Sada je: 16 tra 2024, 09:06.
Razmjena savjeta i trikova o podešavanju sustava i programa.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ako ste se odlučili za instalaciju distr. OPEN SUSE 10.3 i da vam kod ili nakon instalacije ne proradi internet (DHCP sustav za dinamičko dodjeljivanje TCP/IP ) a naravno uz to imate dual boot zajedno sa WIN XP.Pri tome ste spojeni ADSL vezom preko routera koji vam je dao ISP ili utp kabelom i PC.
Naime SUSE vidi mrežnu karticu ali veza sa www nikako da proradi,a da bi proradilo vratimo se u Windows XP i na alatnu traku :

START > CONTROL PANEL > NETWORK CONNECTIONS > LOCAL AREA CONNECTIONS ,sada desni klik na miša pa PROPERTIES od mrežne kartice i vdjeti cete tab
CONFIGURE i klik na njega. Kada smo u otvorili tab configure vidjet cete tabove GENERAL ADVANCED DRIVER itd. mi kliknemo na ADVANCED i pod property pronađite opciju "Wake-On-Lan after Shutdown" koju u mojem slućaju sam uključio ENABLED (Nekim korisnici su morali isključiti DISABLE).Vratite se u SUSE i internet /ADSL bi treabo raditi. ;). Ako ovu opciju nemate u CONTROL PANELU od WIN XP ,onda ju potražite u BIOSU matićne.Nadam se da ce ovo nekome biti od pomoci. :D :D
Postovi: 8
Postovi: 8
Pridružen/a: 19 sij 2008, 17:33
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
LordKos je napisao/la:START > CONTROL PANEL > NETWORK CONNECTIONS > LOCAL AREA CONNECTIONS ,sada desni klik na miša pa PROPERTIES od mrežne kartice i vdjeti cete tab
CONFIGURE i klik na njega. Kada smo u otvorili tab configure vidjet cete tabove GENERAL ADVANCED DRIVER itd. mi kliknemo na ADVANCED i pod property pronađite opciju "Wake-On-Lan after Shutdown" koju u mojem slućaju sam uključio ENABLED (Nekim korisnici su morali isključiti DISABLE).
Vratite se u SUSE i internet /ADSL bi treabo raditi. ;). Ako ovu opciju nemate u CONTROL PANELU od WIN XP ,onda ju potražite u BIOSU matićne.Nadam se da ce ovo nekome biti od pomoci. :D :D


Ne znam koliko je zdravo spominjati Windoze pri radu sa Linuxom. Jer, to implicira korištenje oba OS-a kako bi net radio ispravno pod Linuxom.
Da, ovo sa Windozama i driverom vrijedi ako si prvo bio u WnXP-u, pa nakon toga ideš u Linux. Po meni je jedino ispravno rješenje setiranje LAN modula u BIOS-u. Ja bih ovaj tekst koji se odnosi na Windoze obrisao iz posta...
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Na žalost jedino tako mi radi net na SUSE ,i ovo je problem koji se dešava samo uz dual boot WInxp i SUSe.A ja tu opciju na žalost nemam u biosu od ploče pa se mora iz win. :(
Postovi: 8
Postovi: 8
Pridružen/a: 19 sij 2008, 17:33
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
LordKos je napisao/la:Na žalost jedino tako mi radi net na SUSE ,i ovo je problem koji se dešava samo uz dual boot WInxp i SUSe.A ja tu opciju na žalost nemam u biosu od ploče pa se mora iz win. :(


A, uredu onda...ostavi post kakav je.. :)

poz.
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.