Sada je: 28 tra 2024, 07:21.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ja dignem ftp na kompu pa se mobitelom spajam na njega preko ES File Explorera. Radi izvrsno i brzo.
People say nothing is impossible. But I do nothing every day.
Avatar
Postovi: 1225
Postovi: 1225
Pridružen/a: 22 lip 2009, 23:04
Lokacija: Katoličke Čaire
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Archlinux
Suko je napisao/la:Moj mobitel ne podrzava nista.
Nekad ako ga je volja podrzava mtp, ali uglavnom ni to.
Mislim da ovisi o fazi mjeseca i sezoni mrijestenja jegulja.

Ovo je izgleda slučaj kada driver postoji i trebao bi raditi (recimo usb mass storage) ali ne prepoznaje ID uređaja i ne binda ga jer uređaj nije na listi aliasa tog drivera.

U linuxu se može "u hodu" prekinuti veza drivera s određenim uređajem ("manual binding" - nije isto što i rmmod - on unloada kompletni driver iz memorije), a ako driver ima ID uređaja u aliasima, može se driver i spojiti s uređajem. To se može koristiti ako se dva drivera kolju oko nekog uređaja a ne smiješ rmmod-ati "loši" driver iz memorije jer je recimo univerzalan i istovremeno ga koriste neki drugi uređaji.

Ne samo to, može se određenom driveru "u hodu" u aliase dodati ID novog uređaja kojega ovaj inače ne prepoznaje, tako da se mogu koristiti najnoviji uređaji koji nisu unešeni originalno u driver ali rade s njime.

Bindanje drivera:http://lwn.net/Articles/143397/
Dodavanje novog ID:http://www.ha19.no/usb/
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
E hvala za ovu informaciju. Nisam to znao.
Nesto takvo se ocito dogadja iako moram priznati da mi se u posljednje vrijeme od pet pokusaja spajanja, tri puta poveze kako valja.
Iznenadjujuce, na poslu ga Windowsi ne fermaju niti nakon instalacije sluzbenih drivera za taj mob. Niti nakon reboota, deinstalacije i reinstalacije drivera. Vise racunala. Win Sedmica, XP. Nula bodova. Sto se njih tice, ja nemam nikakav HTC One X. Imam samo bateriju za punjenje.
Sreca pa na Linuxu bar donekle fercera to povezivanje.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Suko je napisao/la:Jesi siguran da se ne spaja putem mtp-a? Jer je povezivanje preko mtp-a u biti jednako kao i klasično povezivanje ako sve radi. Uštekaš i u Thunaru/Nautilusu/Dolphinu dobiješ novi disk s kojim radiš sve normalno.

Zapravo i nisam, ali sve mape i datoteke normalno vidim, mogu uređivat, brisat, kopirat i slično. Meni je to USB mass storage, ma kako oni to zvali! :D A kako na Archu nemam ništa dodano za mtp, virujem da je ipak pravi mass storage. ;)
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6764
Moderator
Postovi: 6764
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 353 puta
Primio/la zahvalu: 417 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Pa nikad se ne zna. Mozda i je pravi mass storage. ;-)
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Cooleech je napisao/la:
Suko je napisao/la:Jesi siguran da se ne spaja putem mtp-a? Jer je povezivanje preko mtp-a u biti jednako kao i klasično povezivanje ako sve radi. Uštekaš i u Thunaru/Nautilusu/Dolphinu dobiješ novi disk s kojim radiš sve normalno.

Zapravo i nisam, ali sve mape i datoteke normalno vidim, mogu uređivat, brisat, kopirat i slično. Meni je to USB mass storage, ma kako oni to zvali! :D A kako na Archu nemam ništa dodano za mtp, virujem da je ipak pravi mass storage. ;)


Ista stvar je i kod mene. Skužio sama da je fora u microUSB data kabelu. Svi mtp alati su uredno instalirani.Moj ZTE Blade III se montira kao zaseban disk; jedino s njega mogu kopirati jedan po jedan folder inače se Caja krešira.
Međutim, ne mogu naći na kojoj je lokaciji montiran. Htio bih si napraviti kakvu jednostavnu skripticu za sinkronizaciju/backup, ali ne mogu bez lokacije.
Lokacija u Caji kaže ovo (crtl+L):
Kod: Označi sve
mtp://[usb:003,004]/


lsusb ga je prepoznao:
Kod: Označi sve
Bus 003 Device 004: ID 19d2:0307 ZTE WCDMA Technologies MSM


...ali naredba "mount" nema pojma ni o čemu (sda1 i sda2 su moje particije):
Kod: Označi sve
ysfs on /sys type sysfs (rw,nosuid,nodev,noexec,relatime)
proc on /proc type proc (rw,nosuid,nodev,noexec,relatime)
udev on /dev type devtmpfs (rw,relatime,size=10240k,nr_inodes=696808,mode=755)
devpts on /dev/pts type devpts (rw,nosuid,noexec,relatime,gid=5,mode=620,ptmxmode=000)
tmpfs on /run type tmpfs (rw,nosuid,noexec,relatime,size=558560k,mode=755)
/dev/disk/by-uuid/10f2c911-c803-4c5d-82f1-ec7b622aafe6 on / type ext4 (rw,relatime,errors=remount-ro,user_xattr,barrier=1,data=ordered)
tmpfs on /run/lock type tmpfs (rw,nosuid,nodev,noexec,relatime,size=5120k)
tmpfs on /run/shm type tmpfs (rw,nosuid,nodev,noexec,relatime,size=2093600k)
fusectl on /sys/fs/fuse/connections type fusectl (rw,relatime)
/dev/sda1 on /media/WIN type fuseblk (rw,nosuid,nodev,noexec,relatime,user_id=0,group_id=0,allow_other,blksize=4096)
/dev/sda2 on /media/DATA type fuseblk (rw,nosuid,nodev,noexec,relatime,user_id=0,group_id=0,allow_other,blksize=4096)
binfmt_misc on /proc/sys/fs/binfmt_misc type binfmt_misc (rw,nosuid,nodev,noexec,relatime)
cgroup on /dev/cgroup/cpu type cgroup (rw,relatime,cpu,release_agent=/usr/local/sbin/cgroup_clean)
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.