Sada je: 19 tra 2024, 09:16.
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost

Moderator/ica: Moderatori/ce

eto, i ova nova tipkovnica me ne sluša :) sami tipfeleri

ne znam kako izgleda Manjaro i koliko je komplicirano...imajte na umu da mi je do sada najbliži bio Windows Xp i ok tu i tamo Mac OS, ali to je druga priča.
Postovi: 49
Postovi: 49
Pridružen/a: 25 tra 2014, 13:16
Podijelio/la zahvalu: 6 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: Ž
OS: Ubuntu 12.04 LTS
ne shvaćam zašto joj predlažete da instalria novu distru samo zbog DE-a? pa na ubuntu se može instalirati KDE, tako da ako ne voli unity ne treba na drugu distru samo zbog toga.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
vision je napisao/la:Jeli voliš Unity ili Ubuntu? Moj predlog je da instaliraš Manjaro KDE (može i neko drugo okruženje) i riješiš se problema.

aj majke ti nemoj joj sada manjaro gurati pa pocetnik je... za tjedan dana ce imati dovoljno iskustva pa moze i arch instalirati :zvizdi

od toliko pameti po forumu nece znati sta napraviti :kava

trebala si samo cekati novi update i gotovo...
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
aaa žikam..valjda?!?
To su sučelja, Ja imam GNOME, a KDE je još sličniji Mac-u? jel tako..barem mi tak izgleda ovo kaj sam našla. jesam li na tragu? i KDE ima u sebi aplikacije pa nije potrebno dodatno na netu tražiti ?
Postovi: 49
Postovi: 49
Pridružen/a: 25 tra 2014, 13:16
Podijelio/la zahvalu: 6 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: Ž
OS: Ubuntu 12.04 LTS
zole052 je napisao/la:
vision je napisao/la:Jeli voliš Unity ili Ubuntu? Moj predlog je da instaliraš Manjaro KDE (može i neko drugo okruženje) i riješiš se problema.

aj majke ti nemoj joj sada manjaro gurati pa pocetnik je... za tjedan dana ce imati dovoljno iskustva pa moze i arch instalirati :zvizdi

od toliko pameti po forumu nece znati sta napraviti :kava

trebala si samo cekati novi update i gotovo...



e pa sad kad mi debian sve ubio, :D neću niti pokušati ponovno upaliti..ne znam jel to ima ikakve veze. u biti ja trenutno uopće nemam pojma kaj dalje? tj. dali je sljedeći korak instalirati 14.04. ili kaj???
Postovi: 49
Postovi: 49
Pridružen/a: 25 tra 2014, 13:16
Podijelio/la zahvalu: 6 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: Ž
OS: Ubuntu 12.04 LTS
Mana je napisao/la:u biti ja trenutno uopće nemam pojma kaj dalje? tj. dali je sljedeći korak instalirati 14.04. ili kaj???

ja bi :) ode ja sada ... boook :)
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
zole052 je napisao/la:
Mana je napisao/la:u biti ja trenutno uopće nemam pojma kaj dalje? tj. dali je sljedeći korak instalirati 14.04. ili kaj???

ja bi :) ode ja sada ... boook :)



hm.. :hmm ok. hvala bok

vidim da ti imaš manjaro KDE i piše na netu da je user friendly :zamisljen
Postovi: 49
Postovi: 49
Pridružen/a: 25 tra 2014, 13:16
Podijelio/la zahvalu: 6 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: Ž
OS: Ubuntu 12.04 LTS
Mana je napisao/la:aaa žikam..valjda?!?
To su sučelja, Ja imam GNOME, a KDE je još sličniji Mac-u? jel tako..barem mi tak izgleda ovo kaj sam našla. jesam li na tragu? i KDE ima u sebi aplikacije pa nije potrebno dodatno na netu tražiti ?


Naše wiki stranice (link na portalu) imaju hrpu korisnih informacija za početnike i iskusnjare. Evo par linkova, nadam se da će ti pomoć u ovoj zamućenoj vodi:

http://wiki.open.hr/wiki/Linux_za_po%C4%8Detnike
http://wiki.open.hr/wiki/Izbor_distribucije
http://wiki.open.hr/wiki/Ubuntu
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_Mint
http://wiki.open.hr/wiki/Slike_grafi%C4 ... %C4%8Delja


PS:
opet se vraćamo na prvu stranicu zajedničkog druženja i moj prvu savjet: instaliraj 14.04 ;)
Pusti sad Manjaro, tek hvataš prve korake (gledaj na to kao na ples). Ako nisi zadovoljna s Ubuntuom (Unity kao grafičko okruženje), pogledaj Mint (okruženja su Cinnamon, Mate, KDE, Xfce)
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Ubuntu 14.04 dolazi sa kernelom 3.13. ..U stvari napravi onako kako ti @Calisto savjetuje. Prije instalacije možeš isprobati live-cd ili live-usb da budeš sigurna dali ti sve šljaka, ovaj savjet si već dobila ako se ne varam.

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1025
Postovi: 1025
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 51 puta
Spol: M
OS: Xubuntu,Kubuntu 24.04
ovo su mi super info, a imam i doma jednog koji se isto tako rpije koristio s drugim grafičkim okruženjima, ali ipak na kraju ja odlučujem koje ću :)

samo još jedan tehnički info. kada si instaliram 14.04. jel ću se i dalje moći vratiti u GRUB-u na ovo gdje mi radi wifi (stari) ili onda toga više nema. ne znam jesam li dovoljno jasna?
Postovi: 49
Postovi: 49
Pridružen/a: 25 tra 2014, 13:16
Podijelio/la zahvalu: 6 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: Ž
OS: Ubuntu 12.04 LTS

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.