Sada je: 25 tra 2024, 22:10.
Teme vezane za ostala grafička okruženja (XFCE, LXDE, *box...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Re: LXQt
01 lip 2014, 09:04
Isprobah lxqt. Ne predetaljno, cca sat vremena. Live Siduction 14.1.0.Dev (http://forum.siduction.org/index.php?page=8)
Na relaciji lxde - kde, puno je bliži lxde-u. Vrlo brz. Podizanje live distre je najbrže što sam ikada vidio. Nevjerojatno. Ne znam kakva je situacija s instaliranom verzijom, ali sa ssd-a ne bi smjelo biti značajno sporije. Ostalim sam uglavnom razočaran, valjda sam previše očekivao, tj. da će to biti olakšani i brži kde. Ali ne, niti blizu. Vjerujem da je ljubiteljima lxde-a i sličnih okruženja ovo prava stvar, ali ne i za osobu zaraženu kde-om.
Vidi se da je to nije finalna verzija i distre i okruženja, ali je nekako pozitivno i zanimljivo. Velika je zbrka s podešenjima, koja se nude sa svih strana iako ne prolaze sa svih tih instanci.
Uglavnom, isprobao sam da vidim ima li smisla za konkretniju probu instalacijom LXQT-a na Suse ili Manju, ali nema, barem za mene.

Indija review: http://mylinuxexplore.blogspot.com/2014 ... brief.html
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
Re: LXQt
01 lip 2014, 09:15
Fugu, sličan je bio i moj zaključak.
Brzo i to je to.
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
Re: LXQt
01 lip 2014, 09:58
Fugu je napisao/la:Ostalim sam uglavnom razočaran, valjda sam previše očekivao, tj. da će to biti olakšani i brži kde. Ali ne, niti blizu. Vjerujem da je ljubiteljima lxde-a i sličnih okruženja ovo prava stvar, ali ne i za osobu zaraženu kde-om.

Možda tu i jest problem: imitacija KDE-a ne znači i njegovu punu funkcionalnost, kao što većina očekuje. Bit je poboljšanje i veća funkcionalnost LXDE-a, a ne okljašteni KDE.

Velika je zbrka s podešenjima, koja se nude sa svih strana iako ne prolaze sa svih tih instanci.

U recenziji je očito da vlada popriličan kaos o opcijama. Trebat će još poprilično da se to sistematizira u kvalitetan Control Center. Rezultat će biti odličan perolaki DE/WM s hrpom opcija.
Pratimo daljnji razvoj događaja!
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Re: LXQt
04 lip 2014, 08:46
Stigao i prvi pravi alat za upravljanje sustavom! Lxqt-admin je u potpunosti radjen u Qt-u, te se moze instalirati na bilo koji DE. Trenutno se kompajlira sa Git-a, ali uskoro stize u Ubuntu repoe.

http://lubuntublog.blogspot.ca/2014/05/ ... t.html?m=1
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Re: LXQt
01 kol 2014, 12:07
Jel koristi itko ovo čudo za stalno? Kakvi su dojmovi?
Emotion 98.3 je napisao/la:Some people call the radio station and say "Fernando, are you bilingual?" I said I try anything once.
Avatar
Postovi: 308
Postovi: 308
Pridružen/a: 12 lip 2011, 21:52
Lokacija: Slavonski Brod
Podijelio/la zahvalu: 16 puta
Primio/la zahvalu: 16 puta
Spol: M
OS: Debian Xfce
Re: LXQt
01 kol 2014, 21:54
Ja čekam 0.8 verziju pa da ga počenm intenzivnije koristiti.
Avatar
Postovi: 551
Postovi: 551
Pridružen/a: 15 stu 2011, 01:03
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: Arch KDE / LMDE Cinnamon
Re: LXQt
03 ruj 2014, 18:42
Evo jedne internet stranice koja može dobro poslužiti onima koji koriste LXDE:
http://lxlinux.com/
"Hodor bre foobar"
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
Re: LXQt
14 lis 2014, 19:28
Izašla je verzija 0.8. Više pročitajte ovdje.
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2209
Postovi: 2209
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 96 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
Re: LXQt
18 stu 2014, 19:57
LXQt neslužbeno portan na Lubuntu. Cilj je dokazati da je LXQt dovoljno upotrebljiv i dostojna buduća zamjena za LXDE, čija je budućnost neizvjesna. Lubuntu-LXQt 14.10 koristi Ubuntuove repoe, ali bez službene podrške.
Riječ je isključivo o demonstrativnom projektu, budući da LXQt još dugo neće ući u službene repozitorije. Projekt je u ranoj alpha fazi i prisutni su brojni bugovi.


https://wiki.ubuntu.com/Lubuntu/Testing/14.10
http://news.softpedia.com/news/Lubuntu- ... 5281.shtml
http://linux.softpedia.com/get/Linux-Di ... 3673.shtml
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Re: LXQt
15 pro 2015, 11:22
Isprobavam Live Manjaro LXQt. Vidim na prethodnoj stranici da je pro[lo godinu i pol od yadnje probe, pa da vidim [to je u;injeno ya to vrijeme. Ovo pisem iz tog Manjara. Samo da promijenim lazout.
Evo.
U live okruženju ne izvodi ni video ni audio datoteke. Valjda codeci nisu priloženi po defaultu. Usput, onaj Tomahavvk je živi dizaster. Više je neki čudni bronjser no audio plažer. Očito i ovaj Hr raspored tipkovnice ne vallja. Umjesto ipsillona tuče ž, duplog v nema, slovo L mi često dupla, očito me sustav pokušava spriječiti da loše pišem o njemu. :sokiran Dalje, s jednim ili dva klika na datoteku po izboru, ne događa se ništa, ne otvaraju se pridružene im aplikacije. Sa "open" iz kontekstnog izbornika isto ništa, tek ih s "open njith..." ( pface :hihi vvith htjedoh napisati ) otvori. Mogućnosti prilagodbe nisu baš nešto. Probao sam instalirati Dolphin, ali to očito neide u live verziji.
Uglavnom, postoji napredak, doduše kod mene zasjenjen silom bugova. Brzina je tu, sve leti, osim možda Firefodža koji bez obzira na okruženje nije munjevit na starijem hardnjareu. Želio sam još pisati, ali odustajem. Ne da mi se više boriti s tipkovnicom. :sokiran
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.