Sada je: 19 tra 2024, 08:42.
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost

Moderator/ica: Moderatori/ce

Dakle zelim djeliti folder, a imam Mint 17 na VirtualBoxu, kako da to uradim?? Hvala unaprijed na svakoj pomoci... :hmm :zabrinut
If you can not make a mistake,You can not do anything.
Avatar
Postovi: 9
Postovi: 9
Pridružen/a: 28 tra 2014, 17:32
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Win 8.1 & Mint 17
Instaliraj guest additons u Virtualbox. Ako se dobro sjecam, mislim da ih moras imati instalirane da bi sherao foldere.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Suko je napisao/la:Instaliraj guest additons u Virtualbox. Ako se dobro sjecam, mislim da ih moras imati instalirane da bi sherao foldere.


I postavit u postavkama virtualnog kompa da ide bidirectional, ako nisam u krivu!
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Avatar
Postovi: 1253
Postovi: 1253
Pridružen/a: 25 stu 2010, 15:19
Podijelio/la zahvalu: 28 puta
Primio/la zahvalu: 59 puta
Spol: M
OS: Fedora
Bidirectional je za clipboard afaik.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
PunkBastard je napisao/la:Bidirectional je za clipboard afaik.


A nema nesto i za drag 'n drop foldera i file-ova?
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Avatar
Postovi: 1253
Postovi: 1253
Pridružen/a: 25 stu 2010, 15:19
Podijelio/la zahvalu: 28 puta
Primio/la zahvalu: 59 puta
Spol: M
OS: Fedora
Yeti je napisao/la:
PunkBastard je napisao/la:Bidirectional je za clipboard afaik.


A nema nesto i za drag 'n drop foldera i file-ova?

Ne znam, :-D
edit: btw, za share nekog posebnog foldera, ne možeš jednostavno postaviti u postavkama vb-a mrežni adapter koji koristiš da se spojiš na net trenutno i onda samo staviš da je neki folder share-an u vb-u ili na OS-u, ne znam u kojem smjeru želiš i trebalo bi raditi, znam da sam ja tako server, dignuo i onda preko SSH se spajao, nije bitno sada zašto preko ssh a sve mi je tamo, poanta je da bi trebalo raditi. valjda. probaj.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
uvijek možeš imati NFS mount.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.