Sada je: 28 ožu 2024, 14:03.
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost

Moderator/ica: Moderatori/ce

redtux je napisao/la:krirana je samo struktura tablice, ali bez unosa.


Ma da, no trebao bi imati sljedece unose u njoj:
User
status
Password
Uid
Gid
Dir
ULBandwidth
DLBandwidth
comment
ipaccess
QuotaSize
QuotaFiles


Daj u konfiguracijskoj datoteci u kojoj si mijenjao 'user' u 'userlist', opet zamijeniti sve instance 'userlist' s 'ftpd'.

Ukoliko ti to ne proradi, dropni sve tablice i rekreiraj ih iz .sql datoteki unutar foldera webUI tarballa. Dolje navedene datoteke su aktualne te se nalaze u INSTALL i DB_UPDATE direktorijima.
Kod: Označi sve
mysql -u root -p pureftpd < pure-ftpd-webui_users-table_0.0.9.sql
mysql -u root -p pureftpd < pure-ftpd_users-table_0.0.9.sql
mysql -u root -p pureftpd < userlist_beta_0.1.1.sql
When you're a kid and you wanna go "Weee !", but you ain't got drugs yet ... You hold out for your life, hold on to your little GONADS ... and STRIFE.
Avatar
Postovi: 910
Postovi: 910
Pridružen/a: 12 svi 2010, 07:57
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 13 puta
OS: linux
Prvi nacin nije pomogao. Dropnuo sam i rekreirao tablice, s tim da su na obe tablice kreirane strukture, bez podataka (time je izgubljen i web admin user kojeg sam i u prijasnjem slucaju rucno kreirao INSERT-om).
Avatar
Postovi: 84
Postovi: 84
Pridružen/a: 03 stu 2012, 23:02
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: CentOS 6.3
redtux je napisao/la:Prvi nacin nije pomogao. Dropnuo sam i rekreirao tablice, s tim da su na obe tablice kreirane strukture, bez podataka (time je izgubljen i web admin user kojeg sam i u prijasnjem slucaju rucno kreirao INSERT-om).


Rekreiraj sve korisnike (kroz web sucelje ili CLI) ukljucujuci i admin korisnika. Restartaj pure-ftpd i httpd nakon izmjena, pokusaj se ulogirati nekim korisnikom.

Dodatno, nakon sto se pokusas logirati daj mi output zadnjih 50 linija iz datoteke /var/log/messages:
Kod: Označi sve
tail -n 50 /var/log/messages
When you're a kid and you wanna go "Weee !", but you ain't got drugs yet ... You hold out for your life, hold on to your little GONADS ... and STRIFE.
Avatar
Postovi: 910
Postovi: 910
Pridružen/a: 12 svi 2010, 07:57
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 13 puta
OS: linux
Sinoc sam radio sve ispocetka, i rucnim kompajliranjem iz sourcea i automatikom preko install.php, ponovo fixao language bug, dao apache useru sudo prava, ali uvijek isto. /var/log/messages nije davao nista posebno osim info logina usera (IP, vrijeme, host..). Onda sam sve skupa maknuo, i instalirao proftpd i za 5 minuta imao web interface preko webmina jer sam njega imao vec prije instaliranog. Preko webmina se moze sve sto je meni trebalo - pregledavati log, menadjiranje virtualnih aliasa, virtualnih usera, te takodjer ima napredne postavke; sasvim zadovoljavajuce. Tako da ovu sagu sa pureftpd-om je najbolje zavrsiti.
drade, neizmjerno hvala na pomoci, ali ocito je neki problem u kodu skripte, postavkama, permisijama, a to rucno ici prepravljat, nema previse smisla, jer se pokazalo kako se jedno ispravi tako se drugo poremeti. A 3 dana slagat web interface nema smisla. Da je problem kod mene i mog servera, onda bih prihvatio debugiranje, kao u slucaju munina, ali ovo je previse.
Avatar
Postovi: 84
Postovi: 84
Pridružen/a: 03 stu 2012, 23:02
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: CentOS 6.3
Ma nema problema. Cinjenica je da je dokumentacija webUI komponente pure-ftpd servisa jako losa.

Zao mi je sto ti nisam uspio pomoci.
When you're a kid and you wanna go "Weee !", but you ain't got drugs yet ... You hold out for your life, hold on to your little GONADS ... and STRIFE.
Avatar
Postovi: 910
Postovi: 910
Pridružen/a: 12 svi 2010, 07:57
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 13 puta
OS: linux
U prinipu si mi puno pomogao; cinjenica je da sam proftpd slozio u 5 min iako niti on nije po defaultu spreman za start; u dokumentaciji nije navedeno da treba u /etc/hosts navesti 127.0.0.7 ime_servera, pa se sam servis, iako je proftpd.conf dobro skonfiguriran nece startati, a logova nema. Do errora se dodje provjerom konfiguracije naredbom proftpd --configtest, pa ukoliko netko bude imao slicnih problema, moglo bi pomoci.
Sto se tice pureftpd-a, jasnije su mi neke stvari, kao i kod slucaja munin, no previse je toga neispravnog u verziji koja bi po dokumentaciji trebala biti up & running ako se slijede upute za instalaciju i konfiguraciju.
Avatar
Postovi: 84
Postovi: 84
Pridružen/a: 03 stu 2012, 23:02
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: CentOS 6.3

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.