Sada je: 30 svi 2020, 16:08.
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost

Moderator/ica: Moderatori/ce

Kućni server
18 vel 2013, 07:37
Pozdrav svima,

ovaj post je, u stvari, manje potraga za znanjem, a više potraga za nekim tko mi može od hrpe hardvera (već složeno i iskorišteno od starih računala :) ) složiti kućni server kakav želim. Želim da mi taj server bude i gateway i ruter i file share i backup i anti-virus/spam i VPN i media server i da malo jede i da spava kad ga nitko ne treba i da se probudi kad mu preko mreže dođe kakav poticaj. I vjerojatno još puno toga :D

I mooooolim vas, nemojte mi sad dodati hrpu linkova ili redova koji počinju sa sudo... sbatine skupio sam ih već hrpu i mogao bih vam za svaki dio svog servera poslati barem tri načina kako ih instalirati i pokrenuti. I potrošio sam već (po mom mišljenju :mrgreen: ) previše vremena, živaca i dobre volje da bih pokušao još jedan način da postavim DNS server (ili bilo što drugo), jednostavno me ne ide. :facepalm

Ono što trebam jest netko kome mogu objasniti što želim, kome mogu odnijeti svoj hardver, poslati sve ove linkove i naredbe koje (navodno :lol: ) rade to što ja hoću (ako hoće, a može koristiti i vlastite ;) ) zajedno s njim/njom proći proces instalacije (da i ja želim nešto naučiti 8-) ), platiti dogovorenu cijenu i veselo se vratiti kući, uštekati novog kućnog ljubimca u struju i mrežu. I uživati u tome kako dobro radi ::bravo

Za sva pitanja i dogovore sam tu! Hvala svima!! :thumbs
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Kol'ki je budget ?
When you're a kid and you wanna go "Weee !", but you ain't got drugs yet ... You hold out for your life, hold on to your little GONADS ... and STRIFE.
Primio/la zahvalu: 13 puta
Cijena je 170 kn po satu rada bez održavanja sustava. Održavanje sustava je dodatnih 500€ mjesečno.
Pozdrav.
Lutherus
Lutherus
Slobodno mi se javi na PM koliko misliš da ti to vrijedi.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 166 puta
Primio/la zahvalu: 272 puta
Spol: Y
drade je napisao/la:Kol'ki je budget ?

Budžet je namijenjen tebi za rad i ideju pa ti sam reci (ili javi na PM) koliko misliš da bi koštalo. Meni je važno da radi i da ne mislim na njega (berem ne stalno :D )
jakomimi je napisao/la:
drade je napisao/la:Kol'ki je budget ?

Budžet je namijenjen tebi za rad i ideju pa ti sam reci (ili javi na PM) koliko misliš da bi koštalo. Meni je važno da radi i da ne mislim na njega (berem ne stalno :D )

Stvar je da inace predstavis koliko je budget za projekt, potencijalni kandidat se javi i matchira navedene cijene ili ne.

Moj sat je inace skup (mozemo li preseliti to u priavte ?). No, dovoljno sam fleksibilan da se mogu dogovoriti oko finalne cijene za isporucevinu (na obostrano zadovoljstvo).
When you're a kid and you wanna go "Weee !", but you ain't got drugs yet ... You hold out for your life, hold on to your little GONADS ... and STRIFE.
Primio/la zahvalu: 13 puta
Hvala svima na odgovorima, pitanjima, sumnjama i čuđenjima! Nadam se da će uskoro sve biti složeno, a ako što zapne eto mene opet! :-)
Dobro, i jesi odabrao nekoga od nas ili si ipak odlučio sam uraditi ovo sve? Nemoj me sada krivo shvatiti, ali imam dojam da si očekivao cijene u rangu 50-100 kn ili za pivu i čevape.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 166 puta
Primio/la zahvalu: 272 puta
Spol: Y
http://webserveri.info/forum/viewforum.php?f=19&sid=38f1c9b7fb106aae56d4275df60fcf20

;) tu imas dosta o serverima :)
... šta god da učiniš ... NISI DOBRO IZRAČUNAO ...
... for good fun and advanced thinking join WS1 ...
... do Boga je put dosta kratak, ne moras dalje od svog srca ...
Podijelio/la zahvalu: 23 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.