Sada je: 18 stu 2019, 17:15.
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost

Moderator/ica: Moderatori/ce

Cao ljudi.

Elem, dogovorio sam se sa mejl provajderom da mi hostuje wp blog. Sad, u uputstvima sam dobio da bih, da bih mogao da pristupim stranici, da u /etc/hosts dodam red u kojem stoji ip (ne moj, vec od hosta izgleda) i moj domen. Sad, mene interesuje da li je to bezbedno, jer ipak to dajem u jedan od fajlova i rootu. Hvala vam unapred, zlatni ste!

Poslano z mojega LG-E440 z uporabo Tapatalk
"Onaj koji je video kako vaskrsava mrtvac, s tim se privid neće poigrati" Danilo Kiš
Podijelio/la zahvalu: 108 puta
Primio/la zahvalu: 45 puta
Spol: M
Čekaj malo, ali oni ti neće onda hostati domenu, nego ćeš ti samo reći svom računalu da tu domenu resolva kao taj IP. wtf

Sigurno je, ništa ti se ne može ozbiljnoga dogoditi od uređivanja /etc/hosts filea, ali ovo nije baš neki hosting :/ Radije si uzmi neki tipa Webmedia koji je 5-10kn/mjesec (http://www.webmedia.hr/)
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 98 puta
Primio/la zahvalu: 179 puta
jel to na tvom kompu il ina serveru? /etc/hosts ti je u biti kao lokalni DNS i linux po defautlu prvo pogleda tamo, pa ako nema resolva DNS (to znači da možete u tom fajlu redefinriati google.com na što god želite). Ipak, kao što iweb veli, ako to trebaš raditi na svo mkompu onda je to čisto varanje. Općenito ta akcija nije potrebna i potpuno je besmislena za kontekst u kojem se radi. Ja to recimo koristim kod migracije servera prije nego unesem promjene u DNS da vidim jel sve OK. Ukratko, sgurno je, samo je besmisleno (bar ovako kako si nam opisao).
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 158 puta
Primio/la zahvalu: 270 puta
Spol: Y
Da kontekstualizujem. Domen imam placen drugde, a kod njih imam samo mail i pointam domen tamo ili kako se vec kaze. Ljudi se ne bave hostingom inace (blogovi, sajtovi isl.), vec samo mail. Ja sam ga jednom pitao da li moze da se iskoristi deo tog ogromnog storahea za blog, kaze cova da moze da mi ucini to.

Poslano z mojega LG-E440 z uporabo Tapatalk
"Onaj koji je video kako vaskrsava mrtvac, s tim se privid neće poigrati" Danilo Kiš
da, onda bi ti to radilo samo za tebe i nikog drugog na planeti. ako rade samo mail, onda nemaju web servere ni ništa drugo. inaće se mail pointa preko DNS-a sa MX oznakom. /etc/hosts nije ni na koji način potreban. Lik ili nema pojma o čemu priča ili te želi prevariti.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Mislim, mene zanima da li on želi mene da prevari da mi našteti nekako, jer ja za ovaj blog ne plaćam ništa?

Izvinite stvarno, nemam pojma tačno o čemu se radi, samo ono, znam da root ne diraj, pa rekoh da pitam :)

edit: ajoj, možda sam pogrešio, izem ti tapatalk.

Naime, poslao mi je ovo:

Hi Nenad,

WordPress is installed for domain.info

URL: http://domain.info/wp-login.php
Username: nenad.holden
Password:xyz

To test it you will need to add A record for nenad.info and specify IP
address 91.xx.xxx.xx. Alternatively you can put line
"91.xx.xxx.xx nenad.info"
to your host file. In Windows it's located at
C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts . In Linux it's in /etc/hosts.

Best regards,

Da to ne znači da sam mogao i mx record da uradim tamo gde sam kupio domen?

Hvala
Gle, ovo je sasvim okej, rekao ti je da to napraviš za testiranje. Stavi si taj IP kao A record i to je to.
Site Admin
Site Admin
Hvala iweb.

Može još samo jedno pitanje?

Pošto imam domen kod 1and1, da li moram da napravim subdomain, ili uredim A record direktno na domenu (inače je uključena opcija 1and1 IP Address).

+ da li mora to pod ipv4 ili ipv6?

Hvala unapred.
Uredi A record. Ako je IPv4 adresa (npr. nešto tipa 192.168.1.1, četiri grupe znamenki), unesi pod IPv4, ako ima slova ili dvotočku, unesi pod IPv6
Site Admin
Site Admin
holden je napisao/la:Mislim, mene zanima da li on želi mene da prevari da mi našteti nekako, jer ja za ovaj blog ne plaćam ništa?

Izvinite stvarno, nemam pojma tačno o čemu se radi, samo ono, znam da root ne diraj, pa rekoh da pitam :)

edit: ajoj, možda sam pogrešio, izem ti tapatalk.

Naime, poslao mi je ovo:

Hi Nenad,

WordPress is installed for domain.info

URL: http://domain.info/wp-login.php
Username: nenad.holden
Password:xyz

To test it you will need to add A record for nenad.info and specify IP
address 91.xx.xxx.xx. Alternatively you can put line
"91.xx.xxx.xx nenad.info"
to your host file. In Windows it's located at
C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts . In Linux it's in /etc/hosts.

Best regards,

Da to ne znači da sam mogao i mx record da uradim tamo gde sam kupio domen?

Hvala

Ovo ima smisla, stavljaš u hosts file da testiraš, a A record u DNS. "A" je za IPv4, a "AAAA" je IPv6 (znači, nema Ipv6 na A). možeš napraviti dodatni A record, jer ne postoji ograničenje oko toga da smiješ raditi samo jedan A (u biti je poptupno normalno da imaš gro A recorda). Adresa koje je definana tamo je IPv4 oblika ,dakle stavlja A record (imaš i cname koji ti je u biti ekvivalent symlinka), te također može biti subodomena (u stvari nema veze za A record jel domena ili subdomena).

Čisto ako nisi skužio: kao što sam rekao par posotva izna, u /etc/hosts se obično stavi prije unošenja u DNS da bi ti sam mogao testirati jel sve OK i tu se ne može nikako nauditi. Posve legitimna procedura.
Moderator
Moderator

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: rusty i 1 gost.