Sada je: 19 tra 2024, 01:20.
Razmjena savjeta i trikova o podešavanju sustava i programa.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Iz jos nepoznatih razloga, poslije zadnjeg update Arch vise ne pokrece SD card module. Nisam siguran kako je sa Arch derivatima posto ih ne koristim. U slucaju da neko ima slican problem , rijesiti se moze sa :

Kod: Označi sve
sudo modprobe -v rtsx_usb
People disagree with me. I just ignore them.
Avatar
Postovi: 364
Postovi: 364
Pridružen/a: 30 kol 2014, 18:34
Podijelio/la zahvalu: 17 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: suse, Arch
Fala! Možda posluži. ;) Znat ću kad nadogradim Arch na laptopu! :hihi
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6758
Moderator
Postovi: 6758
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 351 puta
Primio/la zahvalu: 413 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
ako bas ne moras sacekaj jos malo sa update, meni se cini da ima dosta stvari koje nisu bas , ono, kako treba . Vidim 5-6 nekih errora pri boot-u , ali system radi :hmm
maloprije sam primjetio da je povukao 3 Gb rama pri backupu, cini mi se malo previse . Ne znam u guzvi sam ovih dana , mozda je do mene, ali nisam bas nesto super sretan od kako sam updejtovao :nee
People disagree with me. I just ignore them.
Avatar
Postovi: 364
Postovi: 364
Pridružen/a: 30 kol 2014, 18:34
Podijelio/la zahvalu: 17 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: suse, Arch
Ako ne radiš redovan update (bar jednom u misec dana), možeš očekivat probleme kakve vidiš kod sebe. ;)
Radim update gotovo svakodnevno na stolnim, a na prijenosnom kako kad, ovisi kako ga često uključim. :hihi
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6758
Moderator
Postovi: 6758
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 351 puta
Primio/la zahvalu: 413 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Ma ja imam već dugo naviku, nedjeljom uveče je uz mamurluk od subote održavanje mašina,(kući)tako da svake nedjelje radim update...prije dvije sedmice nisam mogao bootati laptop poslije update,tako da sam sada i dobro prošao ;)
People disagree with me. I just ignore them.
Avatar
Postovi: 364
Postovi: 364
Pridružen/a: 30 kol 2014, 18:34
Podijelio/la zahvalu: 17 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: suse, Arch
Mali offtopic, iwinux - predobar ti ja avatar!
Na moment me je baš zbunio... :D
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
@stefan
Slobodno copy-upload ako ti se svidja ;)

Verstuurd vanaf mijn HTC One met Tapatalk
People disagree with me. I just ignore them.
Avatar
Postovi: 364
Postovi: 364
Pridružen/a: 30 kol 2014, 18:34
Podijelio/la zahvalu: 17 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: suse, Arch
I ja sam imao nekih problema nakon zadnjeg updejta. Definitivno treba steći naviku češće uposlit pacmana. Instalirao sam Apper u nadi da ću se tu i tamo toga sjetit :)
Test prvoklasne inteligencije sastoji se u sposobnosti istovremenog držanja dviju suprotnih ideja u glavi, a da se pritom zadrži sposobnost funkcioniranja.
Avatar
Postovi: 98
Postovi: 98
Pridružen/a: 10 tra 2012, 13:28
Lokacija: /home/Samobor
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Arch Linux
Pozdrav,

postoji li opcija za instaliranje Fininog digitalnog certifikata za napredni elektronički potpis na Ubuntu?
Easy and fast way to get high tech Testking HP0-S34 certification! Subscribe for ASQ online training and pass Granite State College exam on first attempt guaranteed.
Postovi: 1
Postovi: 1
Pridružen/a: 29 ruj 2014, 11:51
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
zohaa je napisao/la:Pozdrav,

postoji li opcija za instaliranje Fininog digitalnog certifikata za napredni elektronički potpis na Ubuntu?


Pitanje si nažalost postavio/la u pogrešan podforum i krivu temu :D Predlažem ti da otvoriš zasebnu temu u podforumu Ubuntu i ako imaš neki konkretan problem, da ga detaljnije opišeš kako bi ti ostali korisnici mogli lakše i brže pomoći. :)
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.