Sada je: 29 ožu 2024, 07:18.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

drone je napisao/la:Ma Links je meni sasvim ok, nikad s njima nisam imao problema.

Provaj radit kod njih jedno misec dana.. :hihi
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Cooleech je napisao/la:
drone je napisao/la:Ma Links je meni sasvim ok, nikad s njima nisam imao problema.

Provaj radit kod njih jedno misec dana.. :hihi

Ne bih.
Znao sam da ćeš to reći :)
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Avatar
Moderator
Postovi: 3293
Moderator
Postovi: 3293
Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
Lokacija: Nova Gradiška
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 157 puta
OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
Hi, može li se kako instalirati huawei aplikacija hi-suite na linux?
Android 7 je mogao napraviti sigurnosnu kopiju na SD karticu ili na mobitel i super. Ali na osmici jedino na računalo ili vanjski disk. Za disk mi se neda kupovati OTG kabel. Tako da sam očekivao kako je rečeno da android 9 vraća opciju backup u memoriju mobitela, ali štangla. Na internetu slabo informacija za hi suite.
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 162 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
Izraditi sigurnosnu kopiju čega... kontakata, slika, aplikacija i svega ostalog ili...?
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:Izraditi sigurnosnu kopiju čega... kontakata, slika, aplikacija i svega ostalog ili...?

Da backup aplikacija, postavki, kontakti... slike, video ne trebam, to održavam ručno na tri mjesta.
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 162 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
E to je malo mauna na Linuxu, trebaš ili WIndows ili MacOS.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
S kontaktima je pisofkejk, sinhroniziraš ih na google računu, izvezeš kud i kak želiš.
Pretpostavljam da bi i Huawei trebao imati kakav oblik backupa u oblaku, ako tamo ne spremaš video, glazbu i slike, backupi su mali, 50 do 100 MB.

Edit:
Malo sam pogledao, meni na Samsungu sa Androidom9, nudi backup i na sd i na bilo koji usb uređaj.
Vidim i na istoj stranici s podešenjima da mi nudi i mogućnost automatskog vraćanja postavki prilikom reinstalacije aplikacija.
I još bezbroj kombinacija backupa i vraćanja.
Ugodno iznenađen.

Počaćkaj malo po mobu, možda i kod tebe nude svašta.
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
drone je napisao/la:Napisat ću kasnije ovdje zašto. Ima veze s reklamama, da. I s načinom da se riješiš toga... I otključavanju bootloadera, rootanju, crkavanju displeja... Ma zlo. Nikad više. Uključujući i kupovinu kod jedne domaće klošarske firme.

Ja imam super pozitivno iskustvo s njima. Štoviše, zadnja tri mobitela su mi upravo Xiaomi. Takozvane reklame se mogu isključiti lako u postavkama, ali ja osobno stavim Lineage OS na uređaj i miran sam.
Imao sam nekoliko iPhona, Samsunga, HTC i Huawei uređaja ali niti jedan me nije impresionirao kao Xiaomi. Jednostavno je omjer uloženo-dobiveno savršen. Njihovi flagshipovi su mi se pokazali odlični, a pogotovo POCOPHONE F1. Otključali su mi bootloader za 3 dana (tko još nudi tu opciju za tako kratko vrijeme)....i to besplatno? A specifikacijama "dere" dvostruko, a čak i trostruko skuplje uređaje.
Istina, meni kamera nije važna (to je velika mana Xiaomia) ali zato baterija i komponente su :thmb-up .
Osobno nisam imao niti jedan kvar na 3 uređaja kroz zadnjih nekoliko godina ali možda sam samo srećković hehe tko to zna :bleh
niingu
niingu
Ovih dana instalirao aplikacije na novi mob. Huawei P40 pro.
Samo da javim da one recenzije gdje plaše ljude da bez googla huawei mobitel ne može ovo, ne može ono, a zapravo može sve instalirati bez petljanja.
Jedino nisam YouTube instalirao zato što ga koristim kroz internet preglednik. Premda ima riješenje i za YouTube, nekakve klon aplikacije , čak su i bolje zato što možeš i sa zaključanim zaslonom puštati glazbu, što YouTube app ne dozvoljava.

Nisu mi jasni ti likovi sa recenzija! Da li se nešto nadogradilo u međuvremenu ili pričaju gluposti, nisam siguran. Na jednoj uvjerljivoj recenziji lik nije mogao koristiti gmail, a funkcionira normalno kod mene.

Čak mi je i super stvar što nema više bloatver aplikacija kao google kiosk, play, fotografije, chrome...
Ako će netko biti zakinut bez googla što se ne može ulogirati u Google karte premda ju normalno koristiš na huawei uređaju, i slični primjeri onda neka traži drugdje. Premda vjerujem da ima alternativa za svaku aplikaciju.

Koja milina može se obrisati svaka aplikacija na uređaju a ne kao kod ostalih Androida, google aplikacije možeš samo onemogućiti. Premda deinstaliranje aplikacija nije brisanje na androidu i kada vratiš mobitel na tvorničke postavke, vrate se i obrisane ali tvornički postavljene aplikacije. Kako to, kako to?
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 162 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
A evo, meni je bitno da mi rade google maps jer koristim google auto, a waze... jeb***, waze je teško smeće. Ima par fora koje su ok, ali što se tiče mape kao takve strašno nešto. Upišem "dinamo" i on mi stavi dinamov stadion u Moskvi i slične fore. Super....
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.