Sada je: 25 tra 2024, 19:48.
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost

Moderator/ica: Moderatori/ce

Bertone je napisao/la:Ne, u nazivu ti piše ADSL+modem .. tebi treba nešto što podržava "cable"


Ovog sam mogo dobit badava, pa sam ipak htio pitat dal bi kako moglo.
Avatar
Postovi: 445
Postovi: 445
Pridružen/a: 18 svi 2010, 22:06
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 14.04
Abnormal je napisao/la:.. sama činjenica da B.net ne dopušta da si podesim postavke kako želim mi je već dovoljno iritantna. K tome dolazi i njihov bezobrazluk - recimo nazoveš onaj njihov help desk jer imaš probleme i pričaš im podatke s loga iz kojih se vidi da problem stvarno postoji, a znaš šta onda oni naprave - zabrane ti pristup logu.

I još jedna stvar - laptop mi je na metar i po od rutera, a signal mi je 70%. Moji problemi su počeli s DNS postavkama, al je to onda ošlo dalje i proširilo se.




Poznato mi je to :facepalm

Napravi kako sam ti već napisao, uzmi samo njihov modem (15 kn mjesečni najam ili jednokratno, kaj ti se više isplati) i kupi si onaj TP linka za 200 i nešt sitno kuna (ili nešt slično te cijene) i napravi si jedan kratki mrežni kabel (ja sam si napravio jedan od 10 cm jer mi router stoji na modemu pa duži ne treba) i podesi si sam kaj ti treba, odnosno kako želiš, a B-net (odnosno Vip) nek trkelja po ruterima ostalim 95% svojih korisnika.

Jedini problem do kojeg će to možda povremeno dolaziti je kad budu radili nadogradnju softvera modema da ga router neće moći naći pa ćeš morati ugasiti i ponovno upaliti router, ostalo sve pet.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11350
Site Admin
Postovi: 11350
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 662 puta
Primio/la zahvalu: 1018 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.