Sada je: 10 pro 2019, 00:18.
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost

Moderator/ica: Moderatori/ce

aha to sam već radila. moram držati shift i onda sam otišla na stari model na kojem mi radi wi. dakle sada opet odem na stari ili na ovaj novi? ako odem na stari koji radi, onda opet ništa nisam napravila. ili je potrebno onda neku radnju napraviti na tom starom modelu?
Podijelio/la zahvalu: 6 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: Ž
Mana je napisao/la:aha to sam već radila. moram držati shift i onda sam otišla na stari model na kojem mi radi wi. dakle sada opet odem na stari ili na ovaj novi? ako odem na stari koji radi, onda opet ništa nisam napravila. ili je potrebno onda neku radnju napraviti na tom starom modelu?

ja se na tvom mjestu ne bi zamarao, samo pokrenes taj stari kernel koji ti radi i to je to

a ako dodje sljedeci update kernela i ne poprave gresku onda instaliraj neki drugi kernel... za sada bi ja koristio ovako kako je i pocekao da vidim oce li ispraviti gresku sa sljedecim updateom kernela
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 71 puta
Spol: M
mislim da će tako i biti, ili ću za sat vremena staviti 14.04- makar me strah da se i tamo neće događati ovakve stvari.
još jedno pitanje, da svaki put ne moram stiskati SHIFT što da i gdje da upišem?

tnx
Mana je napisao/la:mislim da će tako i biti, ili ću za sat vremena staviti 14.04- makar me strah da se i tamo neće događati ovakve stvari.
još jedno pitanje, da svaki put ne moram stiskati SHIFT što da i gdje da upišem?

tnx

u terminal:
Kod: Označi sve
sudo gedit /etc/default/grub

nadjes redak di pise GRUB_HIDDEN_TIMEOUT=0 i stavis # ispred da izgleda ovako redak
#GRUB_HIDDEN_TIMEOUT=0

pa onda
Kod: Označi sve
sudo update-grub

ima i grafickih programa za takve stvari ali jednostavnije je ovako a i ne znam kako se zove program :)
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
ok, mislim da mo debian ubio sve jer sad se prilikom paljenja piše da ne vidi screnn, grafičku, input device i da ću sve morati podesiti, ali mi uopće ne da kliknuti na ok, niti putem entrea. sad sam pissed..grrrr i otišla sam u neku prijašnju verziju, ali mi sada niti tu nema wirelesa , idem dalje pa ću vidjeti kaj će se dogoditi. grrrrrrrrrrrr
Mana je napisao/la:ok, mislim da mo debian ubio sve jer sad se prilikom paljenja piše da ne vidi screnn, grafičku, input device i da ću sve morati podesiti, ali mi uopće ne da kliknuti na ok, niti putem entrea. sad sam pissed..grrrr i otišla sam u neku prijašnju verziju, ali mi sada niti tu nema wirelesa , idem dalje pa ću vidjeti kaj će se dogoditi. grrrrrrrrrrrr

sta si to napravila :)
apsolutno ništa, osim restartala komp nakon uputa od ne zanm više koga (ostao mi debian u pamćenju) :D
ok, sad mi nje niti postalo zadnji post..mislim da me forum više ne voli :D

uglavnom, pitala sam te jel moram to u terminalu za grup, napisati sada u ovom modusu (gdje mi radi wifi)?
Mana je napisao/la:apsolutno ništa, osim restartala komp nakon uputa od ne zanm više koga (ostao mi debian u pamćenju) :D

aha, shrikeovi kerneli, vec sam vidio takav kraj cim je shrike dao svoje kernele :lulz

shrike sada imas posla da se iskupis, ja krecem za ZG pa ST tako da nemam vremena :)
dakle , dala sam kao neki "pametni" zaključak, a otprilike je glasio: :D

da nakon tjedan dana ništa nije upalilo i da kod onih sa sličnim problemima je to samo upalilo na nekim drugim kompovima koji nisu dell. očito da je dell isntalirao neki svoj driver ili što već, što nije kompatibilno sa svime ovime što smo radili. vjerojatno postoji rješenje, ali bi fakat trebao neki linuxaš koji bi cijelo vrijeme bio doslovno za kompom i znao što u kojem trenutku napraviti. ovako se hvatamo on-line, a vjerojatno imamo i "pamentijeg posla" oput druženja s obitelji, djecom i sl. pošto mi je ovo laptop za posao,a ne funkcionira online već zadnjih tjedan dana, ostati ću an ovoj verziji ili staviti 14.04 LTS-makar se bojim opet ovakvih situacija. recimo samo da sam si skinala za inte, a dobila i38...kak li već...

no, ok, nešto sam naučila o Linuxu što prije tjedan dana nisam znala :)

Hvala svima
ako netko ima još kakvu ideju, slobodno..4
tnx

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.