Sada je: 29 ožu 2024, 12:40.
Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Bok! Imam problem :? Sa faksa sam u excelu dobio tabllicu evidencije nastave da je ispunim. E sada, Calc to uredno otvori, ali ne mogu ispuniti tablicu. Javlja mi da se zaštićene ćelije ne mogu mijenjati. Probao sam promijeniti ovlasti datoteke, čak sam isključio makronaredbe. Kada odem na Datoteka > Svojstva > Sigurnost > Ukloni zaštitu i isključim zaštitu opet ne mogu ispuniti tablicu. Na poslu u excelu sve ide bez problema, ali želim to obaviti na calcu - tvrdoglavost i inat su u igri. Faks valjda ima ugovor sa M$-om :jako-ljut
"Bolje je šutjeti i bit smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju!"
Avatar
Postovi: 240
Postovi: 240
Pridružen/a: 02 kol 2012, 09:56
Lokacija: Pakrac
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Neki Os!
Dani je napisao/la:Bok! Imam problem :? Sa faksa sam u excelu dobio tabllicu evidencije nastave da je ispunim. E sada, Calc to uredno otvori, ali ne mogu ispuniti tablicu. Javlja mi da se zaštićene ćelije ne mogu mijenjati. Probao sam promijeniti ovlasti datoteke, čak sam isključio makronaredbe. Kada odem na Datoteka > Svojstva > Sigurnost > Ukloni zaštitu i isključim zaštitu opet ne mogu ispuniti tablicu. Na poslu u excelu sve ide bez problema, ali želim to obaviti na calcu - tvrdoglavost i inat su u igri. Faks valjda ima ugovor sa M$-om :jako-ljut


Probaj na poslu snimiti tablicu u ODF formatu ako Excel na faksu to podržava. :?
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE
Treba danas kod mame na poslu da im zamenim prastaru verziju OpenOffice-a jer imaju često problema sa otvaranje docx dokumenata jedne agencije. Pošto vidim da 4.2 ima poboljšanja baš u vezi toga, da li je pametno da instaliram, tj. da li je to baš tako nestabilno kao što svuda spominju? Jer vidim da na njihovom sajtu preporučuju 4.1.5.
Avatar
Postovi: 551
Postovi: 551
Pridružen/a: 15 stu 2011, 01:03
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: Arch KDE / LMDE Cinnamon
Ja instalirah u firmi čim je izašao :)
Zasada jedini bug koji vidim je da ponekad pri pokretanju neki program koji bi trebao završiti u pozadini završi naprijed. Druge nestabilnosti ne vidim.
Those who stand for nothing fall for anything.
Avatar
Postovi: 581
Postovi: 581
Pridružen/a: 16 svi 2013, 17:48
Lokacija: direktorska fotelja
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 31 puta
Spol: Ž
OS: Fedora
Hvala na informaciji. Vidim da win verzija ima update opciju, tako da ću danas instlairati, i samo svratiti za koju nedelju da uradim update kada izađe 4.2.1 i onda su mirni. :)
Avatar
Postovi: 551
Postovi: 551
Pridružen/a: 15 stu 2011, 01:03
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: Arch KDE / LMDE Cinnamon
goran_ je napisao/la:
E sad: kako provjeriti kako ovo radi u praksi?

Prvo sam probao malo mijenjati .aff fajl, ali ni nakon restarta LO-a nije bilo rezultata.
Ali nakon brisanja korisničkog profila (bolje preimenovanje, nikad se ne zna :) stvar je proradila. Profil je u home dir-u na lokaciji:

.config/libreoffice/x/user - gdje je x 3 ili 4 , ovisno o glavnoj verziji LO-a.

Nekakav tekst se može provjeriti i direktno iz hunspella. Npr u datoteku test.txt se strpa tekst koji treba provjeriti.
Switch -d kaže hunspellu koji rječnik treba koristiti, a opcija -l da prikaže samo neispravne oblike:

Kod: Označi sve
hunspell -l -d  hr_HR test.txt


Ili recimo samo ispravne oblike, opcija -G:

Kod: Označi sve
hunspell -G -d  hr_HR test.txt


Inače, ovo je samo mali dio svega, za ostatak bi trebalo dobro proučiti manual, ali kakav-takav početak je.


Stari moj, ovo mi je trebalo! Sastavio sam rječnik od osam tisuća riječi u kanonskom obliku, ali se nisam usudio detaljno razrađivati .aff jer to traži puno vremena i truda, nisam htio investirati u nešto što je imalo potencijal postati propalom investicijom.

Mislim da bi sad bio u stanju složit nešto sa puno manjom .dic, a puno razvedenijom .aff datotekom - razultat bi značio lakše upisivanje novih i ispravljanje pogrešnih riječi.

Doduše, trebat će barem godina-dvije.
Avatar
Postovi: 57
Postovi: 57
Pridružen/a: 16 srp 2013, 13:03
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
LibreOffice slavi četvrti rođendan! Nek mu je još mnogo! :bravo
http://news.softpedia.com/news/Happy-4t ... 0221.shtml
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
je li testirao tko onu hvaljenu kompatibilnost sa ms officeom oko zatvorenih formata? to je najbitnije u cijeloj priči...
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Ja imam 4.3.2.2 i pošto sam morao raditi diplomski u m$ wordu u docx formatu, negudno iznenađenje me je dočekalo kada sam dokument otvorio u LO-u jer je sve bilo istumbano, iako nisam ništa kompleksno radio u fajlu sa wordom. :(
Avatar
Postovi: 551
Postovi: 551
Pridružen/a: 15 stu 2011, 01:03
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: Arch KDE / LMDE Cinnamon
ja sam imao obrnuto iskustvo, ali razočarenje vjerojatno jednako. radio diplomski u libreofficeu, dao ga mami da ga malo "ulicka", ona ga otvorila u ms officeu i gleda... pface
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.