Sada je: 26 tra 2024, 13:22.
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozdrav svima,

Imao sam problem sa konekcijom na Ubuntu 11.04 koji sam uspjeo riješiti u pitanju su bili nameserveri.

Međutim prije 3 dana sam izvršio update na 11.10 i imam ponovo problem sa konekcijom.

Poučen prethodnim iskustvom krenuo sam redom.

Kod: Označi sve
sudo route add default gw x.x.x.x metric 1


pa

Kod: Označi sve
sudo nano /etc/resolv.conf


i provjerio nameservere, ali opet nisam imao konekciju. Onda sam ubacio u konzolu

Kod: Označi sve
ifconfig; route -n; cat /etc/resolv.conf; cat /etc/network/interfaces/


Terminal mi je izbacio sljedeći odgovor

slika

Onda sam prebacio sa static IP na dhcp, ali opet nisam dobio konekciju. Provjerio sam i

Kod: Označi sve
cat /var/lib/NetworkManager/NetworkManager.state

[main]
NetworkingEnabled=true
WirelessEnabled=true
WWANEnabled=true


I više ne znam dalje. Pokažite mi gdje griješim. Da ne bude zablude, na ruter sam skopčan žicom, nije wireless u pitanju i kad odem u settings na Network javlja mi device not managed

Ako išta znači imam dual boot Win7 i ubuntu
Avatar
Postovi: 6
Postovi: 6
Pridružen/a: 24 vel 2012, 14:54
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu, OpenSUSE, Fedora
ne znam za ubuntu, ali slicne simptome sam imao na openSUSE-u zbog neadkvatnih drajvera.
vjerojatno cu tzv. "ubuntasi" znati vise....
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
Molim pomoć. Novi sam sa Linuxom i nemam pojma kako se spojiti na carnet. dva dana idem od foruma do foruma i ništa.
spojen sam na wirwless ali nemrem nikako napravit konekciju na carnet. ne znam i to ti je.

Molim frendovski raspoloženog znalca da mne uputi kako da napravim konekciju, gdje, što da upišem itd. ponavljam, linux početnik sam!

Dakle, imam linux MINT i iskon carnet trio.
Postovi: 1
Postovi: 1
Pridružen/a: 20 tra 2012, 08:11
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
kontras je napisao/la:Molim pomoć. Novi sam sa Linuxom i nemam pojma kako se spojiti na carnet. dva dana idem od foruma do foruma i ništa.
spojen sam na wirwless ali nemrem nikako napravit konekciju na carnet. ne znam i to ti je.

Molim frendovski raspoloženog znalca da mne uputi kako da napravim konekciju, gdje, što da upišem itd. ponavljam, linux početnik sam!

Dakle, imam linux MINT i iskon carnet trio.



Za početak se spoji s kablom. Nikud bez njega, posebno ako si prvi put instalirao Mint (usput, koja verzija?). Malo popuni profil da se upoznamo.
Kad uštekaš kabel, on će se sam spojit. Upiši lozinku ako zatraži (ne upisuj u Gnome SSH Keyring, to samo cancel). Kad si spojen, idi u izbornik start i pronađi Aditional Drivers da automatski skineš i aktiviraš potrebne drajvere. Svakako napravi i update (Update Manager)! Pod Network Connection možeš podešavati postavke mreže (security je WPA & WPA2 Personal)
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
kontras je napisao/la:Molim pomoć. Novi sam sa Linuxom i nemam pojma kako se spojiti na carnet. dva dana idem od foruma do foruma i ništa.
spojen sam na wirwless ali nemrem nikako napravit konekciju na carnet. ne znam i to ti je.

Molim frendovski raspoloženog znalca da mne uputi kako da napravim konekciju, gdje, što da upišem itd. ponavljam, linux početnik sam!

Dakle, imam linux MINT i iskon carnet trio.

procitaj temu do kraja, koliko sam skuzio po problemu to bi trebalo biti to...
viewtopic.php?f=26&t=8203
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.