Sada je: 29 ožu 2024, 11:17.
Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Chkrootkit http://www.chkrootkit.org/ , služi kao provjera, da vidite ima li računalo opasnih rootkitova ili malwera.

(Mnogi tvrde da je nepotrebno provjeravati, da su antivirusi za Linux nepotrebni. Jedino je bitno imati uključen vatrozid (UFW), paziti koje stranice posjećujete, nadograđivati sustav iz poznatih repozitorija i skidati sadržaje s poznatih izvora. Ali za svaki slučaj bolje spriječiti nego...)

Instalacija za Ubuntu 16.04 : otvorite Terminal (Ctrl+Alt+T) i upišite:
Kod: Označi sve
sudo apt-get install chkrootkit

nakon instalacije upišite i pokrenite pretragu:
Kod: Označi sve
sudo chkrootkit



Instalacija za Ubuntu 18.04 : otvorite Terminal (Ctrl+Alt+T) i upišite:
Kod: Označi sve
sudo apt install -y chkrootkit

nakon instalacije upišite i pokrenite pretragu:
Kod: Označi sve
sudo chkrootkit


Ne brinite što kod "tcpd" piše da je inficirano, detaljnije na stranici: https://www.theurbanpenguin.com/ubuntu- ... hkrootkit/
Zadnja izmjena: Jeremija; 04 stu 2018, 07:45; ukupno mijenjano 1 put/a.
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 162 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
da, firefox generira te hijergolife. Slično možeš vidjeti i sa
Kod: Označi sve
ps auxw
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Eto i ja provjerio komp (Ubuntu Mate 14.04)od kceri isto not infected i to nakon tri godine njenog rada. Usporedbe radi u istom kompu je bio prije Windows xp kojeg je zaklala u par mjeseci sa masom gluposti koje je pokupila na stranicam gdje je igrala igrice. Sredila ga je do te mjere da se vise nije ni dao spojiti na net istog trena bi se srusio . A koj mi je tek cirkus napravila nedavno na mom kompu (windows 7) gdje mi je negdje pokupila Malwer koj mi je zagorcio zivot pa sam morao raditi novu instalaciju sedmice.
Postovi: 69
Postovi: 69
Pridružen/a: 16 ožu 2015, 09:51
Podijelio/la zahvalu: 18 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: m
OS: ubuntu Mate 14.04

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.