Sada je: 16 tra 2024, 05:53.
Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Već duže vrijeme tražim jednostavan alat koji bi mi olakšao prikupljanje i organizaciju bilješki. Kako mi pamćenje nije vrlina, rado zapišem kratke opise stvari sa kojima se susrećem, bilo da se radi o novootkrivenoj shell naredbi, python funkciji ili zgodnom Linux triku. Ništa specijalno, ali sa tendencijom da postane opširna baza znanja.

Najbliže onom što sam tražio, našao sam u maloj aplikaciji, simpatičnog naziva CherryTree.

slika

CherryTree je alat za prikupljanje i hijerarhijsko organiziranje bilješki. Korisničko sučelje je krajnje jednostavno. Sa lijeve strane je lista svih bilješki, dok je sa desne strane prostor za unos i uređivanje teksta. U tekst je moguće ubaciti slike, tablice, dijelove koda i poveznice. Dok je sam tekst moguće "ukrasiti" sa pristojnim setom oblikovanja i boja.

Uz sve navedeno uzmite u obzir i solidne mogućnosti pretraživanja i imate jako koristan alat.

slika

Osim manjih mušica oko unosa podataka u tablice, do sada, nisam naletio na značajniji problem.
Preporuka :thmb-up


Za dodatne informacije bacite pogled na http://www.giuspen.com/cherrytree/
Avatar
Postovi: 134
Postovi: 134
Pridružen/a: 09 sij 2015, 17:24
Podijelio/la zahvalu: 51 puta
Primio/la zahvalu: 31 puta
Spol: M
OS: Debian bullseye
Thnx, zarđali! Korisna stvarčica. :)
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6756
Moderator
Postovi: 6756
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 349 puta
Primio/la zahvalu: 412 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.