Sada je: 29 ožu 2024, 07:34.
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost

Moderator/ica: Moderatori/ce

zole052 je napisao/la:
Mana je napisao/la:apsolutno ništa, osim restartala komp nakon uputa od ne zanm više koga (ostao mi debian u pamćenju) :D

aha, shrikeovi kerneli, vec sam vidio takav kraj cim je shrike dao svoje kernele :lulz

shrike sada imas posla da se iskupis, ja krecem za ZG pa ST tako da nemam vremena :)


da, moram priznati da se i meni tako nešto učinilo čim sam vidjela da koristi debian i čim su mi reko što to znači :( ah te predrsude, očito i nisu predrasude :hihi

uglavnom, prije par godina sam se susrela s linuxašima, ali nikada do sada se nisam usudila raditi, pogotovo zbog tadašnjih sučelja, pošto nisam programer niti volim previše "čačkati". za posao dosvono volim kupiti komp koji upalim i radi :D imamo doma i Mac-a i windose i svašta, a ovaj sam uzela jer mi se svidjelo sučelje i brzina i reko zašto ne? prve dana ignorirala updatove, i odna popustila nakon nagovora koji je reko da mu je linuxaš rekao da su ti updatovi dobri i da ih se stalno skida. ostalo je očito svima dobro pozbato-...i eto nas ovdje :thmbs-up

nakon svega mi dođe da odem malo :kava
Postovi: 49
Postovi: 49
Pridružen/a: 25 tra 2014, 13:16
Podijelio/la zahvalu: 6 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: Ž
OS: Ubuntu 12.04 LTS
ne znam za vas, ali ja sa tim kernelima nemam nikakavih problema. Naravno, ja koristim debian i ti kerneli rade na debianu i kompilirani su na debianu tako da ne znam kako se ponašaju na ubuntu(oidima).
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
ma hvala ti svejedno na pokušaju. :D idem sad vidjeti jel upalilo ovo s grubom
Postovi: 49
Postovi: 49
Pridružen/a: 25 tra 2014, 13:16
Podijelio/la zahvalu: 6 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: Ž
OS: Ubuntu 12.04 LTS
evo šljaka, ne izgleda baš najbolje :) ali šljaka, a to je glavno. :bravo

Hvala!

ne znam kaj da napišem da je riješeno ispred problema, kada relano nije :hmm

a vjerojatno ću trebati i pomoć kad instaliram 14.04 LTS pface
Postovi: 49
Postovi: 49
Pridružen/a: 25 tra 2014, 13:16
Podijelio/la zahvalu: 6 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: Ž
OS: Ubuntu 12.04 LTS
pomalo sa 14.04. neka se prvo malo stabilizira (čitaj: neka prođe mjesec, dva od izlaska)
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
salkof je napisao/la:pomalo sa 14.04. neka se prvo malo stabilizira (čitaj: neka prođe mjesec, dva od izlaska)

al si ga probao da znas da je nestabilan? ja sam citao samo pohvale oko stabilnosti cak i od ljudi koji ne vole ubuntu... nemoj sada curi/zeni jos komplicirati zivot sa "mudrolijama"

raditi ce sigurno bolje nego ovaj sada razmrdani 12.04
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Jeli voliš Unity ili Ubuntu? Moj predlog je da instaliraš Manjaro KDE (može i neko drugo okruženje) i riješiš se problema.
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
curi/ženi... ne znam, ali imam 30 :D

uglavnom, htjela sam pitati jel se može kako ili mora u GRUB-u obrisati ove verzije koje ne šljakaju ili one ostaju i ima li to kakav efekt na cijeli sustav?
Postovi: 49
Postovi: 49
Pridružen/a: 25 tra 2014, 13:16
Podijelio/la zahvalu: 6 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: Ž
OS: Ubuntu 12.04 LTS
vision je napisao/la:Jeli voliš Unity ili Ubuntu? Moj predlog je da instaliraš Manjaro KDE (može i neko drugo okruženje) i riješiš se problema.


hm? nemam pojma jer za sada sam sao radil u ovom ubunut i mislim da je (kak se ono kaže, nije Kbuntu nego ono nešto s g...?)
ovo je ko da pričate s jednogodišnjakom valjda za vas :hihi
Postovi: 49
Postovi: 49
Pridružen/a: 25 tra 2014, 13:16
Podijelio/la zahvalu: 6 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: Ž
OS: Ubuntu 12.04 LTS
@zole:
ma uopće nisam mislio prosipat mudrost i pametovat o tome je li ubuntu ovakav ili onakav (neman volje za to), čisto govorim po inerciji i iz dosadašnjih iskustava (što mojih, što tuđih) ;)
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.