Sada je: 29 ožu 2024, 13:47.
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozdrav ekipa,

moja malenkost je došla u posjed jednog VPS-a pa bi htio njega iskoristiti za VPN mašinu.

Trenutačno na njemu vrtim OpenVPN zbog njegove jednostavnosti kod konfiguriranja i port fleksibilnosti (na poslu i faksu su mi pozatvarani skoro svi portovi pa se švercam preko 443), ali me zanimaju vaša mišljenja i iskustva.

Razmišljao sam da isprobam i neku od *SWAN alternativa, ali mi zasad OpenVPN super radi pa nemam potrebe.

Koji vi VPN koristite ? Zašto baš taj ? U koju svrhu ga koristite ?

Meni VPN služi samo za pristupanje uređajima izvana (no-ip mi nikada nije proradio kako treba, pretpostavljam zbog ISP-ovog routera), nisam još spreman cijeli promet reroutati kroz VPN (ping je zasad prema njemu 50ms što će se sigurno osjetiti na guglanju).

Mala info za sve studente sa važećim podacima sa fakulteta:

Github dijeli bundle za studente u kojem je uključen bon na DigitalOceanu od 100dolara, što je dušu dalo za onaj najmanji VPS (dodate još 20 dolara i imate ga na 2 godine).

Sve info na linku:
education.github.com

EDIT:
Skužio sam da nisam napisao zašto pokrećem ovu temu. Pa zanimaju me iskustva sa alternativama, a možda se nađe netko sa nekim trikovima za OpenVPN koje mogu iskoristiti u svom stroju.

Nema neke konkretne teme na forumu oko VPN-a (većinom su bili upiti kada nešto nije radilo).
Postovi: 42
Postovi: 42
Pridružen/a: 08 svi 2014, 02:17
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 14.04
Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.