Sada je: 19 tra 2024, 00:06.
Razmjena savjeta i trikova o podešavanju sustava i programa.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Po ovim uputama sam instalirao ranije 3.7.6
Kod: Označi sve
cd /tmp

wget http://dl.dropbox.com/u/47950494/upubuntu.com/kernel-3.7.6 -O kernel-3.7.6

chmod +x kernel-3.7.6

sudo sh kernel-3.7.6

sudo reboot

I to je radilo jedno vrijeme, sjećam se. Nešto sam vjerovatno opet potrgao i sada mi opet "uname -a" kaže:
Kod: Označi sve
Linux Acer-Aspire 3.2.0-37-generic #58-Ubuntu SMP Thu Jan 24 15:28:57 UTC 2013 i686 athlon i386 GNU/Linux

U međuvremenu je izašao novi 3.8. Kako da njega sada instaliram?
Zadnja izmjena: Vl@do; 04 tra 2013, 21:54; ukupno mijenjano 1 put/a.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6155
Moderator
Postovi: 6155
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 225 puta
Primio/la zahvalu: 337 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
wget http://dl.dropbox.com/u/47950494/upubun ... rnel-3.8.2 -O kernel-3.8.2
chmod +x kernel-3.8.2
sudo sh kernel-3.8.2
sudo reboot

Ako ga hoćeš izbrisati:
sudo apt-get purge linux-image-3.8.2*
zole052 je napisao/la
i google vjerojatno zna i koliko im je piso dugacak a smeta ih ubuntu spyware :lulz
Avatar
Postovi: 4473
Postovi: 4473
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 07:04
Lokacija: Kastav-Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 58 puta
Primio/la zahvalu: 57 puta
Spol: M
OS: Mint xfc
Ne vidim neku veliku korist od mijenjanja kernela na ubuntuu. Jedna mušterija me zvala pred neki dan da joj ne radi USB wifi adapter koji je nedavno kupila. Riječ je bila o nekom kineskom čudu s Atherosovim čipom. Operativni sustav (ubuntu) imao je kernel 2.6.32-* i nije prepoznavao adapter. Prateći neke upute instalirao sam na taj OS kernel 3.7.6, jer sam vidio da već na 3.2 kernelu stvar radi. Nakon restarta i bootanja novog kernela - šipak. Nula bodova. Adapter nije radio. Tada sam jednostavno pregazio ubuntu i stavio Mint 13. Stvar pjevuši. ;)
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6758
Moderator
Postovi: 6758
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 351 puta
Primio/la zahvalu: 413 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
@Cooleech, a čuj jednostavno moram probati, i volim izazivati vraga. :evil:

@domi, evo jesam, samo što sam morao onaj link u prvom redu kompletan napisati: http://dl.dropbox.com/u/47950494/upubun ... rnel-3.8.2 (one tri točkice nije htio prožvakati)
Hvala domi, idem sada sudo reboot.
EDIT: Ništa od toga iako synaptic veli da je instaliran 3.7.6
slika
A terminal govori:
Kod: Označi sve
Linux Acer-Aspire 3.2.0-37-generic #58-Ubuntu SMP Thu Jan 24 15:28:57 UTC 2013 i686 athlon i386 GNU/Linux
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6155
Moderator
Postovi: 6155
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 225 puta
Primio/la zahvalu: 337 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
Ja sam skinuo sa kernel.org stranice i kompajlirao po priloženoj uputi, nije uopće teško, 3-5 naredbi i to je to, samo nakon postavki modula je trebalo malo vremena da se sve to prilagodi, i nakon "make install" i reboota radi k'o zver, osim virtualboxa koji mi ne radi.....još, nije ni na 3.7.6 radio jer nisam našao headere za kernel, a ni vbox kernel modl, uglavnom, kernel mi radi odlično.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
ako želiš, mogu ti kompajlirati i poslati najnoviji kernel. Mijenjanje distri nema apsolutno nikakve veze sa podrškom hardvera, jer je sav hardver podržan od strane kernela, a ne OS-a. To što jedan hw radi na jednoj distri, a ne i na drugoj je povezano sa specifičnim kernel opcijama sa kojima je kompilirano.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
PunkBastard je napisao/la:Ja sam skinuo sa kernel.org stranice i kompajlirao po priloženoj uputi, nije uopće teško, 3-5 naredbi i to je to, samo nakon postavki modula je trebalo malo vremena da se sve to prilagodi, i nakon "make install" i reboota radi k'o zver, osim virtualboxa koji mi ne radi.....još, nije ni na 3.7.6 radio jer nisam našao headere za kernel, a ni vbox kernel modl, uglavnom, kernel mi radi odlično.


Pa headere i module si isto samo instaliraj, trebalo bi biti ok ovako, barem ja tako radim...

sudo apt-get install linux-headers
sudo dkms autoinstall

EDIT: Naravno ako nemas dkms instaliran onda i ovo:
sudo apt-get install dkms
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Avatar
Postovi: 1253
Postovi: 1253
Pridružen/a: 25 stu 2010, 15:19
Podijelio/la zahvalu: 28 puta
Primio/la zahvalu: 59 puta
Spol: M
OS: Fedora
@Yeti headere možeš instalirati za one kernele koje imaš u repozitorijima, za ovu verziju kernela ću ili morati potražiti repozitorij ili direktno headere (koje još nisam uspio naći)
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
PunkBastard je napisao/la:@Yeti headere možeš instalirati za one kernele koje imaš u repozitorijima, za ovu verziju kernela ću ili morati potražiti repozitorij ili direktno headere (koje još nisam uspio naći)


Ahhh zaboravio sam uopce na to... Zadnjih dana se vecinom igram sa rolling distrama pa mi je normalno da ima...
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Avatar
Postovi: 1253
Postovi: 1253
Pridružen/a: 25 stu 2010, 15:19
Podijelio/la zahvalu: 28 puta
Primio/la zahvalu: 59 puta
Spol: M
OS: Fedora
Slučajno sam se prebacio na Emmabuntus koji imam instaliran na istom laptopu u dual bootu sa XUbuntu. Upgrade je povukao novi kernel 3.8.5 i tako je i XUbuntu nadograđen na novi kernel.
Pouka: Ona distribucija koja je prva na popisu u GRUB-u diktira tempo.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6155
Moderator
Postovi: 6155
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 225 puta
Primio/la zahvalu: 337 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.