Sada je: 19 tra 2024, 09:22.
Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

U postavkama Firefoxa mi je postavljeno da se kolačići brišu kod zatvaranja Firefoxa. Tako želim i da ostane. Ali neke kolačiće bih ostavio da se ne obrišu. Na primjer postavke duckduckgo tražilice ili dosadni podsjetnik goglovih uvjeta privatnosti. Vidim da ima nekih dodataka za Firefox ali to bih ostavio kao zadnju mogućnost. Dali netko zna ili ima ideju kako to pokušati obaviti bez instalacije dodataka u Firefoxu.

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1025
Postovi: 1025
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 51 puta
Spol: M
OS: Xubuntu,Kubuntu 24.04
NoMaam je napisao/la:U postavkama Firefoxa mi je postavljeno da se kolačići brišu kod zatvaranja Firefoxa. Tako želim i da ostane. Ali neke kolačiće bih ostavio da se ne obrišu. Na primjer postavke duckduckgo tražilice ili dosadni podsjetnik goglovih uvjeta privatnosti. Vidim da ima nekih dodataka za Firefox ali to bih ostavio kao zadnju mogućnost. Dali netko zna ili ima ideju kako to pokušati obaviti bez instalacije dodataka u Firefoxu.

Pozz


Takvo granularno konfiguriranje uspio sam postići jedino uz pomoć dodatka "Self-Destructing Cookies" https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... g-cookies/. Instaliraš i u samom startu je konfiguriran za brisanje svega, na traci imaš ikonu gdje kažeš da ih nikad ne briše za trenutnu domenu i to je to.

Isključi obavijesti, jer količina koju briše te pokazuje obavijesti zna biti pomalo iritirajuća :)
Avatar
Postovi: 53
Postovi: 53
Pridružen/a: 21 kol 2013, 21:38
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Debian 8 / Windows 7
U opcijama Edit-> Preferences-> Privacy-> opcija History, "Firefox will: Use custom settings for history" možeš ručno brisati pojedine keksiće, ali mi se čini da to nije ono što tražiš.

Firefox automatski briše ili sve ili ništa, a ako već želiš izuzeti pojedine muffine onda ti ipak treba addon: Biscuit, selectivecookiedelete, CookieKeeper ili neki drugi cookie manager.
Self-Destructing Cookies je također dobro rješenje što predlaže Tenja.
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
calisto053 je napisao/la:U opcijama Edit-> Preferences-> Privacy-> opcija History, "Firefox will: Use custom settings for history" možeš ručno brisati pojedine keksiće, ali mi se čini da to nije ono što tražiš.
Firefox automatski briše ili sve ili ništa, .


Ne baš.
Odaberi "History">"Firefox custom settings", ISKLJUČI ono "prihvati kolačiće sa stranica", imaš gumb "iznimke" i tamo možeš dopustiti iznimke. (gumb "Dopusti" - ne "dopusti za sesiju"). I "spremi promjene".
"Hodor bre foobar"
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
jurastublic je napisao/la:Odaberi "History">"Firefox custom settings", ISKLJUČI ono "prihvati kolačiće sa stranica", imaš gumb "iznimke" i tamo možeš dopustiti iznimke. (gumb "Dopusti" - ne "dopusti za sesiju"). I "spremi promjene".

Imaš pravo, to sam preskočio (pišem na prazan želudac :sm :losa-ideja )
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
jurastublic je napisao/la:Odaberi "History">"Firefox custom settings", ISKLJUČI ono "prihvati kolačiće sa stranica", imaš gumb "iznimke" i tamo možeš dopustiti iznimke. (gumb "Dopusti" - ne "dopusti za sesiju"). I "spremi promjene".


To nije ono što tražim.
Ja sam odvojio kolačiće i datoteku "cookies.sqlite" sa tim kolačićima spremio na drugo mjesto. Napravio sam pokretač sa ovom naredbom:
Kod: Označi sve
cp cookies.sqlite /home/branko/.mozilla/firefox/kmhgh55w.default/cookies.sqlite
Zanima me dali se u taj pokretač može dodati još jedna naredba npr. Firefox. Da se nakon kopiranja otvori Firefox.

