Sada je: 25 tra 2024, 22:17.
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost

Moderator/ica: Moderatori/ce

vex385 je napisao/la:
calisto053 je napisao/la:Obavezno si otvori port na routeru i dopusti torrent klijentu slobodan izlaz na net preko firewalla kroz taj isti port. Evo jednostavne upute za port forward (Thompson router, ali vrijedi manje-više za sve):

http://portforward.com/


Kod: Označi sve
1. Logiras se u postave routera (na 192.168.1.1) i upisi username i pass.

2. Sada kliknes na tab TOOLBOX, pa onda na GAME & APPLICATION SHARING.

3. Na dnu ekrana imas opciju CREATE A NEW GAME OR APPLICATION kliknes na nju.

4. Na crtu name upises recimo UTORRENT i odaberes MANUAL ENTRY OF PORT MAPS i kliknes NEXT.

5. Sada u polja PORT RANGE upises RECIMO 58340 to 58340, a u polje translate to upises 58340. Ovdje nije bitno koji je to broj, glavno da je preko 50000, sigurnosti radi.

6. Ostalo nista ne diras i kliknes na ADD.

7. Sada ponovno kliknes na GAME & APPLICATION SHARING i na dnu ekrana odaberes ASSIGN A GAME OR APPLICATION TO LOCAL NETWORK DEVICE.

8. Sada u polju GAME OR APPLICATION odaberes UTORRENT ili ime koje si stavio u koraku 4, a pod device odaberes ime svog PCa, ako imas vise kompjutera spojena na router i neznas koji je   tvoj odes na desni klik na my computer i pod tabom computer name vidis FULL COMPUTER NAME.

9. Kliknes na ADD.

10. To je sto se tice postava routera. Sada treba podesit Utorrent, odes na postavke utorrenta pod tab CONNECTION, u kucicu upises broj porta koji si otvorio (u ovom slucaju 58340) i maknes sve kvacice osim ove sto se tice firewalla.

11. Pod tabom BitTorrent, dijelom PROTOCOL ENCRIPTION odaberes ENABLE i maknes kvacicu na ALLOW INCOMING .......



Hvala calisto,napravio sam to vec na početku ali je tek kasnije proradilo kada sam jos i upload ogranicio,sve u svemu sad radi,danas i nadogradio i PC pa slijedi malo testiranje novog minta i malo odmaka od dosadasnjeg xfce-a,jer napokon imam komp koji moze i nesto zahtjevnije pokrenuti :)
:thumbs
Avatar
Postovi: 186
Postovi: 186
Pridružen/a: 26 pro 2012, 02:20
Lokacija: 45°26'21" N, 17°11'46"E
Podijelio/la zahvalu: 17 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux Mint 14 Nadia/win7
Meni router automatski otvori port kad pokrenem torrent, i zatvori kad ugasim. :D
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta
max360se je napisao/la:Meni router automatski otvori port kad pokrenem torrent, i zatvori kad ugasim. :D

Sejm hijer. ;)
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6761
Moderator
Postovi: 6761
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 353 puta
Primio/la zahvalu: 416 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
max360se je napisao/la:Meni router automatski otvori port kad pokrenem torrent, i zatvori kad ugasim. :D



smartass :D


jedno offtopic pitanje ak napravim win7 boot usb u mintu(ili ga moram na win bas napraviti) dal bi to radilo,jer mi ga uopce ne prepoznaje kad restartam komp.
(pokusavam sloziti dual boot)
Postovi: 65
Postovi: 65
Pridružen/a: 31 srp 2012, 22:07
Lokacija: Zagreb/Zdenci Brdovečki
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: LMDE
Ja sam si napravio dual boot win7 / linux (i dooobro se namučio dok sam to uspio - više o tome od ove stranice viewtopic.php?f=1&t=9704&start=60 pa na dalje)
Moram naglasiti da mi je ova super ekipa puno pomogla!
Po meni najjednostavnije riješenje je da u win7 skineš .iso file distre koju želiš, instaliraš ImgBurn i snimiš ju na dvd. Nakon toga u BIOS - u namjestiš da ti prvo boota cd, restart i počinje instalacija ...

ALI PRIJE POČETKA napravi backup win7 jer postoji mogućnost da (kod particiranja) nešto pođe krivo i OSTANEŠ BEZ SVIH PODATAKA!

Ili važne podatke snimi na dvd/usb stick
Avatar
Postovi: 186
Postovi: 186
Pridružen/a: 26 pro 2012, 02:20
Lokacija: 45°26'21" N, 17°11'46"E
Podijelio/la zahvalu: 17 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux Mint 14 Nadia/win7
ma tak sam i dosad radio dual bootove sa dvd-om,ali kak sam nadograđivao komp,a stari je imao PATA pržilicu nemogu je spojiti na
novu matičnu koja je SATA,planirao sam uopce ne imati pržilicu i sve sa USB-a stavljati. :)
Linux mint 14 se normalno boot-a,ali windowsi 7 koje sam nasnimio na usb preko Image writera se uopce nežele otvoriti.

http://www.bug.hr/forum/topic/windows/u ... 25080.aspx

pokusavam sa ovim tutorijalom,možda uspije

EDIT uspio sam,tutorial je dobar
Postovi: 65
Postovi: 65
Pridružen/a: 31 srp 2012, 22:07
Lokacija: Zagreb/Zdenci Brdovečki
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: LMDE
Ovako će ti raditi (isprobao):
Na HDD istaliraj win7, zatim s Image writerom napravi bootabilni usb (Linux mint 14).
Tako će ti raditi linux kad namjestiš da ti boota s usb sticka. Ali da je win7 na HDD, a linux na usb sticku.

Isto tako možeš napraviti dual boot nakon što si instalirao win7 s usb sticka instaliraš Linux mint 14. Onda kad pokrećeš komp u boot menu odabereš koji OS želiš pokrenuti.
Avatar
Postovi: 186
Postovi: 186
Pridružen/a: 26 pro 2012, 02:20
Lokacija: 45°26'21" N, 17°11'46"E
Podijelio/la zahvalu: 17 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux Mint 14 Nadia/win7
riješeno,dual boot radi :)
Postovi: 65
Postovi: 65
Pridružen/a: 31 srp 2012, 22:07
Lokacija: Zagreb/Zdenci Brdovečki
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: LMDE
vex385 je napisao/la:riješeno,dual boot radi :)


Čestitam! :thumbs

Bilo bi lijepo kad bi podijelio s nama kako si riješio problem. :zamisljen
Avatar
Postovi: 186
Postovi: 186
Pridružen/a: 26 pro 2012, 02:20
Lokacija: 45°26'21" N, 17°11'46"E
Podijelio/la zahvalu: 17 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux Mint 14 Nadia/win7
napravio sam win7 usb boot u windowsima jer onaj koji sam napravio u mintu mi nije htio bootati nikako.
Složio sam ga pomoću onog tutoriala gore,i sve je radilo.
Postovi: 65
Postovi: 65
Pridružen/a: 31 srp 2012, 22:07
Lokacija: Zagreb/Zdenci Brdovečki
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: LMDE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.