Sada je: 19 tra 2024, 05:35.
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost

Moderator/ica: Moderatori/ce

slika

Evo moj speedtest :)
“Small shifts in your thinking, and small changes in your energy, can lead to massive alterations of your end result.”
Avatar
Postovi: 2232
Postovi: 2232
Pridružen/a: 29 lis 2012, 07:57
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 21 puta
OS: SLCKWR 14.1
kova-ng je napisao/la:slika
nisam baš primjetio da su digli


Digli su uvjetno. :? Moraš zgasit Motorolu (IPTV Iskon prijemnik) i onda brzina skoči na tih 5-6 Mbita.

@Fugu, sorry,... otesmo ti temu, drago mi je kaj je vama kaj ste na Iskonu povećana brzina :D


Ma nema problema.

B-Net je kabel, optika, nije svuda dostupan, ak se ne varam?
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
@Fugu
B-net je kabel,... ja sam kod njih još od početka (možda među prvih 100 korisnika u Zg) dok je brzina bila 0.256/0.064 Mb/s i zvali su se DCM,... tad T-Com i ostali još flat nisu imali ni u najavama i usluga im je bila vrhunska, ne kažem da nije bilo problema no tehnička podrška im je bila vrhunska,... danas (ok, iskreno zadnjih mjesec-dva nema većih ispada, pogotovo od kad ih je HAKOM malo prišarafio) od kad su počeli ona njesra s sprinternetom i dovukli masu novih korisnika (+ kaj ih je kupio Vip) bilo kakav prigovor ili pritužba se svodi na slanje 5-6 uzaludnih mailova i poziva telefonom da bi na kraju (privremeno) otklonili problem, ali ne i priznali da je problem bio kod njih,... a onu budalaštinu da mi ne mogu pomoći prek telefona i da mi se veza između kabelskog modema i routera sigurno puca jer nemam na PC-u Internet Explorer mislim da sam već spomenuo.

I da, Zg i par većih gradova u HR su dosta dobro pokriveni (Split, Osijek) i to uglavnom u naseljima gdje su stambene zgrade,... ostalo im nije interesantno jer bi imali prevelika ulaganja,...
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11347
Site Admin
Postovi: 11347
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
@Bertone
Da, kod mene nisu dostupni.
Da se osvrnem na iskon. Iskon trio. U jednoj temi sam napisao da je usluga malo zastarjela , ali korektna uzevši u obzir ostale davaoce internet usluga. Pohvalio bih njihovu SZK. U ove 3-4 godine je bilo povremenih problema i uvijek su me pristojno saslušali i uvažili moje znanje. Znači nisu te defaultno smatrali idiotom kao kod t-coma. Problemi na trasi su brzo rješavani i komunikacija tipa iz SZK, ekipe vani na trasi i mene kao korisnika je bila OK.
Loše je što nema HD programa, arhaično sučelje iptv-a, te niska brzina interneta u osnovnom paketu. Za sada ostajem kod njih, iako je ugovor davno istekao.
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
@Fugu
Pa po meni je SZK najbitnija stvar kod bilo koje tvrtke jer zadovoljni korisnik je onaj koji dobije kvalitetu, a ne kvantitetu,... barem je moje poimanje svemira takvo,...
Mene nikad nije ni vezao ugovor s DCM/B-netom jer mrzim ugovore i bolje ću platiti više, ali si ostaviti mogućnost odmah sutra reći doviđenja ak mi nešto ne odgovara,... ja sam još kod njih samo radi djece i crtića :D

PS. Iako ću vjerojatno u dogledno vrijeme morati kod roditelja u kući uzeti nekakav paket 3u1, pa zašto ne Iskon ak im je SZK korektna.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11347
Site Admin
Postovi: 11347
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Bertone je napisao/la:PS. Iako ću vjerojatno u dogledno vrijeme morati kod roditelja u kući uzeti nekakav paket 3u1, pa zašto ne Iskon ak im je SZK korektna.

Za takvu je stvar odlično malo istražiti tematiku, napravit usporedbe, prelistat vezane forume i sl.
Moje je iskustvo sa SZK vrlo pozitivno, no možda sam izuzetak.
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
Iskon je digao brzine samo u naranđastoj zoni i to radi samo ako isključiš iptv :D
to je trebalo staviti u temu sa vicevima
Avatar
Postovi: 1594
Postovi: 1594
Pridružen/a: 09 srp 2008, 09:49
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 20 puta
Spol: M
OS: Debian
madone je napisao/la:Iskon je digao brzine samo u naranđastoj zoni i to radi samo ako isključiš iptv :D
to je trebalo staviti u temu sa vicevima

cek ako ga iskljucis ili ako nije upaljen, ono standby... meni su brzine uvjek uste ostale... a sad te zone, ja u centru splita, koja je zto zona :)
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Kako sam skužio ne možeš istovremeno koristiti iptv i veće brzine, u slučaju da ti radi iptv surfaš po starim brzinama.
A sad u kojoj zoni centar splita, bojim se u crnoj zoni :D
Avatar
Postovi: 1594
Postovi: 1594
Pridružen/a: 09 srp 2008, 09:49
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 20 puta
Spol: M
OS: Debian
madone je napisao/la:Kako sam skužio ne možeš istovremeno koristiti iptv i veće brzine, u slučaju da ti radi iptv surfaš po starim brzinama.

jel to znaci da ga moram na daljinski iskljuciti, iscupati iz struje ili ga moram iz stana odneti... kod mene taj iptv nije nikada skoro ukljucen a brzine uvjek iste
madone je napisao/la:A sad u kojoj zoni centar splita, bojim se u crnoj zoni :D

izgleda :D
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.