Sada je: 28 ožu 2024, 13:24.
Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

iweb je napisao/la:
domy_os je napisao/la:Ako sam cijeli profil prenio s Windowsa na Linux, zašto mi web stranice ne izgledaju isto? :D Problem je što sad vizualno ne kužim razliku između aktivnih i neaktivnih checkboxa što nije bio slučaj na Windowsu gdje su neaktivni fino bili sive boje, a aktivni checkboxovi bijele. Kako to srediti?

Checkbox ima tri stanja: checked, unchecked i disabled, pa ne mogu skužiti na koje aktivne/neaktivne misliš: po opisu bih rekao da ne možeš uočiti razliku između enabled i disabled checkboxa? Za ove checked/unchecked bi imao kvačicu (nekakav toggle marker) valjda.

Uglavnom, Firefox bi ti trebao koristiti nativni stil sustava za UI elemente poput checkboxa (osim ako su stilizirani CSS-om, što je nerijetko slučaj na webu - ali to je onda problem stranice)

Probaj pogledati u postavkama sustava kako ti izgleda checkbox na razini OS-a, pa ako ti to ne odgovara, možeš promijeniti temu koju koristiš.

Ako ti se pak prikazuje drugačije od toga, a jednako svugdje (na svakoj web stranici) u Firefoxu i na način koji ti ne odgovara, instaliraj dodatak Stylish (valjda se tako zove?) i napravi globalno pravilo kojim stiliziraš te checkboxove kako želiš. Ako ih želiš resetirati na nativni izgled, pogledaj normalize.css i dio za checkbox input.

Ako ti se prikazuje na nekoj stranici na način koji ti ne odgovara, možeš postupiti analogno, ali s pravilom za neku web stranicu.


Na to mislim, ne kužim razliku između enabled i disabled checkboxa. Recimo na PCE forumu ih imam pokraj svake teme...

slika

Tu na slici postoje enabled i disabled checkboxovi, ali se ne vidi razlika dok ne dođem mišem iznad njih. To me zanima kako riješiti.
Avatar
Postovi: 228
Postovi: 228
Pridružen/a: 11 srp 2020, 20:09
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 52 puta
Spol: M
OS: Linux Fedora
Uglavnom, Firefox bi ti trebao koristiti nativni stil sustava za UI elemente poput checkboxa (osim ako su stilizirani CSS-om, što je nerijetko slučaj na webu - ali to je onda problem stranice)

Probaj pogledati u postavkama sustava kako ti izgleda checkbox na razini OS-a, pa ako ti to ne odgovara, možeš promijeniti temu koju koristiš.

Ako ti se pak prikazuje drugačije od toga, a jednako svugdje (na svakoj web stranici) u Firefoxu i na način koji ti ne odgovara, instaliraj dodatak Stylish (valjda se tako zove?) i napravi globalno pravilo kojim stiliziraš te checkboxove kako želiš. Ako ih želiš resetirati na nativni izgled, pogledaj normalize.css i dio za checkbox input.

Ako ti se prikazuje na nekoj stranici na način koji ti ne odgovara, možeš postupiti analogno, ali s pravilom za neku web stranicu.

Jesi probao ovo?
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
iweb je napisao/la:
Uglavnom, Firefox bi ti trebao koristiti nativni stil sustava za UI elemente poput checkboxa (osim ako su stilizirani CSS-om, što je nerijetko slučaj na webu - ali to je onda problem stranice)

Probaj pogledati u postavkama sustava kako ti izgleda checkbox na razini OS-a, pa ako ti to ne odgovara, možeš promijeniti temu koju koristiš.

Ako ti se pak prikazuje drugačije od toga, a jednako svugdje (na svakoj web stranici) u Firefoxu i na način koji ti ne odgovara, instaliraj dodatak Stylish (valjda se tako zove?) i napravi globalno pravilo kojim stiliziraš te checkboxove kako želiš. Ako ih želiš resetirati na nativni izgled, pogledaj normalize.css i dio za checkbox input.

Ako ti se prikazuje na nekoj stranici na način koji ti ne odgovara, možeš postupiti analogno, ali s pravilom za neku web stranicu.

Jesi probao ovo?


Mijenjao sam teme na razini OS-a, ali Firefox je ignorirao što god da stavim. Sad sam slučajno našao rješenje i dodao u svoj user.js file da bude trajno...

user_pref("widget.content.gtk-theme-override", "Mint-X");
Avatar
Postovi: 228
Postovi: 228
Pridružen/a: 11 srp 2020, 20:09
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 52 puta
Spol: M
OS: Linux Fedora
zanimljivo, možda rade svoju gtk temu sad :hmm
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
Unatrag pola godine, ne znam točno kad, je došlo do neke promjene u Firefox profilu. Kad smo išli na godišnji ja sam na ženin laptop(win 10) kopirao cijeli svoj firefox profil s Linuxa i to je uvijek radilo bez problema. Evo do unatrag pola godine. Mogu uvesti zabilješke i kopirati datoteke gdje su lozinke od prijava ali cijeli profil više ne ide :hmm . Nemam pojma zašto niti mi to predstavlja neki problem. Htio sam samo reći da je došlo do neke promjene. Kod mene se radilo o copy/paste s Xubuntu na Win10.

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1020
Postovi: 1020
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 50 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 23.10
I tako, igrajući se temama za Mint sam našao jednu koja i na Firefoxu odlično radi. Ovo sad ne mogu promašiti kod scrollanja kao što se prije događalo.

slika

Tema je Adapta, stavio sam je kao windows borders, controls i desktop, u Firefoxu sam naravno isto upisao Adapta pod widget.content.gtk-theme-override.
Avatar
Postovi: 228
Postovi: 228
Pridružen/a: 11 srp 2020, 20:09
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 52 puta
Spol: M
OS: Linux Fedora
Mozille mi je stvarno pun kufer...
Cak razmisljam o prebacivanju na Chromium zbog dosta stvari... A pogotovo zbog zadnje izjave njihovog CEOa na blogu. Oni bi jos jace cenzurirali internet, ma daj molim te.

Sto vi kazete na to i kakve su uopce alternative?
anetlu
anetlu
U pravu si ! Jučer naletio na BitChuteu na komentar baš o tome. Mozilla postaje jedan od najgorih tražilica. Probat ću ponovno Yandex i ostale. :kava
Avatar
Postovi: 624
Postovi: 624
Pridružen/a: 25 stu 2011, 17:12
Lokacija: vanjski otok
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Manjaro Mate,Mint 17.3
Aj dobro, a koje Vam to sadržaje sad cenzurira (ne da Vam da ih vidite) Firefox, odnosno što Vam neće dati u budućnosti?
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Trenutacno je sve u redu i nadam se da ce tako ostati.
Volio bih da manje govore a vise rade na svojim uslugama jer smanjuju broj zaposlenih a ne vidim da direktori imaju manje place...
Ovo je doslovno krcanje dzepova prije propasti, takav mi je dojam.

Firefox je jedina alternativa Chromiumima... Safari ne racunam uopce. Nekako mi se cini kako ce trenutacnih 8℅ trzisnog udjela pasti na 6 iduci mjesec... Sve zbog jednog glupog naslova
anetlu
anetlu

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.