Sada je: 18 tra 2024, 02:55.
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost

Moderator/ica: Moderatori/ce

Dakle na Debianu vrtim Virtualbox i jedan winxp sp3 gore... i sve je super radilo, no nakon nestanka struje, stroj je jednostavno nestao.. nema u folderima niti harda niti stroja..

Ne znam što da radim a ne vidim puno ljudi sa sličnim problemima
Postovi: 164
Postovi: 164
Pridružen/a: 20 vel 2008, 18:11
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
pogledaj u lost&find te particije. Također, bilo bi dobro da pkreneš fsck, jer zvuči koa filesystem problem. Je si imao dediciranu particiju za taj vm ili file koji je izigravao filesustav?
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
U lost + found ništa.. fsck isto sve ok..
Postovi: 164
Postovi: 164
Pridružen/a: 20 vel 2008, 18:11
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
:) koja glupost .. bio sam ga pokrenuo kao root i sve namjestio a nakon restarta sam koristio običnog korisnika i zato ga nisam vidio.. pod root se sakrilo sve .. sada je sve ok
Postovi: 164
Postovi: 164
Pridružen/a: 20 vel 2008, 18:11
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
tigarrr je napisao/la::) koja glupost .. bio sam ga pokrenuo kao root i sve namjestio a nakon restarta sam koristio običnog korisnika i zato ga nisam vidio.. pod root se sakrilo sve .. sada je sve ok

Dodaj [Riješeno] u naslov, da olaskas posao moderatorima.
“Small shifts in your thinking, and small changes in your energy, can lead to massive alterations of your end result.”
Avatar
Postovi: 2232
Postovi: 2232
Pridružen/a: 29 lis 2012, 07:57
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 21 puta
OS: SLCKWR 14.1
tigarrr je napisao/la::) koja glupost .. bio sam ga pokrenuo kao root i sve namjestio a nakon restarta sam koristio običnog korisnika i zato ga nisam vidio.. pod root se sakrilo sve .. sada je sve ok


Hahahaha. Ajoj, da, najočitija stvar mi nije pala na pamet!
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.