Sada je: 25 tra 2024, 19:56.
Razmjena savjeta i trikova o podešavanju sustava i programa.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Program koji je dao @Dupin odnosi se na Ubuntu. Kad formatiram na Ubuntu onda je OK! Medjutim, kad sam to pokusao odraditi na nekoj drugoj distri, onda nastaju problemi tj.ne mogu formatirati a i desilo mi se da ga vise OS ne prepoznaje. Inace kad hocu da napravim butabilni usb, onda to odradim sa rufus aplikcijom bilo da je u pitanju iso, dd i sl.
U pravu si. Moze da pravi butabilni usb za FreeBSD, PC BSD, iso, dd, msdos.
https://rufus.akeo.ie/
Zadnja izmjena: pribon; 25 svi 2015, 17:38; ukupno mijenjano 2 put/a.
Det hindrar inte att vi säkrar framtiden!
Avatar
Postovi: 393
Postovi: 393
Pridružen/a: 18 lip 2010, 19:37
Lokacija: Priboj
Podijelio/la zahvalu: 15 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Win 7 ,Ubuntu 10.04,OpenS
NIsam ja ništa dao, nego sam pitao odnosi li se cijela priča na taj program. Dobio sam potvrdan odgovor i to je sve. Kad si već spominjao drugi program mogao si i link staviti. Sve je dobro znati. ;)
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2209
Postovi: 2209
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 96 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
http://docs.fedoraproject.org/en-US/Fed ... media.html

Fedora također navodi na disks za snimanje iso unutar gnome okružja
Max Bunker
Max Bunker
Max Bunker je napisao/la:http://docs.fedoraproject.org/en-US/Fedora/22/html/Installation_Guide/sect-preparing-boot-media.html

Fedora također navodi na disks za snimanje iso unutar gnome okružja


Možda će nekome pomoći...
Kad sam s USB-a instalirao Fedoru na svoj laptop s UEFI-em, između koraka 2 i 3 morao sam izabrati "Edit partition" pa staviti kvačicu u polje Bootable i kao Type odabrati EFI GPT. Tek nakon toga sam mogao instalirati Fedoru na laptop.
Dok radi, ne diraj!
(If it ain't broken, don't fix it)
Postovi: 222
Postovi: 222
Pridružen/a: 01 stu 2009, 18:40
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 24 puta
Spol: M
Da citiram sam sebe :-D
NoMaam je napisao/la:@Max kada napravim live-usb sa programom disks kako da pomoču njega ponovno formatiram taj isti usb-stick? szbunjen
GParted me doslovno izludi.

Pozz


slika
@Max na ovoj slici si pokazao u glavnim opcijama da se odabere R.D.Image za pravljenje live-usb. Taj način kod mene je pravio problem kod novog formatiranja tog istog usb-a.

Ako odaberem opcije od usb-a, malo niže na slici, u njima također ima mogućnost R.D.Image s kojom nemam navedeni problem kod novog formatiranja usb-a.
Zašto je kod mene tako ne znam.
Jedina razlika je u tome što na ovaj način kod pokretanja live-usb nema bios-modusa, već samo efi-modus. No to nije problem jer se da riješiti.

Sve u svemu riješeno :smjesak
Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1025
Postovi: 1025
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 52 puta
Spol: M
OS: Xubuntu,Kubuntu 24.04
Ja obično pripremu usb stick-a napravim gpartedom, znači kreiranje nove particijske tablice te kreiranje nove fat32 particije , a probleme su mi samo znali raditi stickovi koji su bili pri kraju životnog vijeka. Ovaj opisani postupak sam dosad napravio stotine puta na raznim pc-ijima i raznim distrama ( naravno, gnome baza ) i sve je šljakalo.

Aj bitno da si riješio.

:thmb-up
Max Bunker
Max Bunker

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.