Sada je: 29 ožu 2024, 11:01.
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost

Moderator/ica: Moderatori/ce

shrike je napisao/la:Evo što je dao:

Kod: Označi sve
checkmodule:  loading policy configuration from wtf.te
wtf.te:1:ERROR 'Building a policy module, but no module specification found.
' at token 'policy_module' on line 1:


checkmodule:  error(s) encountered while parsing configuration


Ok, malo je drugacije na debianu, izmjena:
Kod: Označi sve
module wtf 1.0;

require {
   type mount_t;
   type device_t;
   type fsadm_t;
   type var_r;
   class chr_file add_name;
}

allow fsadm_t device_t:chr_file add_name;
allow mount_t var_t:file { read ioctl getattr };
allow mount_t device_t:dir { write };


policy_module(name, verzija) na RH based distrama prolazi. Takodjer mi nije jasan "default" setting u config datoteci (targeted i strict se razlikuju u filozofiji, drugim rijecima "targeted" je "razvodnjena" verzija "strict" politike).
When you're a kid and you wanna go "Weee !", but you ain't got drugs yet ... You hold out for your life, hold on to your little GONADS ... and STRIFE.
Avatar
Postovi: 910
Postovi: 910
Pridružen/a: 12 svi 2010, 07:57
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 13 puta
OS: linux
Kod: Označi sve
checkmodule:  loading policy configuration from wtf.te
wtf.te:12:ERROR 'unknown type var_t' at token ';' on line 12:
allow mount_t var_t:file { read ioctl getattr };
allow fsadm_t device_t:chr_file add_name;


Default je kao neki unificirani za strict i targeted. Probao sam i mls sa istim rezultatom kao i default (kada je enforcing u pitanju).
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:
Kod: Označi sve
checkmodule:  loading policy configuration from wtf.te
wtf.te:12:ERROR 'unknown type var_t' at token ';' on line 12:
allow mount_t var_t:file { read ioctl getattr };
allow fsadm_t device_t:chr_file add_name;


Default je kao neki unificirani za strict i targeted. Probao sam i mls sa istim rezultatom kao i default (kada je enforcing u pitanju).


Nemoj za sada mls, to se nakako preklapa s strict politikom.

Anyways, nasao sam jos jedan tipfeler:
Kod: Označi sve
module wtf 1.0;

require {
   type mount_t;
   type device_t;
   type fsadm_t;
   type var_t;
   class chr_file add_name;
}

allow fsadm_t device_t:chr_file add_name;
allow mount_t var_t:file { read ioctl getattr };
allow mount_t device_t:dir { write };

Kazem, ne garantiram da ce ovo raditi, vjerojatno ce trebati napraviti i popratnu "file context" datoteku, te podosta modificrati ovaj modul.
When you're a kid and you wanna go "Weee !", but you ain't got drugs yet ... You hold out for your life, hold on to your little GONADS ... and STRIFE.
Avatar
Postovi: 910
Postovi: 910
Pridružen/a: 12 svi 2010, 07:57
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 13 puta
OS: linux
Samo jedno:

Sutra me nema u ZG čitavi dan, a preko vikenda golemi sastanak, tako da u ponedjeljak najvjerojatnije krećem za jačim selinux debugging. Morma priznati da me ovo jako podsjeća na prve Linux dane kada je sve bil onepoznato i konfuzno i jedva da je išta radilo.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Ne, ništa ne radi. Uspio sam osposobiti SEAdmin i dodati brdo booleana i i dalje ne radi udev i brdo mount problema. Mislim da selinux ima puno previše rupa i daleko je prekompliciran za realnu upotrebu (interna klasifikacija: smeće zbog činjenice da sama kompleksnost poništava svrhu sigurnosnog sustava). Odustajem od toga do u neko buduće vrijeme i duboko zahvaljujem na pomoći.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.