Sada je: 29 ožu 2024, 05:44.
Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Jako dobra aplikacija ako netko ne želi petljati po terminalu s ufw vatrozidom. Za Ubuntu se nalazi u Ubuntu softver.

Pokušao sam uključiti vatrozid kroz terminal, i dozvoliti miniDLNA prolaz. Kada uključim ufw i propustim sve CUPS, ne propušta DLNA.
Stare terminal naredbe za ufw više ne vrijede, pošto Ubuntu ne prepozna riječ samba, postoji samo CUPS.

Tada sam pokušao s Gufw aplikacijom. Sviđa mi se jednostavnost sučelja, izgledom i opcijama.
Zanima me ima li smisla upaliti vatrozid i narediti opcije "ulaz: dozvoli", i "izlaz: dozvoli"? Nije li to isto kao da nema firewall?
Zadnja izmjena: Jeremija; 25 pro 2017, 11:38; ukupno mijenjano 1 put/a.
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 162 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
Jeremija je napisao/la:Jako dobra aplikacija ako netko ne želi petljati po terminalu s ufw vatrozidom.....


Taj sam :-D

Kad smo več kod vatrozida, osobno su mi bili najlakši za podesiti onaj od opensusea i fedore jer imaju predefinirane nivoe postavki pa u par klikova se odradi hrpa podešenja. Znam da se te fw aplikacije mogu instalirati i na druge distre no volim kad se te bitne stvari stave u instalacijski iso od distre, pogotovo gui dio jer terminal nije moj igrač a niti ja njegov... :lulz
Avatar
Postovi: 397
Postovi: 397
Pridružen/a: 06 tra 2017, 18:40
Podijelio/la zahvalu: 84 puta
Primio/la zahvalu: 39 puta
Spol: M
OS: Manjaro KDE
U Gufw se može napraviti dozvola kroz vatrozid za svaki program ili aplikaciju.
Jednostavno odaberete "Rules", i u donjem lijevom kutu kliknete "+". U izborniku odaberete željenu aplikaciju (a lista aplikacija je ogromna :thmbs-up ), potvrdite na "dodaj". I Gufw automatski naredi postavke za aplikaciju.
Ako traženi program nije na listi, može se i ručno urediti. U slučaju da ste nešto loše izveli, pogrešno, jednostavno poništite pravila koja su pogrešna. Klik na "Rules", klik na grešku da ju označite, i klik na "-" (minus) u donjem lijevom kutu.
slika

Samo bih zamolio da netko od naprednijih korisnika pogleda sliku i ako sam nešto opasno dozvolio da me upozori.
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 162 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 20 gostiju.