Switch to full style
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost
Odgovori

Re: B.net, ruter i DNS

19 sij 2013, 22:59

Bertone je napisao/la:Za po doma ništ bolje ti ne treba: http://b2b.kvark.hr/ProductInfo.aspx?ProductID=179806 ili bilo koji drugi koji ima mogućnost rada s kabelskim modemom.


Našao ga u Protisu za 217 kuna.

Re: B.net, ruter i DNS

19 sij 2013, 23:10

Kod mene je Ciscov Scientific Atlanta username "" (prazno), a pass "W2402" (bez navodnika). ;)

Re: B.net, ruter i DNS

19 sij 2013, 23:11

Bertone je napisao/la:Ak si mislio na TP-Link WL340G to je OK router samo nema to više za kupiti

mislio sam na tp-link wl 841

Re: B.net, ruter i DNS

19 sij 2013, 23:17

Abnormal je napisao/la:
max360se je napisao/la:Pazi da je router i modem u jednom.


Zašto je to bitno?


da jer ako se samo router onda mu treba modem da bi se spojio na net, a ti svoj sadašnje router ne možeš prebacit u modem način rada jer ne možeš unutra.

Re: B.net, ruter i DNS

20 sij 2013, 10:37

Bertone je napisao/la:I dalje mislim da te ne daju (B-net) pristup routeru (zbog nadogradnji i kontrole načina rada routera).

Eventualno kaj mi pada na pamet je da ako možeš napraviš hard reset routera i onda bi trebao moći pristupiti postavkama s:

Username :
Password : admin

PS. Username je blank, nema ga


Takva je situacija i sa Iskonom.

Re: B.net, ruter i DNS

21 sij 2013, 14:41

Hard reset nije uspio. Uglavnom nakon hard reseta, stvarno se primjenjuje user: prazno, pass: admin, al mi svejedno ne da pristup DNS postavkama.

Dal bi mi prema ovim naprijed opisanim potrebama ovaj uređaj odgovarao?
http://www.protis.hr/products/details/t ... nnas/56933

Re: B.net, ruter i DNS

21 sij 2013, 16:17

Ne, u nazivu ti piše ADSL+modem .. tebi treba nešto što podržava "cable"

Re: B.net, ruter i DNS

21 sij 2013, 16:28

ne znam za kabelske mreže i kako oni rade, ali kod DSL-a je tu stvar jednostavna i najbolji ruteri koje možeš kupiti za kućnu upotrebu su mikrotik-ovi ruteri koji imaju pun k**** postavki, a čak sam načuo od par profića da su pouzdaniji od entry level cisco rutera. Na drugu stranu, mikrotikovi baš zbg hrpe postavki možda nisu baš idealna opciaj za totalne njubove jer bi im moglo biti malo prekompleksno za postaviti ili bi nešto zeznuli. Ukratko, ako imaju neki kompatibilan sa kablovskim netom, sa mikrotikom nećeš imati ikakvih problema. Ono što mene zanima je zašto želiš promijeniti DNS na ruteru?

AW: B.net, ruter i DNS

21 sij 2013, 17:50

Kod mene je kablovski internet + tv. Cisco modem + tp link router wr543g, evo gura već 3 godine kako sam prešao s adsl-a.

Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2

Re: B.net, ruter i DNS

21 sij 2013, 18:19

shrike je napisao/la:Ono što mene zanima je zašto želiš promijeniti DNS na ruteru?


Tako da mi svi uređaji spojeni na mrežu automatski koriste isti DNS. Osim toga B.net-ove postavke na ruteru su same po sebi problem jer izazivaju prekide veze, softverske nadogradnje im nisu posložene kako treba pa dolazi do konflikata, sama činjenica da B.net ne dopušta da si podesim postavke kako želim mi je već dovoljno iritantna. K tome dolazi i njihov bezobrazluk - recimo nazoveš onaj njihov help desk jer imaš probleme i pričaš im podatke s loga iz kojih se vidi da problem stvarno postoji, a znaš šta onda oni naprave - zabrane ti pristup logu.

I još jedna stvar - laptop mi je na metar i po od rutera, a signal mi je 70%. Moji problemi su počeli s DNS postavkama, al je to onda ošlo dalje i proširilo se.
Odgovori