Sada je: 28 ožu 2024, 17:10.
Razmjena savjeta i trikova o podešavanju sustava i programa.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pretraživanje foruma mi nije pronašlo ništa pametno vezano za i3lock pa sam se, budući da sam se ujutro zezao sa skriptom iz naslova, odlučio ostaviti i post ovdje, možda nekome bude interesantno.

Dakle, o čemu se radi.
Meskarune je napravila skriptu za i3lock, a koja isti čini znatno ljepšim i primamljivijim, a krajnji rezultat izgleda ovako:
slika

Međutim, sama skripta ima problema u konfiguracijama s više monitora.
Zato postoji drugi branch koji možete klonirati i koristiti:
dualmonitors

Međutim #2, meni niti skripta iz tog brancha na dva monitora nije funkcionirala kako bi trebala pa sam se ponovno bacio na pretraživanje da vidim postoji li nekakav fix za bugovito ponašanje na multimonitor konfi i naletio sam na ovaj repozitorij:
https://github.com/guimeira/i3lock-fancy-multimonitor

Skripta koristi i3lock, a budući da se i3lock može koristiti sa svim WM-ovima, tako i meni uredno funkcionira na Manjaru s XFCE-om.
I sam autor kaže da je besramno pokrao meskaruninu ideju, al' eto, njegovo rješenje meni barem funkcionira. :)
http://i.imgur.com/WM0BHOw.png

Uglavnom,ništa previše pametno, ali mi barem lock screen (doma to ne koristim, ali na poslu sam prislijen stalno zaključavati laptop) sada izgleda ljepše i zanimljivije. :)
KAJ
Avatar
Postovi: 59
Postovi: 59
Pridružen/a: 06 lip 2012, 14:46
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
Spol: M
OS: Fedora 34
Čuj, moram pitati ovo. Koja je poanta toga? Ja isto na poslu moram lockati ekrane (bolje da ne znaš što se pojavi na ekranu ako nije lockan a odem na WC), ali to KDE, gnome, xfce itd rade sasvim ok po defaultu. Ovo isto locka ekran. Što sam fulao?
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Ma apsolutno nema nikakve pametne poante u ovome.
Kak sam i rekao u zadnjoj rečenici: jedini je cilj bio postići neki eye-candy efekt, odnosno htio sam da mi lock screen izgleda malo ljepše od onog defaultnog XFCE-ovog.
Defaultni je radio OK, ali sam negdje na netu slučajno naletio na ovakav screen i pomislio: "Nemam nimalo slobodnog vremena, zvuči kao "savršena" prilika za downloadanje nečije skripte i podešavanje nebitnih stvari; druge obveze mogu čekati". Prokrastinacija ftw. :-D

Uglavnom, sve ovo je bilo čisto na razini uređivanja desktopa i radnog okruženja i čisto za eye candy efekt (zato sam se i dvoumio trebam li uopće otvarati nov topic ili da samo stavim u onaj topic za kustomizaciju desktopa), a budući da sam u procesu naletio na problem u radu s više monitora, mislio sam to staviti ovdje pa ono, nek se nađe, možda posluži još nečemu osim zatrpavanja foruma. :D
KAJ
Avatar
Postovi: 59
Postovi: 59
Pridružen/a: 06 lip 2012, 14:46
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
Spol: M
OS: Fedora 34
A možda čovjek nema DE već samo neki WM, shrike? :P
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
xlock radi (ili je bar radio) i na tome.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.