Sada je: 29 ožu 2024, 06:40.
Razmjena savjeta i trikova o podešavanju sustava i programa.

Moderator/ica: Moderatori/ce

demaxfa je napisao/la:Cuj andi koristis li irc ili skype? skyp mi je darmati3.


Skype ne koristim, a ako treba možemo se naći na IRC kanalu LZS-a (#linuxzasve.com @ freenodeu). Moj je IRC nick Zeratul. Poslijepodne ću bit "online".
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE
Tomog hvala na odgovuru još nisam isprobao tvoje rješenje ali sam jučer također pitao na Stack overflovu pa sam dobio odgovor
Kod: Označi sve
find . -type f \( -name "*.mhtml" -o -name "*.mht" \) -print0 | xargs -0 -I'{}' rename  's/[:?|]//g' "{}"

za sve one kojima treba isto.
Postovi: 37
Postovi: 37
Pridružen/a: 17 ožu 2012, 09:27
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Tomog ni tvoje rješenje sa navodnicim ne radi radi se o tome d sh -c lomi naslove datoteka svaki put kad naiđe na znak razmaka pa nemože pipat cijeli naslov datoteke mv naredbi.
Ono sa stack overflova radi.
Nego bez obzira hvala svima na pomoći.
Postovi: 37
Postovi: 37
Pridružen/a: 17 ožu 2012, 09:27
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Nije mi palo na pamet, da fajlovi mogu imati razmake,
dovoljno sam dugo na linuxu da sam naučio o fajlnejmovima razmišljati bez razmaka :D

bug, je bio sa pajpom, jer sam testirao skriptu, i vidio da pajp radi probleme,
vidio sam i drugi dio tvog dump outputa, da lomi po whitespejsu, ali mi nije mozak proradio ili možda nije više želio raditi,

uglavnom cool,
naučio sam i ja nešto novo, nisam baš xargs expert, pa je ovo bila prilika da se malo baci oko,
istina ne bi bilo loše da sam prošao kroz man page, onako bar preletio,
jer bi u tom slučaju vidio ovo,

Kod: Označi sve
Because Unix filenames can contain blanks and newlines, this default behaviour  is  often
       problematic;  filenames  containing  blanks  and/or newlines are incorrectly processed by
       xargs.  In these situations it is better to use the -0 option, which prevents such  prob‐
       lems.    When  using  this option you will need to ensure that the program which produces
       the input for xargs also uses a null character as a separator.  If that  program  is  GNU
       find for example, the -print0 option does this for you.


i iz wikipedije on null characteru,
Kod: Označi sve
The null character (also null terminator), abbreviated NUL, is a control character with the value zero.
...
The null character is often represented as the escape sequence \0 in source code string literals or character constants.


ali zadovoljan sam i sa post-festum spoznajom. :D

Linux Gods will be pleased.
To all you "rvacki pravopis" haters, we're gona blow your planet up
we got death star(death star)
and you know that we got it(death star)

Darth Spellingius :D
Avatar
Postovi: 125
Postovi: 125
Pridružen/a: 03 ožu 2011, 18:18
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
OS: mint14Cina/Centos6
Ja nisam znao da se sa zagradama mogu grupirati opciju u findu :-)
Što se tiče -print0 i 0 to sam već spomenuo u nekom postu prije da bi riješilo problem razmaka, a "rename" je naredba na koju sam se opekao jednom jer nije bila dostupna mislim na CentOS 5 ili tako nešto pa je izbjegavam, no s njom je oneliner puno elegantniji :-)
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE
Nije bas vezano uz problem, al sam tek nedavno saznal za naredbe "pushd" i "popd" i dosta ubrzavaju neke poslove pri skakanju po direktorijima.
stefan je napisao/la:tu mač gemišta

To understand recursion, you must first understand recursion.
Avatar
Postovi: 1536
Postovi: 1536
Pridružen/a: 22 tra 2012, 08:55
Lokacija: ForHill Croatia
Podijelio/la zahvalu: 20 puta
Primio/la zahvalu: 26 puta
Spol: M
OS: eOS Luna

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.