Rasprave u vezi Linux aplikacija.
Odgovori

Koji IDE za programiranje koristite?

18 ruj 2016, 20:32

Pozdrav, ekipa!

Zanima me koji IDE koristite za programiranje? :zamisljen Trenutno koristim Geany, ali mi profesor na fakultetu rekao da on i nije baš najbolji. :hmm Kaže da je najpotrebnije da mi IDE izbacuje korake debugera, kako bi najlakše usavršio programiranje, i ispravljao greške.

Re: Koji IDE za programiranje koristite?

18 ruj 2016, 20:38

Koji jezik? :D

Za PHP koristim PhpStorm koji je super, ali izuzetno spor, dok za sve ostalo Sublime Text.

Re: Koji IDE za programiranje koristite?

18 ruj 2016, 21:38

Čisti C i Python. O, da Sublime Text je super za web dizajn, barem meni.

Re: Koji IDE za programiranje koristite?

18 ruj 2016, 22:02

Meni je Sublime super za sve. Potrebe za nekim IDE-om za C nemam, kao ni u Pythonu (čak prezirem IDE-ove za te jezike) pa mi je on odličan tu.

Re: Koji IDE za programiranje koristite?

19 ruj 2016, 10:43

Python i Bash pišem u Sublime Text.

Za Javu/Spring koristim IntelliJ Idea (Community Edition).
Zamijenio sam Eclipse Ideom prije nekoliko mjeseci i sviđa mi se promjena (budući da mi Eclipse zapravo nikad nije nekaj naročito dobro sjeo i nije mi bio neki gušt raditi u njemu).

Re: Koji IDE za programiranje koristite?

19 ruj 2016, 15:42

Eclipse nisam nikako mogao podesiti, uvijek neki error izbacuje (a instalirao sam sve potrebne dodatke). Odustao sam od njega. Svi na faksu koriste Visual Studio, a meni je mrsko i da pomislim da koristim to na Windowsima....ja bi GNU/Linux :-D

Eto, za Sublime Text mi nije palo ni na pamet da ga koristim za programiranje :-D , osim za web dizajn.

Čini mi se da za C i nemam neki izbor :hmm

Re: Koji IDE za programiranje koristite?

19 ruj 2016, 16:33

Ima ti JetBrains neki IDE za C. Nemam iskustva s njim doduše.

Re: Koji IDE za programiranje koristite?

20 ruj 2016, 18:26

Za python, baci oko na PyCharm Community edition, ima sve što dobar IDE mora imati + python debugger integriran u sučelje.
http://www.jetbrains.com/pycharm/

Re: Koji IDE za programiranje koristite?

20 ruj 2016, 22:10

Zooka je napisao/la:Eto, za Sublime Text mi nije palo ni na pamet da ga koristim za programiranje :-D , osim za web dizajn.

Ne koristiš ga za web dizajn već za web development... :zvizdi

Re: Koji IDE za programiranje koristite?

21 ruj 2016, 14:49

Za debuger(mada ga nikad nisam ozbiljno koristio :D, istina nisam imao ni sansu):
https://www.youtube.com/watch?v=PorfLSr3DDI

Za C/C++ koristim Emacs(navikavam se) i QtCreator. Mada mozes koristit QtCreator i za non-Qt projekte.

Sublime je isto super za svasta. Kada su veci projekti u pitanju najbolje radi, Atom se npr. izgubi, postane skoro neupotrebljiv.

@trzalica: Cesto se za frontend kaze web dizajn
Odgovori