Sada je: 16 tra 2024, 05:18.
Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

wake up

damn cool
https://www.youtube.com/watch?v=8SkdfdXWYaI#t=8m34s

Two years ago I developed a case of Emacs Pinkie (RSI) so severe my hands went numb and I could no longer type or work. Desperate, I tried voice recognition. At first programming with it was painfully slow but, as I couldn't type, I persevered. After several months of vocab tweaking and duct-tape coding in Python and Emacs Lisp, I had a system that enabled me to code faster and more efficiently by voice than I ever had by hand.

In a fast-paced live demo, I will create a small system using Python, plus a few other languages for good measure, and deploy it without touching the keyboard. The demo gods will make a scheduled appearance. I hope to convince you that voice recognition is no longer a crutch for the disabled or limited to plain prose. It's now a highly effective tool that could benefit all programmers.


snor
Nije sloboda radit ono sto hoces, nego da ne radit ono sto neces.
Avatar
Postovi: 324
Postovi: 324
Pridružen/a: 30 kol 2011, 04:14
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
30-tog marta/ozuljaka bit ce prvi emacsconf (lokacija UK/Londonu). AFIK bit ce i live stream.
http://emacsconf.org.
Nije sloboda radit ono sto hoces, nego da ne radit ono sto neces.
Avatar
Postovi: 324
Postovi: 324
Pridružen/a: 30 kol 2011, 04:14
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Pozdrav!

Ima li netko implementiran hrvatski riječnih za ispell u emacs-u? Našao sam neke upute na netu: http://cvs.linux.hr/spell/ ali mi ne rade.
Postoji ispellova dokumentacija ali ne kužim baš o čemu se tamo radi, a nemam sada vremena proučavati. Ako netko zna objasniti ljubim ruke.
Postovi: 26
Postovi: 26
Pridružen/a: 24 lip 2013, 10:42
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 12.04
Izvinite što vadim iz naftalina ovo. Interesuje me jedna stvar. Devojka prevodi neki vebsajt za jednu firmu, odn. sa notepad ++ prevodi .xml fajlove. Da li emacs to otvara savršeno (a posle i sačuva), da joj malo pomognem?

Hvala unapred
"Onaj koji je video kako vaskrsava mrtvac, s tim se privid neće poigrati" Danilo Kiš
Avatar
Postovi: 888
Postovi: 888
Pridružen/a: 21 lis 2012, 01:13
Lokacija: Ljubljana
Podijelio/la zahvalu: 108 puta
Primio/la zahvalu: 45 puta
Spol: M
OS: Debian 9 - Gnome
anyone?
"Onaj koji je video kako vaskrsava mrtvac, s tim se privid neće poigrati" Danilo Kiš
Avatar
Postovi: 888
Postovi: 888
Pridružen/a: 21 lis 2012, 01:13
Lokacija: Ljubljana
Podijelio/la zahvalu: 108 puta
Primio/la zahvalu: 45 puta
Spol: M
OS: Debian 9 - Gnome
Um, nikada nisam koristio emacs, ali rekao bih da nema razloga zasto ne bi otvarao XML pravilno, to je manje-vise cisti tekst, svaki editor bi to trebao otvarati pravilno.

Poslano s moga džepnog televizora koristeći Tapatalk
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
Sorry što upadam, ne koristim emacs, ali ne bi li djevojci bilo lakše prevoditi koristeći neki program za lokalizaciju, odnosno neki koji podržava prevođenje stringova? :pogled_dolje
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
E, to već ne znam, jer imaju tačna naređenja da koriste notepad ++. Nemam pojma zbog čega. Inače koristi Trados pri radu, ali tu je drugačije. Sad ću ja u KTranslate da isprobam, hvala ti!
"Onaj koji je video kako vaskrsava mrtvac, s tim se privid neće poigrati" Danilo Kiš
Avatar
Postovi: 888
Postovi: 888
Pridružen/a: 21 lis 2012, 01:13
Lokacija: Ljubljana
Podijelio/la zahvalu: 108 puta
Primio/la zahvalu: 45 puta
Spol: M
OS: Debian 9 - Gnome
holden je napisao/la:anyone?


M-x nxml-mode

Ne zaboravi da emacs stvara više problema nego što ih rješava novim korisnicima.
Postovi: 102
Postovi: 102
Pridružen/a: 17 tra 2013, 19:43
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
OS: Debian GNU/Linux
Emacs
09 sij 2017, 21:24
Zanima me dal ga netko ovdje koristi

ja sam sto godina vec vim user i evo nedavno pred mozda pola godine sam se prebacil na emacs. nisam vise ni pogledal natrag.
krenulo je tak da sam se zaljubil u org, pa puppet mode(zbog posla) pa onda otkril novu ljubav u magitu. i to je bilo to.

ono kaj mi je u startu bilo samo editor(sa evilom jer bez njega nema smisla) mi je sad postalo mail klijent, git sucelje, file manager, music manager, torrent klijent(s kojim se kacim na torrent server), prirucni terminal, twitter klijent, todo manager..
jedino kaj mi fali je dobar browser. cak sam neko vrijeme imal i jabber klijent u emacsu ali mi je to bilo malo overkill :) iako radi super.

sad sam vec na toj razini da kad nesto moram u vimu editriat na serveima cesto lupam C-x C-s da sejvam stvari i C-x C-c da izadem van

probal ko?

ovo mi je mozda najrazi dio mog zshrca:
Kod: Označi sve
% grep "^alias" .zshrc
alias gvim='emacsclient -c -a ""'
alias vim='emacsclient -t -a ""'
Postovi: 536
Postovi: 536
Pridružen/a: 13 ruj 2008, 17:35
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 23 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.