Sada je: 18 tra 2024, 01:38.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Offtopic je, al kad se već priča o multitaskingu, pokojni Meego je još prije 3 godine bolje vladao njime no ovi današnji sa svemirskim specifikacijama.
Slava mu. svecenik
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
iweb je napisao/la:

Ako misliš na više prozora istovremeno, to je retardirana ideja za mobitele. Moj Note 2 je to imao u Touchwizu i nije nimalo korisna stvar, zahtjeva dodatnu podršku od programera aplikacije, zbog čega je i jako malo aplikacija kompatibilno. Moguće je doduše koristiti nešto ovakvo: https://play.google.com/store/apps/deta ... king&hl=en što radi okej.


Ja se ne bi nimalo složio, nema ništa gore nego kada se mora izlaziti iz jedne aplikacije da bi se otvorilo drugu i kada radiš paralelno nešto u nekoliko aplikacija i trebaš prebaciti se na drugu a nemaš kako direktno, osim da izađeš iz nje, neke aplikacije podržavaju ikonu u status baru pa je to žongliranje lakše ali daleko je to sa ikonom od idealnog rješenja. Više prozora i lagano prebacivanje iz jednog u drugi je ono što ja čekam da neki mobilni OS ima, meni je to jako korisna stvar i to je jedan od bitnih razloga zašto mi se sviđa kako Ubuntu Touch radi sa programima.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Kažem da je nekorisno iz razloga što mi je ekran (pa čak i na Noteu) dosta mal za takvo što -- bilo mi je donekle koristivo samo u landscapeu i jedina praktična primjena za to mi je bila imati IRC/Twitter otvoren dok čitam nešto na webu, s tim da je to još uvijek dosta loše bilo izvedeno, a pogotovo zato što većina aplikacija nije bila kompatibilna s tim.

Postoji već lagano rješenje prebacivanja prozora, Androidov Recents izbornik. Prava funkcionalnost više-prozora-na-ekranu mi nije baš potrebna na mobitelu, a pogotovo zato što mislim da nema smisla uopće pokušavati raditi neki ozbiljniji i dugotrajniji posao na virtualnoj tipkovnici i mobitelu općenito.
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
iweb je napisao/la:Kažem da je nekorisno iz razloga što mi je ekran (pa čak i na Noteu) dosta mal za takvo što -- bilo mi je donekle koristivo samo u landscapeu i jedina praktična primjena za to mi je bila imati IRC/Twitter otvoren dok čitam nešto na webu, s tim da je to još uvijek dosta loše bilo izvedeno, a pogotovo zato što većina aplikacija nije bila kompatibilna s tim.

Postoji već lagano rješenje prebacivanja prozora, Androidov Recents izbornik. Prava funkcionalnost više-prozora-na-ekranu mi nije baš potrebna na mobitelu, a pogotovo zato što mislim da nema smisla uopće pokušavati raditi neki ozbiljniji i dugotrajniji posao na virtualnoj tipkovnici i mobitelu općenito.


Swipeanje lijevo i desno po programima kako to radi Ubuntu Touch je odlično po meni rješenje i nema veze sa dimenzijama ekrana jer nisam mislio na više prozora na istom ekranu već jednostavno prebacivanje iz programa u program bez da se gasi onaj iz kojeg si izašao. To ubrzava rad i omogućava "multitasking".
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Svakako, to swipeanje je jako dobra ideja. Ja sam govorio o više prozora istovremeno na ekranu:

slika


Btw, na Androidu ti se program ne gasi kad multitaskaš ako imaš dovoljno RAM-a i Recents mi je sasvim zadovoljavajuć za brzi multitasking:
slika
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
iweb je napisao/la:

Btw, na Androidu ti se program ne gasi kad multitaskaš ako imaš dovoljno RAM-a i Recents mi je sasvim zadovoljavajuć za brzi multitasking:
slika


Znam za to ali ja želim elegantnije i brže rješenje.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
http://www.ebay.com/itm/eBay-exclusive- ... 27e259f0dc ?
"Onaj koji je video kako vaskrsava mrtvac, s tim se privid neće poigrati" Danilo Kiš
Avatar
Postovi: 888
Postovi: 888
Pridružen/a: 21 lis 2012, 01:13
Lokacija: Ljubljana
Podijelio/la zahvalu: 108 puta
Primio/la zahvalu: 45 puta
Spol: M
OS: Debian 9 - Gnome
Koliko se sjećam, govorili su da je taj mobitel dosta spor, a ima i samo 4GB interne memorije. :pogled_dolje
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
E, takav info mi treba :D Thank you :D
"Onaj koji je video kako vaskrsava mrtvac, s tim se privid neće poigrati" Danilo Kiš
Avatar
Postovi: 888
Postovi: 888
Pridružen/a: 21 lis 2012, 01:13
Lokacija: Ljubljana
Podijelio/la zahvalu: 108 puta
Primio/la zahvalu: 45 puta
Spol: M
OS: Debian 9 - Gnome
Re: Firefox OS
19 ožu 2015, 15:57
Čekam da mi iz Švabaraja dovezu ovu stvarčicu:

http://www.alcatelonetouch.com/global-e ... ire_e.html

pa ću malo da poslikam i napišem reč, dve...
"Onaj koji je video kako vaskrsava mrtvac, s tim se privid neće poigrati" Danilo Kiš
Avatar
Postovi: 888
Postovi: 888
Pridružen/a: 21 lis 2012, 01:13
Lokacija: Ljubljana
Podijelio/la zahvalu: 108 puta
Primio/la zahvalu: 45 puta
Spol: M
OS: Debian 9 - Gnome

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.