Sada je: 18 tra 2024, 21:37.
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozdrav!
Imam maleni problem. Imam dva računala, na jednom je Windows 7 x64 a na drugom je Debian Linux 6.04.
Sve savršeno radi osim jedne stvari: s vremena na vrijeme trebam prenijeti malene količine podataka u oba smjera ( cca 100 kb) putem lokalne mreže.
Na Linuxu sam instalirao SSH, a na Windowsima sam stavio WinSCP.
Uredno se spojim na Linux , međutim u nekom random vremenu ( koje je uvijek kraće od minute) konekcija se zamrzne i nakon nekog vremena WinSCP napiše error - WSAECONNABORTED. Kada se to dogodi ne mogu se više ni sa Puttyem spojiti ( znam , oba koriste iste implementacije SSH protokola)
Surfao sam po netu i vidim da brdo korisnika ima ovaj problem. Isto tako preporučen je i jedan hotfix za Windowse ( no nema promjene nakon njegove instalacije)
Nije antivirus u pitanju jer sam ga čak i deinstalirao, firewall je izgašen.
Ima li tko kakav savjet!
Hvala unaprijed :)
Postovi: 46
Postovi: 46
Pridružen/a: 25 ruj 2011, 16:01
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
pepi37 je napisao/la:Pozdrav!
Surfao sam po netu i vidim da brdo korisnika ima ovaj problem. Isto tako preporučen je i jedan hotfix za Windowse...

To mi smrdi na bug. Kao da jedna od strana prerano zatvara vezu. Zašto ne probaš ftp?
"Hodor bre foobar"
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
Zato što nisam dovoljno dobar u linuxu za sva ta podešavanja ( linux je bez gui-a)
Uglavnom izgleda da je sve što koristi ssh terminira vezu u istom vremenskom roku....
Postovi: 46
Postovi: 46
Pridružen/a: 25 ruj 2011, 16:01
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Meni se nedavno počelo slično događati. Problem je bio zapravo ne na serveru, već na hostu sa kojeg sam se spajao i to zato jer iznenada smanjio veličinu paketa sa 1500 na mislim 149X, nisam totalno siguran zašto. Ukratko, problem je gotovo sigurno vezan za neki bug, a jedan od načina da provjeriš to je da odeš u linux konzoli na serveru i pokreneš naredbu
Kod: Označi sve
dmesg | less
, pogledaj pri dnu ili negdje prije da li ima grešaka vezano za mrežu.
Također, pokrenuti FTP server nije teško. Instaliraj si "vsftpd", to ti je very simple ftp server.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
pri dnu ima brdo poruka tipa
r8169 0000:04:00:0 eth0: link up
Postovi: 46
Postovi: 46
Pridružen/a: 25 ruj 2011, 16:01
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
pepi37 je napisao/la:pri dnu ima brdo poruka tipa
r8169 0000:04:00:0 eth0: link up


Daj postaj čitavi output, i ne zaboravi ga staviti u code tagove. Također. probaj se spojti na taj server sa drugog računala i kopirati neke fajlove da vidiš da li je do servera ili klijenta.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Bi rado da znam :)
A kako mi je tamo linux bez gui-a to mi je nemoguća misija.
Ne znam da li je to možda vezano za gigabitnu karticu?
Da stavim staru 8139, ona je radila svugdje :)
Postovi: 46
Postovi: 46
Pridružen/a: 25 ruj 2011, 16:01
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Zašto ne probaš zaplesati Sambu? Meni je jako dobro poslužila u istu svrhu.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6155
Moderator
Postovi: 6155
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 225 puta
Primio/la zahvalu: 337 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
Zahvaljujem, evo sam mountao USB stick, prebacio podatak koji mi je trebao: a sada ćemo lijepo i fino instalirati GUI Linux, a onda na njega Teamviewer i problem riješen :)

Evo da se javim
Instalirao Debiana 7, stavio Realtek 8139 karticu, sve radi kao sat. Sve je isto, osim kartice, dakle gigabitni driver očigledno nije ispeglan :(
Postovi: 46
Postovi: 46
Pridružen/a: 25 ruj 2011, 16:01
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.