Sada je: 04 svi 2024, 19:16.
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost

Moderator/ica: Moderatori/ce

Narode, primijetio sam da mi je, u zadnje vrijeme, prilično snižen download (cca 50 kB/s, inače oko 230-250). Na Optimi sam, 2 MB/256 kB paket. Ima li ovdje još Optimista i jeste li primjetili isto što i ja?
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
ja mogu samo reći, na t-comu na win-u skida max 460 KB/s, a na Linux-u doseže 600 KB/s a imam 4 Mbit/s, ovo sam napisao samo kao još 1 + za Linux, a što se tiče teme:
1. Restart routera (meni je znalo past, restart je rješavao problem)(pretpostavljam da si to napravio al moram to reć)
2. Provjeri kablove dali su dobro spojeni, možda gubi kontakt negdje
3. Zovi službu za korisnike
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
slika

Meni ide ok.
3/384
Dropbox, jednostavno možete otvoriti račun i besplatno dobijete 2 GB http://db.tt/OioEmCb Ukoliko prilikom registracije koristite navedeni link oboje dobijemo 500 MB gratis.
Avatar
Postovi: 959
Postovi: 959
Pridružen/a: 02 stu 2010, 15:14
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 13.10 /Windows 8.1
napominjem, paket je 2MB/256kB
slika
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
jesi probao sa nekim drugim uređajem se spojti ili preko live distre da vidimo da možda nije nešto sa lokalnim postavkama. Meni se jednom nešto slično desilo (samo brzina 56 kbits, tj 0.05 mbit) kada sam se igrao sa proxyima.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
nakon par ugodnih mailova sa njihovom podrškom, ljudi su rekli da su nešto modificirali i sad sve radi kako i treba ;)
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Ma, sve 5.. ali 2 Mbit download? Jel' to neka socijalna brzina interneta, plaćena od strane Grada? :D
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6768
Moderator
Postovi: 6768
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 356 puta
Primio/la zahvalu: 418 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Cooleech je napisao/la:Ma, sve 5.. ali 2 Mbit download? Jel' to neka socijalna brzina interneta, plaćena od strane Grada? :D

Zasto socijalna... vise nego dovoljno za bilo sta osim ako masovno skidas torrente
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Em.. imam 12 Mbita.. :roll: 'naš koliko to čovika učini nestrpljivin? JAKO! :D
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6768
Moderator
Postovi: 6768
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 356 puta
Primio/la zahvalu: 418 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Cooleech je napisao/la:Em.. imam 12 Mbita.. :roll: 'naš koliko to čovika učini nestrpljivin? JAKO! :D


I know the feeling
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.