Sada je: 19 ožu 2024, 07:19.
Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

rusty je napisao/la:Razlog bijele trake je poruka o privatnosti. Samo klikni na "remind me later" i refreshaj stranicu.


To je to :thmb-up :thmbs-up . Imam na Firefoxu prilagođene postavke povijesti da se sve briše kod zatvaranja Firefoxa, coocie isto. Također sam si napravio prilagođenu "cookies.sqlite" datoteku sa coocie koje želim zadržati. Ta se datoteka kopirala u moj profil kod pokretanja firefoxa pa me te poruke nisu gnjavile i par drugih stvari. Vidio sam da su neke googlove istekle(ili neka promjena) ali sam bio lijen da ih promjenim pface . Ni na kraj pameti da će mi to praviti taj problem. No dobro sad znam šta je.
Rusty hvala puno.

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1020
Postovi: 1020
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 50 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 23.10
Firefox Preview za Android.

Koristim isključivo njega na mobitelu i mogu vam reći kako sam oduševljen. Početkom iduće godine uvode i podršku za add-one pa će bit skoro bez mana.
Trenutačna verzija Firefoxa mi djeluje puno sporije od chromium varijanti. :place
niingu
niingu
napokon se vidi napredak na hardware acceleration-u kod Linux platformi....i to na Waylandu :thmbs-up
Nadam se kako će što prije uspiti osposobiti tu veoma važnu stavku korisnika Firefoxa na Linuxu :bravo

https://www.phoronix.com/scan.php?page= ... PI-Patches
Avatar
Postovi: 180
Postovi: 180
Pridružen/a: 30 pro 2019, 22:41
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
OS: Solus Budgie / Arch
Dali je to samo kod mene :-D :-D ili još netko kad pokrene Firefox u terminalu(top) mu piše "MainThread"

slika
Primjetio sam neke trzavice u Firefoxu pa sam ga počeo pratiti, kad ono pface , koji je to q_rac :twisted: .

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1020
Postovi: 1020
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 50 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 23.10
Firefox ti se ne vrti kao jedan proces (ni kao jedan thread), pa ti to naznačava o kojem je threadu riječ. To je normalna stvar, imao bi puno većih trzavica s Firefoxom da tomu nije tako.
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
U pravu si Iweb. Mada mi se čini da je prije pisalo Firefox, ali nema sad veze :-D .

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1020
Postovi: 1020
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 50 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 23.10
Ako sam cijeli profil prenio s Windowsa na Linux, zašto mi web stranice ne izgledaju isto? :D Problem je što sad vizualno ne kužim razliku između aktivnih i neaktivnih checkboxa što nije bio slučaj na Windowsu gdje su neaktivni fino bili sive boje, a aktivni checkboxovi bijele. Kako to srediti?
Avatar
Postovi: 228
Postovi: 228
Pridružen/a: 11 srp 2020, 20:09
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 52 puta
Spol: M
OS: Linux Fedora
domy_os je napisao/la:Ako sam cijeli profil prenio s Windowsa na Linux, zašto mi web stranice ne izgledaju isto? :D Problem je što sad vizualno ne kužim razliku između aktivnih i neaktivnih checkboxa što nije bio slučaj na Windowsu gdje su neaktivni fino bili sive boje, a aktivni checkboxovi bijele. Kako to srediti?


Što su checkboxovi da mi je znati, otvorene kartice u Firefoxu možda?
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 162 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
Jeremija je napisao/la:Što su checkboxovi da mi je znati, otvorene kartice u Firefoxu možda?


To su izbornici u postavkama koji su uključeni/isključeni,... recimo odeš u postavke početne stranice i tamo imaš one kućice za kvačice što želiš da ti bude prikazano ili ne.

slika
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11316
Site Admin
Postovi: 11316
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 654 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
domy_os je napisao/la:Ako sam cijeli profil prenio s Windowsa na Linux, zašto mi web stranice ne izgledaju isto? :D Problem je što sad vizualno ne kužim razliku između aktivnih i neaktivnih checkboxa što nije bio slučaj na Windowsu gdje su neaktivni fino bili sive boje, a aktivni checkboxovi bijele. Kako to srediti?

Checkbox ima tri stanja: checked, unchecked i disabled, pa ne mogu skužiti na koje aktivne/neaktivne misliš: po opisu bih rekao da ne možeš uočiti razliku između enabled i disabled checkboxa? Za ove checked/unchecked bi imao kvačicu (nekakav toggle marker) valjda.

Uglavnom, Firefox bi ti trebao koristiti nativni stil sustava za UI elemente poput checkboxa (osim ako su stilizirani CSS-om, što je nerijetko slučaj na webu - ali to je onda problem stranice)

Probaj pogledati u postavkama sustava kako ti izgleda checkbox na razini OS-a, pa ako ti to ne odgovara, možeš promijeniti temu koju koristiš.

Ako ti se pak prikazuje drugačije od toga, a jednako svugdje (na svakoj web stranici) u Firefoxu i na način koji ti ne odgovara, instaliraj dodatak Stylish (valjda se tako zove?) i napravi globalno pravilo kojim stiliziraš te checkboxove kako želiš. Ako ih želiš resetirati na nativni izgled, pogledaj normalize.css i dio za checkbox input.

Ako ti se prikazuje na nekoj stranici na način koji ti ne odgovara, možeš postupiti analogno, ali s pravilom za neku web stranicu.
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.