Sada je: 18 tra 2024, 12:33.
Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Vidim da dodajete i ostala proširenja, pa da dodam još SaveFrom.net helper i DownThemAll na svoju listu. ;)
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6757
Moderator
Postovi: 6757
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 351 puta
Primio/la zahvalu: 413 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
audiosl4ve je napisao/la:uBlock, po meni bolji od adblocka koji ocito podosta postao oglase. uBlock manje papa resurse i bolji je, barem meni :)

Meni je bolji Adblock Edge ;)
A što se resursa tiče, najlakši način za zaštitu od malware-a i sličnog zloćudnog softvera je blokiranje pomoću hosts fajle. :)
Postovi: 805
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 vel 2012, 23:18
Podijelio/la zahvalu: 83 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
Spol: M
A da li vam se ta proširenja automatski nadograđuju kada izađe nova programska verzija tog proširenja ?
Vjerujem da azazuriranja filtera i listi isto ide automatski ?
Max Bunker
Max Bunker
Da, osim ako to ne želiš.
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
Adguard - adblocker - review

Nakon par dana korištenja i proučavanja ovog web proširenja iznijet ću ovdje svoje dojmove čisto zato da se nebi netko zanosio i povjerio ovom programčiću svoju sigurnost na internetu :

Ovdje govorim o adguard browser dodatku i po mojem iskustvu je prava katastrofa glede kvalitete i učinkovitosti.

Prvo: dodatak se bazira na listama i filterima koji su vrlo neažurni , detaljnim uvidom u te liste znao sam pronaći stranice koje odavno nisu aktivne , a također sam uvidio da bi se neka stranica dodala na tu listu potrebno je da je danima maliciozno aktivna i tek tada ju tvorac tog dodatka dodaje na svoje liste filtera. Znači u slučaju pravog zero-day napada ili friške maliciozne stranice možete zaboraviti da bu ovaj progamčić išta odradio.

Drugo: tehnički je vrlo loše složen : za firefox mi nudi verziju 130 , za chrome 204 , i bez obzira koji verziju dodatka instaliram niti jedan se nije automatizmom nadogradio na novu programsku verziju, što sam probao na više računala i web browsera. a često je onaj štit bio siv što znači da je povremeno van funkcije

Treće: osvježavanje listi i filtera je katastrofa: na dva pc-a se od četvrtka ništa nije nadogradilo, a tek kada ručno kliknem na update tada se filteri nadograde

Četvrto: na sve uočene manjkavosti sam mailom i ticketom upozorio tvorca tog prgramčića , i kako već danima nema odgovora od istoga, nepada mi napamet povjeriti niti najmani segment sigurnosti jednom tako površnom i neprofesionalnom uratku kojeg kreira tvorac koji se danima ne javlja glede uočenih ozbiljnih manjkavosti.

To kaj bum imal pokoju reklamu manje uz taj programčić mi baš ništa ne znači u životu, no ako naletim na kvalitetnu pishing prijevaru to bi me moglo itekako stajati živaca ili para..... Vidim i na malwaretipsu ga isto dosta hvale no nevidim nijedan friški kvalitetni test na prave malware ili pishing stranice ili na download exe ili bilo kojih drugih izvršnih fileova za bilo koji os ( deb.rpm...)

Eto toliko od mene o ovom blockeru, a odlučio sam to napisati jer vidim da se dosta forumaša na nekim drugim forumima ( i tamo sam postavio ovaj review ) oslanja na ovaj dodatak vjerujući da je kvalitetan i pouzdan pa eto nek čujete i iskustva netkoga tko je vidio jednu sasvim drugu stranu tog blockera.
Max Bunker
Max Bunker

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.