Baš mi ovo i ne djeluje kao neko riješenje i mislim da ću biti osuđen na neki od predloženih dodataka :-D

Pozz
Zadnja izmjena: NoMaam; 13 ožu 2016, 15:11; ukupno mijenjano 1 put/a.
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1025
Postovi: 1025
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 51 puta
Spol: M
OS: Xubuntu,Kubuntu 24.04
NoMaam je napisao/la:
jurastublic je napisao/la:Odaberi "History">"Firefox custom settings", ISKLJUČI ono "prihvati kolačiće sa stranica", imaš gumb "iznimke" i tamo možeš dopustiti iznimke. (gumb "Dopusti" - ne "dopusti za sesiju"). I "spremi promjene".

To nije ono što tražim.
Pozz

Aha, vidim sad. Onda ovako. "Prihvati kolačiće", "Zadrži do zatvaranja Firefoxa", isključi ono "Očisti povijest pri zatvaranju Firefoxa" a "iznimke" podesi onako kako sam prije napisao. I dobit ćeš šta ti treba, a to je kako sam shvatio, da primaš sve kolačiće ali kad slijedeći put pokreneš Firefox da imaš samo one od odabranih stranica. Isprobano i radi.

Ako želiš pokrenuti više naredbi u jednoj liniji, samo ih odvoji točka-zarezom ;
Kod: Označi sve
naderba1; naredba2; naredba3

Kod: Označi sve
cp cookies.sqlite /home/branko/.mozilla/firefox/kmhgh55w.default/cookies.sqlite; firefox


Ako želiš pokrenuti neku naredbu samo u slučaju da je prethodna izvršena bez grešaka onda koristi &&
Kod: Označi sve
naredba1 && naredba2

Ako želiš pokrenuti drugu naredbu samo ako ona prva ne uspije (tj. vraća grešku poput "file not found i sl." ili test ne prođe) onda koristi ||
Kod: Označi sve
naredba1 || naredba2


FYI, naredbe i testovi u shellu vraćaju 0 ako je sve prošlo u redu a bilo koji drugi broj ako nije.
"Hodor bre foobar"
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
Odjednom više ne radi. Odustajem. pface
"Hodor bre foobar"
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
Ova naredba sa kopiranjem SQLite baze bi mogla raditi, ali trebaš pripaziti na to da možda dovede do potrganog profila ili grešaka u slučaju da Firefox promijeni strukturu te baze.
Možda bi bilo pametnije dodavati te kolačiće kod pokretanja ili koristiti dodatak koji to radi.

Ima li neki specifični razlog zašto želiš brisati kolačiće nakon zatvaranja Firefoxa? Brisanje kolačića je općenito malo neprirodno :pogled_dolje
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
jurastublic je napisao/la:Odjednom više ne radi. Odustajem. pface


Dok sam isprobavao tvoj prijedlog sam primijetio da Firefox nenadano obriše sve što je dodano pod "iznimke". Ne odmah već nakon 5, 6, X pokretanja. Zašto?- nemam pojma. Uglavnom taj način ne radi. Uspio sam samo da zadržim postavke od duckduckgo tražilice dok googlove kolačiće nisam. I naravno to "drži" dok se iznimke ne pobrišu.

iweb je napisao/la:Ova naredba sa kopiranjem SQLite baze bi mogla raditi, ali trebaš pripaziti na to da možda dovede do potrganog profila ili grešaka u slučaju da Firefox promijeni strukturu te baze.

S obzirom da svaki čas nekog vraga mijenjaju sve je moguče.

iweb je napisao/la:Ima li neki specifični razlog zašto želiš brisati kolačiće nakon zatvaranja Firefoxa? Brisanje kolačića je općenito malo neprirodno :pogled_dolje

Baš i ne. Više ni sam nisam siguran dali da ih brišem. Ako ovo ne riješim možda ih i ne budem brisao.
-------------------------------------------

Ova naredba:
Kod: Označi sve
cp cookies.sqlite /home/branko/.mozilla/firefox/kmhgh55w.default/cookies.sqlite; firefox

radi kad se pokrene iz terminala, ali ne radi kad napravim pokretač i dodam tu naredbu.Ako i označim pokreni u terminalu također ne radi.
Da pojasnim još jednom radi kopiranje ali u kombinaciji da se nakon toga automatski otvori Firefox ne radi.

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1025
Postovi: 1025
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 51 puta
Spol: M
OS: Xubuntu,Kubuntu 24.04

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.