Rasprave u vezi Linux aplikacija.
Odgovori

WPS Office

27 lis 2014, 11:22

Da li koristite WPS Office i šta mislite o tom komadu softvera? :)
Meni se čini kao puno ispoliraniji od Librea (znam da nije open source kao Libre)...
http://www.wps.com/linux/

Re: WPS Office

27 lis 2014, 14:32

trzalica je napisao/la:Da li koristite WPS Office i šta mislite o tom komadu softvera? :)
Meni se čini kao puno ispoliraniji od Librea (znam da nije open source kao Libre)...
http://www.wps.com/linux/


Bolje otvara docx od Libre Officea barem prema nekim dokumentima koje sam ja probao. Korisna stvar ako je neki dokument loše otvoren u Libre Officeu iako sada Microsoft ima online Office besplatno za osnovne radnje.

Re: WPS Office

28 lis 2014, 09:32

WPS je jako koristan na pametnim telefonima. Može se lijepo pregledati dokument u mobilnom ili izvornom obliku (još nisam pokušavao editirati dokument ali vjerujem da sve radi kako treba).

Re: WPS Office

31 lis 2014, 15:27

Lepo radi. Sa MS formatima radi sjajno ali je problem što uopšte ne prepoznaje LO/OO formate. Taj problem je više principijelne prirode, ne znam zašto to nisu ubacili, mada se radi na tome koliko sam čuo. Većina ljudi koji koriste LO/OO čuvaj dokumenta u nekom od MS formata..

Re: WPS Office

31 lis 2014, 21:03

Meni smeta samo jedna stvar a to je da nakon što prekopiram neki text sa bilo koje web stranice, (najčešće) boldane dijelove prebaci na neki kineski font koji je potrebno ručno prešaltati na neki drugi font. Eto jedina stvar koja je nekakav minus u cjeloj priči premda i taj nedostatak što si ti @rapha naveo bi mogli ispraviti.

Re: WPS Office

03 stu 2014, 20:06

nije lose... libre zbuca najosnovnije stvari kada snimis u .doc format

najobicnije formule budu skroz pomaknute po visini, wps za sada koliko sam ga isprobao bas bolje radi sa .doc datotekama sto je poprilicno bitno danas kada je u poslovnom svjetu .doc i .xdoc standard

jedino steta sto nije otvoren :/

Re: WPS Office

03 stu 2014, 23:48

zole052 je napisao/la:nije lose... libre zbuca najosnovnije stvari kada snimis u .doc format

najobicnije formule budu skroz pomaknute po visini, wps za sada koliko sam ga isprobao bas bolje radi sa .doc datotekama sto je poprilicno bitno danas kada je u poslovnom svjetu .doc i .xdoc standard

jedino steta sto nije otvoren :/

Da, jedina prava mana je što nije open source... Još da isprave neke sitne mane koje WPS trenutno ima (a vjerujem da hoće) i super! Da li si ga isprobao na smartphoneu? Ako nisi, preporučujem da isprobaš.

P.S. Mislio si na .docx standard pretpostavljam ;)

P.S.S. Kada koristiš Libre obavezno instaliraj Windows fontove i onda nećeš imati (u toj mjeri) problema sa različitim načinom formatiranja teksta.

Re: WPS Office

04 stu 2014, 10:48

trzalica je napisao/la:P.S.S. Kada koristiš Libre obavezno instaliraj Windows fontove i onda nećeš imati (u toj mjeri) problema sa različitim načinom formatiranja teksta.

libre koristimo malo na poslu na windowsima tako da su svi fontovi tu ali svejedno je problematican libre...

Re: WPS Office

04 stu 2014, 13:06

...ima Libre još dječijih bolesti, definitivno!

Re: WPS Office

15 stu 2014, 22:44

WPS Office za Linux je još uvijek u alfa statusu, ali ne zato što ne bi bio stabilan u radu, nego zato jer developeri kažu da će mu dati oznaku finalnog softvera kada u Linux verziju prebace sve funkcionalnosti Windows verzije.

http://www.wps.com/linux/

Najjača strana ovog softvera je upravo kompatibilnost s MS formatima.

Na jednoj drugoj temi smo razgovarali o tome da je Canonical kupio gomilu licenci za WPS Office pa ostaje za vidjeti kako će ih upotrijebiti. Jedna pretpostavka je da će zamijeniti LibreOffice, druga je da će staviti WPS na Ubuntu za mobitele, a ima i još gomilu nagađanja o tome kako će se razvijati suradnja između Canonicala i WPS Office-a. Jedna pretpostavka je i da će WPS open source-ati jedan dio koda svog softvera kako bi Canonical temeljem toga mogao bolje prilagoditi taj softver za Ubuntu i Ubuntu Touch ili razviti novu verziju tog softvera.
http://opensuseadventures.blogspot.com/ ... e-out.html
Odgovori