Sada je: 29 ožu 2024, 14:38.
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ovako,imam t-mobile-ov internet stik,i sad me zanima dali je moguće da pošto imam 2 laptopa,na jednom windows na drugom linux (koji skoro nikako ne koristim) da stavim taj stik u laptop sa linuxom pa pomoću nekog programa da taj stik služi kao wifi hotspot,pošto na windowsu to moram platiti..

Možda sam bio nejasan,pokušat ću opet objasnit:
Želim da moj USB stik bude kao router,da se svako može spojit na njega,e sad,na windowsu bih to morao platit,a pošto imam jedan laptop"viška" i na njemu linux,pa da se taj stik pmoću nekog programa na linuxu "pretvori" u hotspot.
Zna li iko može li se to,i kako?
Postovi: 122
Postovi: 122
Pridružen/a: 07 vel 2012, 22:04
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Manjaro Linux
Sve što sam razumio bilo je: "Žbrlj, brlj, brlj, USB stik, brlj, žbrlj, kako?" :hihi
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
pa internet sa sticka moraš platiti i sa linuxa, ne samo windowsa.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Joj, pa vas dva nista ne kuzite!
Covjek bi htio od svojeg Linux laptopa napraviti hotspot da se na njega moze spojiti i Windows racunalo.
Probaj malo googlati kako napraviti ad-hoc hotspot. To je jednostavno na Linuxu, a jos lakse na Windowsima. Nemam sad komp kod sebe inace bi ti dao direkt link. Al, svejedno, mislim da se lako izgugla.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.