutjeti i bit smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju!"
Avatar
Postovi: 240
Postovi: 240
Pridružen/a: 02 kol 2012, 09:56
Lokacija: Pakrac
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Neki Os!
Ako je kupljen u slobodnoj prodaji, onda bi trebali priznat rootanje. Mislim da operateri nisu zadovoljni kad im korisnici 'preuzmu' administrativne ovlasti vezano za update i slicno te zbog toga ne uvazavaju rootanje.

Nadam da ce ti uvazit garanciju.
“Small shifts in your thinking, and small changes in your energy, can lead to massive alterations of your end result.”
Avatar
Postovi: 2232
Postovi: 2232
Pridružen/a: 29 lis 2012, 07:57
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 21 puta
OS: SLCKWR 14.1
Ako je boot loop problem, probaj samo novi kernel flashati, to je rješenje u dosta slučajeva.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
Znam da idem u off topic. Kako napraviti flashanje? Našao sam originalni firmware. Stavio na microsd karticu, ubacio u mob, bootao u recovery i probao update sa Sd card, ali tamo nema nikakve datoteke. Naravno, nemam nikakav toolbox instaliran na mobu. Napravio sam wipe data i factory reset no ništa, zapne u boot loop.
"Bolje je šutjeti i bit smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju!"
Avatar
Postovi: 240
Postovi: 240
Pridružen/a: 02 kol 2012, 09:56
Lokacija: Pakrac
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Neki Os!
Dani je napisao/la:Znam da idem u off topic. Kako napraviti flashanje? Našao sam originalni firmware. Stavio na microsd karticu, ubacio u mob, bootao u recovery i probao update sa Sd card, ali tamo nema nikakve datoteke. Naravno, nemam nikakav toolbox instaliran na mobu. Napravio sam wipe data i factory reset no ništa, zapne u boot loop.

Trebao bi postojat flashtool za uredjaj kojim ces flashat kernel te .zip datoteke.
“Small shifts in your thinking, and small changes in your energy, can lead to massive alterations of your end result.”
Avatar
Postovi: 2232
Postovi: 2232
Pridružen/a: 29 lis 2012, 07:57
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 21 puta
OS: SLCKWR 14.1

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.